Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Moje początki golenie brzytwą  (Przeczytany 546252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fiB

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Elbląg
Odp: Moje początki golenie brzytwą
« Odpowiedź #1605 dnia: Lutego 02, 2022, 13:43:11 »
@Dodzyn  gratuluję  beer
Za jakiś czas nie będziesz się tak skupiał nad ruchami jakie wykonujesz, będą dla ciebie naturalne i intuicyjne.

Offline kwasek071

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1606 dnia: Lutego 02, 2022, 14:22:13 »
 :)  @Dodzyn fajnie się czytało .
Wszyscy golący się brzytwą przechodzili to samo co Ty, w tym i ja także. Początkowe niepewne ruchy mogą sprawić że KT nawet ostra, będzie szarpać zarost ,nieodpowiedni kąt przyłożenia też nie ułatwia golenia. Zanim nauczysz się machinalnie operować tym prostym narzędziem minie trochę czasu, ale nie przejmuj się, warto się postarać dla efektów i własnej satysfakcji
Jak nabierzesz wprawy ,pamięci mięśniowej to zdecydowane szybkie ruchy na pewno z łatwością i bezboleśnie pomogą ściąć zarost .
Masz fajną brzytwę i czytając Twój tekst , myślę że będą następne .
Pozdrawiam Cię przyjacielu i trzymam kciuki .
Well yes, but actually no.

Offline Fishy

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1607 dnia: Lutego 02, 2022, 16:24:00 »
Brawo za pierwsze próby golenia brzytwą!  :) Wkrótce możesz poczuć, że zarost po goleniu brzytwą jest inny.

Za kilka tygodni będziesz czuł jeszcze większą wprawę, za kilka miesięcy będziesz o kilka leveli wyżej itd. Stopniowo i wolno podnoś zaawansowanie golenia w bok i pod włos. Nic Cię nie goni i nie spiesz się.

Brzytwa to stare narzędzie do golenia i wiedza na jej temat nie jest już przekazywana z pokolenia na pokolenie, więc posiłkujemy się forum i YT.

Powodzenia!

Offline Dodzyn

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Środa Śląska
« Odpowiedź #1608 dnia: Lutego 02, 2022, 17:32:15 »
@Erais bo tradycyjne golenie ma to coś przyciągającego  :) sprzęty są piękne i wspaniale jest nauczyć się z nich korzystać. W moim przypadku być może tylko utrudniam sobie życie, bo mam bardzo rzadki zarost, ale jednak macham na to ręką i sięgam po coraz cięższe działa do tej batalii  :) Mam w pamięci zdanie @Pimps  "Niech każdy goli się czym chce" i tego się trzymam  shave1 Staram się na razie (i nieźle mi to idzie do tej pory) nie kolekcjonować sprzętów, ale kto wie co będzie później  hmmm  rotfl

Wielkie podziękowania Panowie za ciepłe słowa, które mnie dodatkowo motywują :)  beer mam to szczęście w sumie, że mam bardzo rzadki i bardzo biedny zarost, więc nie muszę też nie wiadomo jak walczyć z ostrzem, żeby się ogolić. Oczywiście odpowiadam od razu, że będą kolejne próby, bo teraz choćby nie wiem co, muszę opanować narzędzie. W sobotę biorę się ostro do pracy, mądrzejszy po dzisiejszych zmaganiach. Efekty na pewno przyjdą, z maszynką też się przecież męczyłem, ile to krwi się wylało  rotfl Satysfakcja jest ogromna a poziom testosteronu to chyba przekroczył 300%  ;D  Wiem przynajmniej nad czym mam pracować, bo to bardzo szybko wyszło w trakcie dzisiejszej próby. Trochę szkoda, że o tych technikach nie rozmawia się w domach, tylko przez fora i YT, ale może to w nas siła?

A w domu jeszcze się nikomu nie przyznałem, jeszcze sobie daruje te komentarze "czy Ty żeś na głowę upadł?!". Zaczekam, aż będę lepszy technicznie.  ;)

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #1609 dnia: Lutego 02, 2022, 20:52:22 »
Ja sobie właśnie po paru miesiącach przerwy przypominam szawetkę. Pierwsze golenie nawet nieźle poszło, ale ręcę trochę drewniane :)
Na brzytwę mam nadzieję wkrótce nadejdzie pora, ale na początku szału z nią nie będzie  shave1  hmmm
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline tom106

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #1610 dnia: Lutego 03, 2022, 22:08:14 »
@jaro82 jak Ja zaczynałem golić się brzytwą po nauczeniu się golenia szawetką to problemu już nie było. Ja lubiłem się golić szawetką ostrzami bez zabezpieczeń. Gdy przeszedłem na golenie się brzytwą to było to bardziej komfortowe niż szawetką. Naprawdę może trudno w to uwierzyć, ale szawetką łatwiej się zaciąć niż brzytwą.
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline Yary

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: środkowa Polska
Moje początki golenie brzytwą
« Odpowiedź #1611 dnia: Lutego 04, 2022, 14:29:28 »
Szawetka plus ostrze bez zabezpieczeń jest sporo bardziej zacięciogenna od brzytwy. Z kolei szawetka np. z ostrzem softguard Feather jest co najmniej tak bezpieczna, jak brzytwa- o ile nie bardziej. Takie moje doświadczenia.
BTW: mam na myśli szawetki FAC.

Bo do tych na połówki zwykłych żyletek jestem zrażony i nigdy nikomu nie polecę. No chyba że ktoś by mi zrobił coś tak złego czy przykrego, że nie bardzo do wybaczenia- zachwalał bym nie bacząc na coraz dłuższy nos.

Offline Dodzyn

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1612 dnia: Lutego 05, 2022, 09:04:23 »
@jaro82 Powodzenia! ja na temat mogę spojrzeć tylko czysto teoretycznie, ale wydaje mi się, że po opanowaniu szawetki, przejście na brzytwę powinno być łatwe. Ale ja tylko sobie teoretyzuję :)

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1613 dnia: Lutego 05, 2022, 09:51:25 »
@tom106 @Dodzyn: Myślę, że kilkanaście goleń szawetką jak najbardziej zaprocentuje przy brzytwie. Lekko się nadal zacinam, głównie w pobliżu ust. Ostrze SoftGuard trochę nieprzyjemnie ciągnie, szczególnie pod nosem i pod włos a miało dopiero dwa użycia. Dzisiaj sięgnę po Feathera bez ochrony  :)
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande

Offline tom106

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #1614 dnia: Lutego 05, 2022, 10:11:33 »
Ostrza softgard właśnie takie są, niektórzy je kochają inni niekoniecznie. Z tego właśnie powodu ja jestem zwolennikiem ostrzy bez ochrony. Mam podobne odczucia przy użyciu softgard.
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #1615 dnia: Lutego 05, 2022, 11:05:51 »
@tom106: Pomijając to odczucie to efekt golenia jest wyśmienity. Skóra też ma się dobrze  :)

Offline Dodzyn

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #1616 dnia: Lutego 12, 2022, 10:01:02 »
Skończyłem przed chwilą 4 golenie brzytwą + maszynką i powiem szczerze, pewność w rękach coraz większa i ruchy też coraz pewniejsze  rock Trochę ciężko jest mi się ustawić odpowiednio do lustra, żeby dobrze widzieć, ale i tak jest poprawa. Czy to prawa, czy lewa ręka różnice są bardzo małe na korzyść lewej, więc tutaj też jest poprawa :) jak po dwóch przejściach jest jakieś niedogolenie, delikatnie zaczynam to poprawiać brzytwą i wychodzi rewelacyjnie  :azn:

Chciałbym się zapytać o Wasze odczucia z brzytwą, ponieważ odkąd jej używam zacząłem chyba rozumieć określenie "czucia ostrza na twarzy". Mam wrażenie, że brzytwa jest agresywna, a nawet bardzo. Do tej pory korzystałem tylko z 1 maszynki i może 3 różnych żyletek, to może mam małe porównanie. Uczucie ścinania zarostu jest inne, agresywniejsze niż przy żyletkach, które też są przecież bardzo ostre. Czy jest to normalne i to tylko kwestia przyzwyczajenia, czy mam jakieś niedobory w technice? Po wodzie po goleniu szczypie co nieco, ale nie mam widocznych podrażnień.

Ale ta brzytwa to jest fajna :)  shave1

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #1617 dnia: Lutego 12, 2022, 12:19:08 »
Moje gratulacje.  ;D
    Jeszcze trochę, a przekonasz się że do golenia się brzytwą to lustro wcale nie jest potrzebne.  rotfl
    Jesli już wiesz co to jest wyczucie ostrza na skórze to znaczy że jesteś na dobrej drodze. Właśnie wyczucie położenia krawędzi brzytwy i wypracowanie właściwego kąta oraz stopnia docisku brzytwy do skóry prowadzi do dobrych efektów goleniowych brzytwą i łatwego osiągnięcia stanu PN. shave1
                                        beer
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline Erais

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Konin
« Odpowiedź #1618 dnia: Lutego 12, 2022, 15:33:16 »

Chciałbym się zapytać o Wasze odczucia z brzytwą, ponieważ odkąd jej używam zacząłem chyba rozumieć określenie "czucia ostrza na twarzy". Mam wrażenie, że brzytwa jest agresywna, a nawet bardzo. Do tej pory korzystałem tylko z 1 maszynki i może 3 różnych żyletek, to może mam małe porównanie. Uczucie ścinania zarostu jest inne, agresywniejsze niż przy żyletkach, które też są przecież bardzo ostre. Czy jest to normalne i to tylko kwestia przyzwyczajenia, czy mam jakieś niedobory w technice? Po wodzie po goleniu szczypie co nieco, ale nie mam widocznych podrażnień.

Ale ta brzytwa to jest fajna :)  shave1
Brzytwa nie powinna być agresywna- kilka goleń po kamieniu ewentualnie tak, później golenia powinny być łagodne. Brzytwa powinna być łagodna i skuteczna zarazem- oczywiście jest też to zależne jak ją sobie naostrzymy.

Offline T800

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Rybnik Piaski
« Odpowiedź #1619 dnia: Lutego 12, 2022, 19:34:43 »
Osobiście wolę agresywne golenie brzytwa Takie jest po polerce na Rozsutecu Coti wykańcza łagodniej  8)