Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Jak to jest z drugą ręką.  (Przeczytany 43876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jirki

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Toruń
Jak to jest z drugą ręką.
« dnia: Listopada 02, 2014, 11:47:34 »
Witam.

Chciałem zapytać o rzecz, która jest dla mnie dość istotna w goleniu brzytwą.

Jak na razie jeszcze nie miałem okazji tego robić. póki co zbieram wszelkie informacje, które mi pomogą przygodę z brzytwą.
Założyłem ten wątek, ponieważ nie znalazłem nigdzie jasno jednoznacznej odpowiedzi.

Otóż, jestem praworęczny. od zawsze goliłem się tylko jedną ręką. Przy innych wątkach a także filmikach widziałem, że niektórzy często, odważyłbym się także użyć słowa prawie zawsze, golą prawą stronę twarzy prawą ręką a drugą lewą ręką.

Niestety moja ręka jest "patologiczna" jeśli chodzi o wszelkie delikatne rzeczy, głównie przystosowana do wciskania sprzęgła  rock

W każdym razie, czy ktokolwiek z Was próbował albo goli się tylko jedną ręką?? w moich wyobrażeniach i pewnych próbach myślę, że byłbym w stanie się ogolić jedną ręką, oczywiście nie zasłaniając sobie reszty twarzy i widząc cokolwiek w lustrze.

chciałbym dostać w miarę jasną odpowiedź, czy "DA SIĘ". Wydatek na brzytwę spory a nie chciałbym się już na samym początku zniechęcić.

Z góry dzięki za Wasze zdanie. 
Rodzisz się oryginalny, nie umieraj jako czyjaś kopia.

Offline kfgz

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Supraśl
Odp: Jak to jest z drugą ręką.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2014, 11:59:04 »
Da się ogolić jedną ręką, ale z perspektywy czasu dla mnie jest to trudniejsze, niż golenie się obiema rękoma. Jeśli chcesz się golić tylko prawą ręką, to rozważ kamisori z ostrzem symetrycznym (tzw. styl zachodni).
130F02041B18AB "... a gdybym był młotkowym, w fabryce z młotkiem szalał..."

ebleble

« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2014, 12:02:51 »
jirki, da się, ale dwoma rękami jest wygodniej. Prawie każdy myśli na początku, że nie jest w stanie się tego nauczyć, nie jesteś wyjątkiem. Trzeba się tylko przemóc, a ćwiczenie uczyni z Ciebie mistrza. :)

Offline Kros

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Jasło
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 02, 2014, 12:41:57 »
Golenie jedną ręką pewnie jest możliwe ale na pewno nie jest wygodne.
Na pewno dasz radę golić się dwoma rękami - każdy Cię o tym zapewni.

-------------
Grzesiek

Pozdrawiam
kros

Offline arturro

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2014, 12:53:54 »
Mozna sie ogolic jedna ręką, to kwestia wprawy i przyzwyczajenia.
(wymaga tylko innego chwytu przy lewej polowie twarzy i faktycznie kamisori lepiej sie tu sprawdza)
Jak pisali koledzy "oburęczne" golenie jest po prostu wygodniejsze. (i prostsze)
jeżeli lewa ręka jest sprawna (w sensie ze nie masz np niedowładu) na pewno sie nauczysz tej techniki.

Na początek zdejmuj tylko piane z ogolonej twarzy tępą brzytwą
- w ten bezstresowy sposób pokonasz strach przed obcięciem sobie połowy twarzy,
i zobaczysz jak chwytac i prowadzic ostrze.

pozdrawiam
a

Offline Mikolaj

• *
  • Miejsce pobytu: Danzig
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 02, 2014, 12:54:44 »
Podejrzewam, że gorszą nogą w używaniu lewej ręki ode mnie nie jesteś. Ja jak zaczynałem golenie brzytwą to długie miesiące korzystałem tylko z prawej ręki o lewej nie było mowy w końcu przyszedł moment przełomowy od którego golę się oburącz i do którego ty prędzej czy później dojrzejesz. Da się ogolić  lewą stronę twarzy prawą ręką na PN  co prawda jest to mniej wygodnie niż prawą stronę.
Do odpowiednich wniosków dojdziesz po swoich próbach. Życzę  powodzenia.
Czyny za życia brzmią echem w wieczności

Offline jirki

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 02, 2014, 13:56:18 »
Dziękuję za odpowiedzi, porady i podniesienie na duchu :)

Pytam zawczasu, żeby później nie było niemiłej niespodzianki... już wcześniej wspominałem, że jestem pełen determinacji, aby swą przygodę zacząć z brzytwą, jednak chciałbym jakiekolwiek podwaliny teoretyczne.

Dzięki śliczne... teraz tylko zbieram "wolną gotówkę" na coś pierwszego.

Z tego co wiedziałem, to na aledrogo nie ma zbytniego wyboru i spoglądałem w sklepach. Żal mnie bierze, że w Polsce jest tego tak mało.

Wiem, że troszkę offtop, ale zastanawiałem się nad brzytwą DOVO 100581 5/8. tylko zastanawiam się jeszcze nad ostrzeniem, bo w moich rejonach nikogo nie ma :/ chyba, że wybiorę się do jakiegoś starego golibrody na starówce i on pomoże.
Rodzisz się oryginalny, nie umieraj jako czyjaś kopia.

Offline adamasz

• Stały bywalec.
  • Po 40 leciech brzytwie przywrócon
  • Miejsce pobytu: Skierniewice
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 02, 2014, 17:39:06 »
Też myślę, że jedna ręka wystarczy. Wszystko zależy od ukierunkowania zarostu. Jestem leworęczny i praworęczne golenie to dla mnie walka o całość skóry :'( A zarost pod brodą rośnie akurat z lewa na prawo albo z góry na dół  :) i lewa ręka radzi sobie z nim najlepiej po obu stronach.
PozdrA.
Kolący brzytwy się chwyta - i tonącego uratuje...

Offline emiel

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Loay
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 02, 2014, 17:51:05 »
Kwestia wprawy - u mnie, przez pierwsze tygodnie z brzytwą myślałem, że to niemożliwe,że prawa ręka jest upośledzona (jestem leworęczny) itd. Jeżeli od samego początku będziesz przekładał narzędzie z ręki do ręki, wejdzie Ci to w krew. Ja nie wyobrażam już sobie golenia przy użyciu jednej ręki. Fakt, początkowo będzie to kosztowało sporo nerwów (nie zapomnę tego drżenia prawej ręki) i wydłuży czas golenia lecz później będzie już tylko lepiej. Warto przyzwyczajać się już od pierwszego golenia, by ćwiczyć sobie tym odruchowe sięganie po brzytwę raz lewą, raz prawą dłonią. Tak jest po prostu wygodniej - nawet jeśli wydaje się inaczej na starcie przygody z brzytwami.
MNŻ - Feather AS D2S / The General Black
BNŻ - Feather Artist Club SS
Żyletki - Feather FH-10B (MNŻ) / Feather Professional (BNŻ/SE)
Pędzel - Romera Jade / Stando perła + drewno (pan borsuk) / Plisson L'Occitane (syntetyk)
Piana - C&E/MWF/TOBS/T&H/Vulfix/
Po - Geo F.Trumper SF/Crabtree&Evelyn/Myrsol

Offline piotrasta

« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 02, 2014, 20:21:16 »
nie zapomnę tego drżenia prawej ręki
miałem to samo z lewą ręką kompletna łamaga jednak na początku spokojnie tylko z włosem (normalną ręka prawą goliłem się od początku z włosem i pod włos).
Tak więc bez stresu jak będziesz niedogolony na początku każdy przez to na początku przechodził ;) 

Offline jacki

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Fr
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 03, 2014, 21:26:51 »
Witam,

na pewno sie da ogolic jedna reka, na poczatku uzywanie drugiej bedzie Ci sie wydawalo czyms nienaturalnym,
jednak w miare nabierania wprawy w operowaniu prawa reka coraz bardziej bedzie korcilo, zeby wytrenowac lewa.
Najwazniejsza jest cierpliwosc i olimpijski spokoj, bez zgledu na okolicznosci (te same cechy pomoga Ci ogarnac
ostrzenie brzytwy - nauka golenia fabrycznie ostrzonym sprzetem jest duzo trudniejsza niz naprawde ostrym).

Odwagi i powodzenia,
j
Pozdr,
j

Offline ultima

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Irl.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 06, 2014, 16:27:20 »
Nie wiem, czy dobrze kombinuje, ale wydaje mi sie ze jedna reka mozna sie ogolic uzywajac brzytwy na zyletki. Wydaje mi sie (pewnosci nie ma, bo dopiero czekam na taka wlasnie brzytwe), ze ekspozycja ostrza w takim urzadzeniu jest z obu stron taka sama. W tym wypadku wystarczy ulozyc reke odwrotnie i mozna ogolic obie czesci facjaty ta sama reka...

Offline wojtek972

• Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 06, 2014, 16:55:41 »
Ja się golę wyłącznie jedną ręką od ponad 2 lat i nie mam z ogoleniem całego zarostu najmniejszych kłopotów. Druga ręka nie jest potrzebna do dokładnego ogolenia.

Lewy

« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 06, 2014, 17:39:46 »
A ja uważam, że oburącz jest łatwiej. W sumie to golę obydwie połowy twarzy symetrycznie. Te same ruchy w lustrzanym odbiciu. Tak więc rękę też muszę zmieniać.

Offline PawelBDS

• Fundacja Ogony
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 06, 2014, 20:03:26 »
Ja golę się w zależności od dnia.... czasem na dwie ręce czasem na jedną :) Da się tak i tak.