Autor - Zasady zachowania na forum Brzytwa.org.  (Przeczytany 29212 razy)

Offline  macrob

 • Administrator
 • *
 • Wiadomości: 11998
 • Podziękowań: 43
  • Zobacz profil
Zasady zachowania na forum Brzytwa.org.
« Grudnia 23, 2013, 00:39:41 »
Zbiór zasad dotyczących korzystania z forum Brzytwa.org.I. Postanowienia ogólne:


1. Forum Brzytwa.org służy wymianie informacji, komentarzy, myśli i opinii na tematy związane z ogólnie pojętymi tradycyjnymi sposobami golenia.

2. Korzystanie z forum jest bezpłatne. Aby korzystać z pełnej funkcjonalności forum należy zarejestrować konto użytkownika.

3. W celu usunięcia konta użytkownika, jego właściciel  musi skontaktować się z administratorem forum. Usunięcie konta użytkownika nie bedzie wiązać się z usunięciem treści napisanych wiadomości.

4. Administracja forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w treści niniejszego regulaminu. Użytkownicy będą na bieżąco o takich zmianach informowani.


II. Na forum niemile widziane  jest:

 

1. Używanie słów uważanych za wulgarne i obraźliwe (nawet tych częściowo wykropkowanych).

2. Głoszenie treści dyskryminujących: grupy wyznaniowe, etniczne, mniejszości seksualne, rasowe i inne.

3. Głoszenie treści faszystowskich, propagujących przemoc, uznawanych powszechnie za drastyczne czy przerażające.

4. Głoszenie treści zawiązanych z pornografią.

5. Prowadzenie osobistych wojen między użytkownikami, obrażania innych użytkowników forum, jak również zabrania się atakowania innych stron internetowych w tym także sklepów.

6. Narzucanie swojej opinii innym. W Goleniu Tradycyjnym nie ma jedynie słusznych rozwiązań. To co sprawdza się w Twoim wypadku niekoniecznie musi się sprawdzać w wypadku innych osób.

7. Niedopuszczalne jest łamanie lub zachęcanie do łamania praw autorskich.

8. Zabronione jest posiadanie wielu kont, podawania się za innego użytkownika, modyfikowanie i/lub ukrywanie swojego adresu IP. Użytkownik zakładający więcej niż jedno konto zostanie zbanowany.
 
9. Zabronione jest umieszczanie w Tekstach osobistych lub Podpisach (tzw. stopki) linków przekierowujących poza forum.

10. Na forum nie zajmujemy się wyceną przedmiotów, nie należy więc zakładać wątków, umieszczać wpisów z tego rodzaju pytaniami.

11. Wszelkie formy nie uzgadnianej z Administracją reklamy będą usuwane z wiadomości a ich autorzy będą nagradzani ostrzeżeniami.III. Zanim utworzysz nowy wątek:

1. Tematy powinno się zakładać w działach o odpowiedniej tematyce. Działy mają opisy określające ich tematykę. Wpisy powinny dotyczyć tematyki działu forum, w którym zostają zamieszczone, oraz tematu danego wątku.

2. Przed założeniem nowego tematu powinno się sprawdzić używając forumowej wyszukiwarki czy nie istnieje już podobny wątek.

3. Zrozumiale tytułować nowe tematy.

4. Zakładanie tematów w działach Sprzedam, Kupię, Zamienię będzie możliwe dopiero po napisaniu przez Użytkownika 30 wiadomości na forum. Ma to za zadanie utrudnić życie spamerom.
 


IV. Zasady pisania wiadomości:


1. Używaj zasad gramatyki i ortografii.

2. Stosuj zasady Netykiety a w szczególności:

    - nie pisz nie na temat (OT - OffTopic), wpisy takie będą usuwane.

    - nie pisz kilka razy z rzędu. Używaj opcji "Modyfikuj". Zasada ta nie obowiązuje w działach Sprzedawców, Cudze chwalicie swojego nie znacie. Nasze, polskie rzemiosło, działach z ogłoszeniami, w wątkach zakupów grupowych, o ile nowy wpis jest dokonywany przez organizatora (organizatorów) zakupu grupowego i ma na celu zaktualizowanie stanu informacji o przedsięwzięciu , a także wątkach służących prezentacji zdjęć autorstwa użytkowników w dziale Atelier, o ile taki post zawiera zdjęcie. Wpisy tego samego autora następujące po sobie będą scalane.

    - nie pisz wiadomości wielkimi literami. W internecie oznacza to krzyk.

    - używaj emotikon z rozwagą, mają one być wyłącznie dodatkiem do tekstu. Nie mogą stanowić wyłącznej jego treści.

3. Nie powielaj wielokrotne tych samych opinii lub wpisów (własnych lub cudzych), w jednym lub wielu wątkach. Kolejne wpisy użytkownika, które nie zawierają nowych, w stosunku do wcześniej zamieszczonych  informacji, opinii, uwag lub przemyśleń, będą usuwane. Zasada ta ma na celu ułatwienie lektury wątków i pomóc zachować merytoryczny charakter prowadzonych w wątkach dyskusji.  

4. Upewnij się że wklejane zdjęcia lub obrazki mają  rozmiar nie większy niż 800 X 600 pikseli oraz 500 kb pojemności.

5. Nie  cytuj zdjęć oraz filmów.

6. Nie cytuj postów w całości, a jedynie fragmenty, do których ma odnosić się odpowiedź. W przypadku poprzedzającego Twój wpis postu nie cytuj go w ogóle.

7. Nie używaj czcionek w kolorach:

 • czerwony - zarezerwowany dla Administratora.
 • zielony - zarezerwowany dla Moderatorów.
8.Nie umieszczaj  na forum nazw polskich stron internetowych o podobnej tematyce w tym sklepów internetowych. Wyjątkiem są Działy dla Sprzedawców.

9.Nie umieszczaj  na forum linków do polskich stron internetowych o podobnej tematyce w tym sklepów internetowych. Wyjątkiem są Działy dla Sprzedawców.

10. Nie umieszczaj w wiadomościach linków do serwisów aukcyjnych (również OLX) ze sprzedażą własnych przedmiotów.

11. Wszelkie formy reklamy będą usuwane z wiadomości a ich autorzy będą nagradzani ostrzeżeniami.Wyjątkiem są Działy dla Sprzedawców.

12. W cotygodniowych wątkach "Golenie Dnia" nie prowadzimy dyskusji, służą one prezentacji zdjęć, które następnie poddawane są głosowaniu. Do zamknięcia ankiety nie wskazujemy na jakie zdjęcia głosujemy.

13. W Poczekalni Wiki nie prowadzimy dyskusji na temat wstawionych przedmiotów przez ich właścicieli, służą do tego inne działy.

14. Publikując na forum  treści, recenzje, zdjęcia, filmy itd., użytkownik przekazuje Administratorowi prawo dysponowania nimi w zakresie i granicy Forum oraz fanpage.V. Administracja i Moderacja forum.1. Administracja forum ma prawo edytować bądź usuwać wpisy Użytkowników jeżeli naruszają zasady opisane w tej wiadomości.

2. Administrator i Moderatorzy mają prawo do usuwania Postów niezwiązanych z tematyką Forum.

3. Administrator i Moderatorzy mają prawo do edycji tytułów wątków oraz przenoszenia ich między działami Forum zgodnie z ich tematyką.

4. Administrator i Moderatorzy mają prawo do zamknięcia wątku w przypadku, gdy udzielona została
wyczerpująca odpowiedź na zadane przez autora pytanie lub dyskusja odbiega od początkowych założeń (OT).

5. Administrator oraz Moderatorzy nie mają obowiązku kasowania wiadomości oraz zamykania wątków na prośbę Użytkowników.


6. W przypadku  zachowań niezgodnych z opisanymi w tej wiadomości zasadami wobec Użytkownika zostanie użyta następująca procedura:
 • Upomnienie przez PW lub publicznie na forum,
 • Przyznanie ostrzeżenia za kolejne naruszenie,
 • Przyznanie trzeciego ostrzeżenia będzie skutkować banem na korzystanie z forum na stałe.

6a. W wyjątkowych wypadkach naruszeń zasad opisanych w tej wiadomości razem z ostrzeżeniem Użytkownik może otrzymać bana na czasowe korzystanie z forum.


7. Decyzje Moderatorów nie podlegają dyskusji na Forum. Wszelkie wątpliwości można dyskutować jedynie na PW. Ewentualne skargi na działalność Moderatora należy kierować bezpośrednio do Administratora forum, którego głos jest decydujący i ostateczny.

8. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone na forum przez Użytkowników, w tym również za ewentualne szkody zaistniałe w wyniku ich publikacji.VI. Działalność handlowa na forum.


1. Działalność handlowa w rozumieniu niniejszego Regulaminu oznacza regularne sprzedawanie przedmiotów na własnej stronie internetowej lub serwisach aukcyjnych.

2. Osoba zainteresowana prowadzeniem działalności handlowej na forum powinna się skontaktować z Administratorem.


3. Jeśli Administrator wyrazi zgodę, osoba taka zostanie przypisana do grupy "Sprzedawca" oraz zostanie dla niej utworzony oddzielny dział na forum, w którym Sprzedawca może między innymi prezentować swoją ofertę, informować o promocjach oraz odpowiadać na pytania Użytkowników dotyczące jego oferty.  


4. W dziale Sprzedawcy nie mile widziane będzie:
 • umieszczanie przez Użytkowników wpisów, które  nie dotyczą oferty Sprzedawcy lub posiadają znamiona reklamy,
 • załatwianie spraw związanych z reklamacją zakupionych produktów.  Wszelkie niejasności wynikłe podczas kupna/sprzedaży powinny być wyjaśnione prywatnie pomiędzy zainteresowanymi stronami.
5. Sprzedawca, dla którego został utworzony odrębny dział na forum, jest wyłącznym moderatorem tego działu.

6. Administracja forum nie bierze na siebie odpowiedzialności za działanie Sprzedawców a także nie monitoruje ich działów.


7. Sprzedawcy, którzy będą dopuszczać się nieuczciwych praktyk będą wykluczani z tej grupy.


8. Prowadzenie działalności handlowej na forum nie jest darmowe. W celu uzgodnienia stosownych opłat należy skontaktować się z Administracją forum.
VII. Ogłoszenia Użytkowników.


1. Umieszczanie ogłoszeń przez użytkowników w dziale "Sprzedam , zamienię, zakupy grupowe" będzie możliwe w momencie napisania przez nich trzydziestu  postów.

2. Ogłoszenie musi zawierać prawdziwy i jak najbardziej dokładny opis przedmiotu, jego zdjęcia i  cenę wyrażoną w złotówkach (nie wolno wystawiać licytacji). Proszę nie wstawiać ogłoszeń z linkami do przedmiotów wystawionych na serwisach aukcyjnych (w tym OLX).

3. Użytkownik może wystawiać wyłącznie przedmioty stanowiące jego własność (niedozwolona jest sprzedaż rzeczy osób trzecich lub zewnętrznych podmiotów)

4. Ogłoszenia niespełniające powyższych zasad będą usuwane.

5. Podbijanie wątku przez autora w dziale "Sprzedam, kupię, zamienię, zakupy grupowe, itp." jest możliwe nie częściej niż co 48 godzin od momentu jego wystawienia lub poprzedniego podbicia (jakikolwiek wpis dokonany przez autora wątku).

6. Po dokonaniu sprzedaży/kupna/zamiany autor ogłoszenia ma obowiązek umieszcza w temacie lub treści ogłoszenia dopisek [NIEAKTUALNE].

7. Po dwóch tygodniach od zasygnalizowania przez autora ogłoszenia, że oferta jest już nieaktualna, ogłoszenie zostaje przeniesione do Archiwum.

8. Ogłoszenia starsze niż 2 miesiące (nieaktualizowane) będą automatycznie przenoszone do Archiwum

9. Ogłoszenia umieszczane w innych działach przez Użytkowników którzy nie napisali trzydziestu wiadomości będą usuwane.


10. Oferty umieszczane w działach Sprzedam, Zamienię nie podlegają dyskusji. Oznacza to, że cena i warunki sprzedaży nie powinny być komentowane. W razie ewentualnych wątpliwości należy skontaktować się ze sprzedającym poprzez prywatne wiadomości (PW), e-mail lub inne wyszczególnione przez niego sposoby komunikacji i poprosić go o uzupełnienie (doprecyzowanie) oferty.

11. Wątek z ofertą służy informacji o przedmiocie oferty i jej aktualizacji, a nie ustalaniu szczegółów transakcji pomiędzy zainteresowanymi. Dopuszcza się jedynie wpis typu: "biorę", "kupuję", "rezerwuję do czasu odpowiedzi na PW"  itp., gdyż jest to informacja dla innych uczestników forum, że oferta przestała/przestanie być aktualna.


12. Powiadomienia dotyczące udanej transakcji wysyłamy na PW kupującego/sprzedającego, a nie w wątku giełdowym.

Użytkownicy nie stosujący się do powyższego będą "nagradzani" upomnieniami, a ich wpisy w wątkach tego działu będą usuwane.

Maciek.

Created with YAGAM | SMFPacks.com © 2010