Autor Wątek: Podrażnienia po goleniu  (Przeczytany 291113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zami

• Stały bywalec.
  • Podziękowań: 0
  • Miejsce pobytu: Wenecja
Odp: Podrażnienia po goleniu
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 01, 2012, 18:54:50 »
ARobert, ja używam balsamu po goleniu białego proraso. To, z białym mydłem,  u mnie zdaje egzamin. A uczulać może wiele czynników. Nowości próbuj stopniowo, ale dokąd nie pozbędziesz się uczulenia od kosmetyków nie polecam Ci eksperymentów z brzytwą. Był by to cud, gdybyś za pierwszym razem idealnie trafił z kątem ustawienia ostrza, naciskiem i idealnym naostrzeniem. Moim zdaniem za dużo nowych rzeczy na raz. Jeżeli nie ograniczą się podrażnienia, to nie będziesz wiedział, czy to dalej kosmetyki, czy źle naostrzona brzytwa, czy zła technika golenia. Nałóż samo mydło i czekaj, nie gól się. Jeśli nie będzie piekło, ogól się delikatnie swoim starym sprzętem i czekaj na efekty. Podobnie z balsamem. Najpierw bez golenia, później po goleniu, ale też nie jakimś nowym sprzetem. Najlepiej spróbuj golić się tylko z włosem. Wiem, że to takie golenie na pół gwizdka, ale zawsze coś. Jak nie będzie podrażnień dołącz powtórkę pod włos.
Upierdliwe to szukanie przyczyn, ale innej rady nie ma. Chyba, że do twarzy ci z brodą.

Offline macrob

• *
  • Podziękowań: 43
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 01, 2012, 20:47:25 »
Ja mógłbym polecić krem The RealShaving Co. Nie ma on w składzie żadnych drażniących substancji. Nie wiem tylko czy jest dostępny w Polsce.

Co do oczaru to łagodzi on podrażnienia i u mnie sprawdza się znakomicie :) .

Maciek.

Offline trjacek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: wawa/wrocek
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 10, 2012, 18:21:06 »
wrastające włosy po goleniu. czy ktoś może rozwinąć ten temat

Offline zami

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 10, 2012, 19:30:25 »
wrastające włosy po goleniu. czy ktoś może rozwinąć ten temat
Włos ścięty poniżej poziomu skóry może wrastać w skórę. Jest zaostrzony przez maszynkę i łatwo mu przebić się przez skórę.

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 10, 2012, 20:19:45 »
Witaj na forum trjacek.

Problem wrastających włosów raczej nie dotyczy osób golących się brzytwą lub maszynkami na żyletki. Tak jak napisał zami maszynki wieloostrzowe golą poniżej poziomu skóry i powodują ten problem. Brzytwy i m.n.ż. golą na poziomie skóry. Chyba że ktoś golący się tradycyjnie ma takie problemy , wtedy moja teoria legnie w gruzach. :)

Maciek.

Offline zami

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 11, 2012, 08:22:48 »
Im włos bardziej leżący - tym większe jego predyspozycje do wrastania.
Im gładsze golenie (z solidnym ciągnięciem pod włos) - tym więcej włosów wrastających.
Widziałem kiedyś fotkę włosa ściętego ostrzem i maszynką elektryczną. Z maszynki jest jakby "utrącony", z obszarpanymi brzegami, a ścięty ostrzem jest jak zastrugany jednostronnie patyk - ostry i szpiczasty. Jak ktoś golił się i tym i tym to wie, że na drugi dzień zarost po ostrzu jest ostry i kłujący, a po maszynce elektrycznej - sporo łagodniejszy.

Edzia:
Zapomniałem dodać, że twardość skóry, też nie jest bez znaczenia. Najłatwiej wrastają włoski na dole szyi, tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 12:37:01 wysłana przez Rabarbar »

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 11, 2012, 12:47:40 »
Im włos bardziej leżący - tym większe jego predyspozycje do wrastania.
Im gładsze golenie (z solidnym ciągnięciem pod włos) - tym więcej włosów wrastających.

No dobra ale według twojego twierdzenia włos musiałby byc tak leżący że musiałby rosnąć w kierunku skóry a to chyba niemożliwe. Brzytwa czy żyletka ścina włos na poziomie skóry i chyba nie ma możliwości wrastania włosów. Chyba że mi powiesz że Tobie wrastają po brzytwie . :)

Maciek.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 12:37:31 wysłana przez Rabarbar »

Offline trjacek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: wawa/wrocek
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 11, 2012, 19:14:53 »
ktos moze doradzic jakis krem

Offline zami

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 11, 2012, 19:34:42 »

Brzytwa czy żyletka ścina włos na poziomie skóry i chyba nie ma możliwości wrastania włosów. Chyba że mi powiesz że Tobie wrastają po brzytwie . :)

Maciek.
Wrastają mi po wszystkim. Nawet po elektrycznej. Tylko najwięcej wrastających było po skrobaczce, później żyletce, później brzytwie, a najmniej po elektrycznej.

Edzie po poście trjacka:
Ja mam przekonanie do białego mydła proraso. Jakoś teraz chodzi tanio na allegro. Możesz od razu wypróbować biały balsam proraso.
Co do kremów to albo drogie i dobre, albo loteria. Na temat polskich tanich zdania są podzielone. To, co służy jednemu może być niestrawne dla drugiego. Uczulają. Jeśli nie masz uczuleń to spróbuj Warsa. Stary kultowy zapach, niezła piana. Z kremami tanie eksperymenty, bo sztuka to poniżej 3 zł. Ja w mieszance z mydłem białym proraso używam też kremu Naturia firmy Joanna. Daje radę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 19:40:59 wysłana przez zami »

Offline ARobert

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 19, 2012, 08:36:06 »
(obecnie w drodze są już żele Old Spica - niecałe 5zł sztuka) Po zużyciu postaram się napisać recenzję.

Cube jak Ci się ten żel Old Spice sprawdza ? Warto kupić ?

Jeżeli chodzi  o ewentualne podrażnienia od kosmetyków to jeszcze sprawdzam takie rozwiązanie, że przed goleniem stosuję olejek który nieco izoluje skórę od zbyt agresywnego działania kremu (np. pieczenie) a po goleniu używam żelu bądź jakiegoś mydła do twarzy w celu dokładnego zmycia resztek użytego kremu. Pianę rozrabiam tylko w misce żeby jeszcze początkowo sztywny pędzel nie wgryzał się zbyt mocno w skórę dając dodatkowo drogę do niepożądanej reakcji na krem/mydło.   

Offline cube

• *
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 19, 2012, 13:30:21 »
Osobiści mi bardzo odpowiada - jest to chyba najtańszy żel jaki jest dostępny na naszym rynku swoją drogą. Ma dość przyjemny zapach, ma się po nim fajne uczucie umytej skóry. Minus póki co mogę go dostać tylko na allegro. Krem Nivea równie dobry, mógłbym się pokusić o neutralny zapach, praktycznie identyczny do tego od balsamu do golenia. Jego minus jest taki, że jego dostałem tylko w hipermarkecie Real. Póżniej zdam recenzje z jednego i drugiego.

Offline wujas

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 19, 2012, 14:06:46 »
Ja na przykład golę się czterema brzytwami wszystkie są tak samo ostrzone i polerowane. Trzy golą i nie podrażniają, a po jednej (wapiennica) zawsze mam czerwone na gardle i płyny oraz ałun pieką najbardziej. Nie wiem   
czy do niej powinienem innej techniki używać czy inaczej ostrzyć.   

Offline cube

• *
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 19, 2012, 15:29:43 »
Wapienica, jest cięższa przez swoje okładziny. Ja aktualnie używam 2 identycznie naostrzone. Wszystko celem wyeliminowania podrażniających czynników. I jestem bliżej celu jak nigdy  :azn: Wydaje mi się iż może to być spowodowane właśnie tą wagą. Duża różnica dla mnie była po przejściu z Dovo na Wapi i na odwrót.

Offline Grzes85

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 24, 2012, 19:28:00 »
A ja muszę dodać że jak używałem coś z alkoholem po goleniu to na drugi dzień miałem syfy. Potem przeszedłem na balsam proraso i dwa dni temu spróbowałem (z ciekawości co się stanie) wody kolońskiej i powtórka z rozrywki. I teraz wiem że tylko balsam po goleniu jak na razie z proraso  :)

Offline sajki

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 30, 2012, 16:59:23 »
Hej
Mam do Was pytanie. Niedawno przeszedłem na maszynkę na żyletki Willkinson Classic. I po goleniu trochę piecze mnie skóra, ale co ciekawe tylko na gardle. Używam kremu i pędzla. Czy jest możliwe, że to z powodu nieprzyzwyczajenia skóry do żyletki? Wcześniej używałem Gillette Fusion. A jeśli tak, to czy skóra się przyzwyczai z czasem?
Dzięki.