Forumowe gadgety

Autor Wątek: Gillette Platinum  (Przeczytany 29121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Flanker

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wrocław
Gillette Platinum
« dnia: Lipca 21, 2014, 11:51:23 »
Będąc w weekend w Czechach po produkty Barbusa i niebieskie Astry nie odmówiłem sobie kupienia paczki tych żyletek będąc przy kasie w drogerii. Cena 39 koron, czyli prawie dwa razy więcej niż Astry, jednak w przeliczeniu na nasze tragedii nie ma - wychodzi jakieś 6,40zł za paczkę, czyli taniej niż Iridiumy. Jeszcze nie testowałem ich, ale jestem ciekaw czy są agresywne i jakie mają opinie  hmmm Używał ktoś z Was? Dodam jako ciekawostkę że nie są one produkowane w Petersburgu jak Polsilvery, Astry czy czerwone Gilletty tylko w UK (!!!) ;D

Offline Aleksandersky

• Stały bywalec.
  • mente et gladius
  • Miejsce pobytu: Stalowa Wola
Odp: Gillette Platinum
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2014, 16:24:46 »
UK ? jesteś pewien?? hmmmmm... zaintrygowały mnie te żyletki.... mój boże, byłem przekonany, że Gillette w UK już nie produkuje żyletek..... NOS?
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2014, 16:39:13 wysłana przez Aleksandersky »
Merkur: Futur, Progress, 38C, 39C oraz pan Weber Classic.
Rapira, Voskhod, Astra, KAI... etc
Semogue 740, 730HD, 2040HD, Vulfix 404b Grosvenor
Tabac, Barbus, Palmolive, Arko.
Biały Jeleń, Proraso.
AS Chopin, Tabac, Arko, Prep.

bigmaciek

« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2014, 17:35:36 »
Mam pudełko tych żyletek. Nigdzie nie ma informacji gdzie są wyprodukowane. Są dwa napisy po włosku i hiszpańsku mówiące, że opakowanie zawiera 5 żyletek. Oraz napis z tyłu "Distributed by Gillete Lisboa, Madrid, Milano.

Na pewno nie były wyprodukowane w Rosji. To wiem z prostego powodu: tę paczkę mam z czasów kiedy produkcja żyletek Gillette w Rosji jeszcze nie ruszyła.

Offline Flanker

« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2014, 17:55:19 »
Po dokładniejszym sprawdzeniu faktycznie nigdzie nie pisze gdzie zostały wyprodukowane. Po bokach są jakieś hiszpańskie napisy, zaś dystrybucja podana jest z UK na pudełku. Na kartoniku też jest podana ta sama dystrybucja z UK, a oprócz tego jest doklejona czeska naklejka, w czeskim języku i podany czeski dystrybutor. Tak więc nie wiadomo gdzie zostały wyprodukowane, a moja radość była przedwczesna... Możecie coś o tych żyletkach powiedzieć? Jaka jakość, ostrość, jakie są w goleniu itd?

Offline m4zd4

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2014, 18:39:30 »
Miałem jedno golenie r89 z identycznymi żyletkami kupionymi w Chorwacji i na moje oko są praktycznie takie same jak inne Gillette. Chociaż potrzebowałbym jeszcze kilku goleń żeby to potwierdzić.

Offline Aleksandersky

• Stały bywalec.
  • mente et gladius
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 21, 2014, 20:08:34 »
Czy to zatem NOS-y??
Biały Jeleń, Proraso.

Offline oski

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 21, 2014, 20:22:28 »
Bardzo ciekawe znalezisko, miejsce produkcji chyba pozostanie zagadką. hmmm

Offline Lechita_CMLXVI

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska Zachodnia - Slavia Occidentalis
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 21, 2014, 21:44:45 »
Są też Gillette Platinum w opakowaniu identycznym jak petersburskie Gillette SB (niebieskie) i Gillette GS (czerwone), tylko w kolorze granatowym. Z informacji na forach zagranicznych wynika, że są produkowane w Indiach.

Skanderbeg

« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2014, 22:38:13 »
Opierając się na tym wątku: http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/76248-Gillette-Platinum-Swedes-alternative-packaging, można by uznać, że kupiłeś paczkę słynnych "Szwedów", czyli tzw. Gillette Swedes. hmmm

bigmaciek

« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 21, 2014, 23:49:46 »
Ciekawy wątek ten na B&B. Moje opakowanie jest dokładnie takie same jak tam na zdjęciu. I do tego cztery ohydne plamy kleju. :(

Ale z dalszej części wątku wynika, ze te żyletki były produkowane w Łodzi przed przejęciem fabryki Wizametu przez P&G. To możliwe.

Offline oski

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 22, 2014, 00:35:50 »
Czyli to NOS?

Offline Flanker

« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 22, 2014, 09:12:24 »
W owej drogerii mieli tych żyletek jeszcze raptem jedno czy dwa pudełka w plastikowym koszyczku, gdzie zaraz obok nich leżały całe stosy Astr. Czyli mogą to być jakieś NOSy... Nikt nic z Was nie powiedział o tych żyletkach jakie one są w użytku, więc chyba tylko pozostaje mi je zbadać organoleptycznie ;D

Offline Aleksandersky

• Stały bywalec.
  • mente et gladius
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 22, 2014, 10:20:39 »
Uchodzą za kultowe :) Miałem kilka NOS paczuszek "szwedek" i zachwycony nie byłem. Oceniam je znacznie poniżej Wizamet Super Iridium z lat '70/'80, ustępują im trwałością i ogólną "przyjemnością golenia". To drapiące i lekko szarpiące ostrze dla osób o "azbestowej" skórze na twarzy, niemniej efekty terapii tymi ostrzami potrafią być zachwycające - PN utrzymuje się tak długo, że aż za długo  ;)  Do dwóch pozostałych "wielkich żyletek", czyli tytanowanych Personna 74 ani Wilkinson Light Brigade porównać ich nie mogę - nigdy nie miałem okazji ich wypróbować :)

@bigmaciek Od dawnego pracownika Wizametu, od którego przez długi czas kupowałem żyletki, dowiedziałem się że Gillette rzeczywiście produkowało w Wizamecie "wyłącznie na eksport" żyletki pod własną marką, ale nie był w stanie podać mi jakie to były dokładnie ostrza. Miało to miejsce zaraz po wykupieniu przez Gillette części udziałów w łódzkiej fabryce i stworzeniu wraz z pracownikami podmiotu o nazwie GilPol :) Był to epizod, bo Gillette od samego początku planowało likwidacje produkcji żyletek w Polsce (z co najmniej dwóch strategicznych powodów)

P&G wykupiło Gillette dopiero w 2005 roku, a więc 13 lat po "prywatyzacji" Wizametu
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2014, 10:23:09 wysłana przez Aleksandersky »
Biały Jeleń, Proraso.

Skanderbeg

« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 22, 2014, 10:23:48 »
O azbestowej skórze, powiadasz? hmmm
Będę musiał się za nimi rozejrzeć ...

Offline Aleksandersky

• Stały bywalec.
  • mente et gladius
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 22, 2014, 10:30:53 »
Maćku, tak - podchwyciłem tą "azbestową skórę". Jak tylko wpadnie mi w ręce paczka tych żyletek - będą Twoje bez dwóch zdań :)
Biały Jeleń, Proraso.