Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Jak to jest z drugą ręką.  (Przeczytany 42423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline japa72

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wrocław
Odp: Jak to jest z drugą ręką.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 12, 2014, 17:21:58 »
Ja zacząłem od razu golenie na "dwie ręce". Na początku szału nie było ale też źle nie wyglądało. Nie ma czego się obawiać. Moim zdaniem to sprawa bardziej głowy niż ręki.

Wysłane z GSM / Tapatalk
-----------------------------------------------------------------------------
DOVO BQ 6/8; MUHLE R41 - Feather
Kozłowski SILVERTRIP
Nivea; LaToja; Proraso; Maca Root
AS Old Spice Oryginal

Offline ultima

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Irl.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 12, 2014, 17:28:51 »
Ja golę się w zależności od dnia.... czasem na dwie ręce czasem na jedną :) Da się tak i tak.
Probowalem ogolic prawa czesc szyji prawa reka od dolu w gore. Nie da sie. Trzeba uzyc lewej reki, jesli nie chce sie poplenic samobojstwa ;)

Offline PawelBDS

• Zaawansowany użytkownik
  • Fundacja Ogony
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 12, 2014, 19:37:56 »
ultima da się :) wszystko się da.... kwestia podejścia i techniki.

Offline ultima

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 12, 2014, 21:21:12 »
Chcialbym to zobaczyc. Probowalem tej sztuki i malo sobie nadgarstka nie zwichnalem. Chwycilem w koncu w lewa dlon i jakos sie udalo....

Offline amarekMMS

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Lublin
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 19, 2014, 03:01:13 »
W wojsku mnie uczyli, że nie da się tylko hełmu założyć na lewą stronę ;), a poza tym wszystko jest możliwe.
Nie wiem skąd się to wzięło, bo ja wielokrotnie, jeszcze jako ciekawski dzieciak podpatrywałem golących się brzytwą i podziwiałem cały rytuał przygotowań. Nigdy natomiast w naszym regionie nie widziałem żadnego dziadka golącego się na dwie ręce! Natomiast jeden z naszych kuzynów ze Szczecina twierdził, że to wymysł sąsiadów. Tam golenie na dwie ręce to normalka. Opowiadał, jak jeszcze przed wojną dziwili się, że potrafi się jedną ręką ogolić. Śmiał się mówiąc, że Polacy są o tyle sprytniejsi, że im nawet jedna ręka wystarczy. Ja też golę się jedną ręką i zauważyłem, że szyja czy, wąsy to kwestia odpowiedniego chwytu. Starczy przypomnieć sobie jak to robili starzy ludzie, wtedy gdy my byliśmy małymi dziećmi.
Facet się nie starzeje, tylko zabawki mu drożeją.

A. Marek MMS

Offline adamasz

• Stały bywalec.
  • Po 40 leciech brzytwie przywrócon
  • Miejsce pobytu: Skierniewice
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 19, 2014, 08:44:09 »
Mam to samo - jako leworęczny zawsze musiałem coś robić po swojemu' :'( wbrew nader przeważnej i wielce normalnej ::) większości. Wystarczyło trochę treningu na lekko ogolonej elektrycznie twarzy, aby powstał w głowie pewien rodzaj procedury ruchów unikalny dla danej osoby. I jedna ręka mi w zupełności wystarcza, choć przyznaję, że gdyby zarost pochylał mi się :) odwrotnie w paru zachyłkach, pomoc ręki prawej byłaby nieoceniona.
Po tygodniu brzytwa pracowała już bez zacięć prowadzona tylko lewą...
PozdrA.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2014, 08:46:13 wysłana przez adamasz »
Kolący brzytwy się chwyta - i tonącego uratuje...

Offline ultima

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 19, 2014, 09:45:17 »
Po kilku goleniach przyznaje jednak, ze da sie ogolic jedna reka. Kwestia zlapania brzytwy...po prostu trzeba niekiedy chwycic brzytwe odwrotnie, jakby do gory nogami. Doszedlem do wniosku, ze chyba wygodniej jest zlapac brzytwe niekonwencjonalnie wprawna reka, niz prawidlowo ta druga.

Offline Archi

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Radom
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 19, 2014, 10:54:21 »
AmarekMMS być może i skopiowaliśmy technikę golenia od sąsiadów, natomiast ja zrobiłem to od niejakiego Lynn Abrams'a i Geofatboy'a ;)

Wracając do tematu to kiedyś rozmawiałem z moim fryzjerem na temat golenia brzytwą i był wielce zdziwiony, że robię to zarówno prawą jak i lewą ręką. Jego ojciec podobno dalej goli się brzytwą i używa tylko sprawniejszej ręki. Więc możesz mieć trochę racji. Z mojego dzieciństwa niestety brak brzytwiarskich wspomnień. Dziadek z moim tatą używali w tym czasie MNŻ, a potem obaj przeszli na systemówki. Po jakimś czasie dziadek jednak wrócił do MNŻ i w taki sposób golił się już do samego końca.
Kobieta doskonale wie czego chce, dopóki nie zmieni zdania.

Offline Gregorios

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: wielkopolska wieś
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 19, 2014, 12:21:52 »
@ultima: A widzisz, jednak się da.
Osobiście czy to maszynka czy brzytwą golę się prawą ręką. niby próbowałem używać lewej i pewnie jeśli uparcie bym się tego trzymał to doszedłbym do wprawy. Prawą jednak ogarniam całą twarz i nie mam problemu z żadnymi zakamarkami więc nie widzę potrzeby uczenia lewej.
mnż Wilkinson Classic i Mühle R89,
Wilkinson dzik,Mühle syntetyk SilverTip
Dovo Solingen używka
Proraso białe i resztka Wilkinson niebieski w tyglu

Offline Mikolaj

• *
  • Miejsce pobytu: Danzig
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 19, 2014, 15:34:39 »
Jestem praworęczny. .Gdy zacząłem używać lewej ręki przy goleniu to  okazuje się, że robię  nią mniej zacięć od prawej.  hmmm Dziwne ale prawdziwe. Może to jest recepta na skaleczenia  :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2014, 23:10:28 wysłana przez Mikolaj »
Czyny za życia brzmią echem w wieczności

Offline hastiness

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 19, 2014, 16:08:28 »
Początkowo goliłem się tylko prawą ręką ale nie dawało mi spokoju to, że niektórzy na oglądanych przeze mnie filmikach golą się sprawnie obiema rękami. Postanowiłem nauczyć się i w tej chwili golenie wykonuję z włosem lewą ręką - lewy policzek, prawą - prawy, natomiast pod włos na odwrót czyli prawą ręką lewy podbródek i policzek, a lewą prawy. Taki sposób ułatwia mi golenie o tyle, że pod brodą i na szyi włosy rosną mi po skosie i zmiana ręki powoduje golenie na tzw.PN  shave1
Najbardziej boję się whisky z colą, bo po whisky z colą niczego się nie boję.  

Offline amarekMMS

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Lublin
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 19, 2014, 16:51:16 »
Przyznaję, że jestem raczej praworęczny dlatego czasem żartuję, że brzytwą, to nawet prawą się ogolę. Piszę raczej, bo wiele czynności robię oburącz, by nie przesilać jednej, a to dla grajka czasem ważne. Niemniej zawsze goliłem się prawą, dziś też. Policzyłem ilu chwytów używam. Co najmniej dwóch, a właściwie trzech. Muszę kiedyś popróbować na dwie ręce, sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.   
Facet się nie starzeje, tylko zabawki mu drożeją.

A. Marek MMS

Offline jacki

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Fr
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 23, 2014, 22:55:36 »
Gole sie uzywajac obu rak, jednak golenie prawej i lewej strony twarzy to nie sa symetryczne ruchy.
Zauwazylem to calkiem niedawno i doszedlem do wniosku, ze jesli w taki sposob udaje mi sie osiagnac
zadowalajace efekty, to nie ma sensu nic zmieniac.
Nabyta dzieki goleniu brzytwa dwurecznosc przydaje sie tez podczas ostrzenia na kamieniach - wydaje
mi sie, ze odkad ostrze oboma rekami KT wychodzi rowniejsza na calej dlugosci i bardziej jednakowa
po obu stronach. Przy ostrzeniu tylko prawa reka zdazalo sie, ze brzytwa wychodzila mi z KT szersza
przy czole i wezsza przy piecie po prawej stronie i odwrotnie po lewej. teraz wyglada to zdecydowanie
lepiej.
Pozdr,
j

Offline Mikolaj

• *
  • Miejsce pobytu: Danzig
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 23, 2014, 23:06:55 »
W jedną stronę robisz to prawą a z powrotem przekładasz w lewą rękę  :question: Czy zamianę robisz po skończonej serii  :question:
Czyny za życia brzmią echem w wieczności

Offline jacki

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Fr
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 23, 2014, 23:31:32 »
seriami, najpierw lewa reka gora/dol prawa i lewa strona, potem zmiana na prawa reke,
nastepna seria idzie w przeciwna strone tzn jesli pierwsze poliksy byly od piety do czola,
to kolejna seria jest od czola do piety i tak do skutku  ;)
wychodzi naprawde rowniej i chyba nieco szybciej niz wczesniej.
Pozdr,
j