Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Wycieranie brzytwy  (Przeczytany 38783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline XDL

• Stały bywalec.
Odp: Wycieranie brzytwy
« Odpowiedź #30 dnia: Września 21, 2016, 23:38:10 »
Ja kiedyś wycierałem  w ręcznik, ale ostatnimi czasy tylko płukanie.
Oprócz tego po goleniu, żeby nie została nawet kropla wody na brzytwie (takie zboczenie) - suszarka - zimne powietrze ;)

Dziś sobie tak pomyślałem, że skoro suszenie brzytwy jest tak istotne dla jej trwałości.  To wpadł mi pomysł suszenia brzytwy przy pomocy suszarki do włosów. Sprawdziłem na forum i pojawił już się ten wątek. Chciałbym dopytać czy można po wytarciu brzytwy i okładek papierem lub ręcznikiem toaletowym, wysuszyć ją suszarką ale z ciepłym powietrzem? Czy ciepło to jakoś nie wpłynie negatywnie na brzytwę? I na koniec czy można przetrzeć ostrze kropelką oleju np. pozostał mi taki do skóry morelowy czy coś w tym stylu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam ook

Lewy

« Odpowiedź #31 dnia: Września 22, 2016, 00:32:41 »
Daj sobie spokój. Jak wytrzesz brzytwę do sucha to wystarczy. Trzymam brzytwy w łazience i nic się z nimi nie dzieje. Po goleniu wycieram ręcznikiem i zostawiam na kilka minut otwartą. Potem wycieram ponownie irchą i to wszystko.
Wapienicę używam najrzadziej. Czasem raz na miesiąc, czasem jeszcze rzadziej. Nigdy niczym jej nie smarowałem i nie ma na niej żadnej plamki rdzy.

Offline XDL

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #32 dnia: Września 22, 2016, 00:51:35 »
@Lewy - Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #33 dnia: Września 22, 2016, 09:31:48 »
Lewy,  chyba zależy kto ma jaką wilgotność w łazience.  Kilka dni temu miałem w rękach piękną brzytwę którą ktoś trzymał w łazience i niestety miała sporo kropek.  Ja swoje brzytwy trzymam w  w sypialni w pudełku. 

U mnie rytuał wygląda tak że nigdy nie płuczę brzytwy podczas golenia tylko zawsze wycieram o gąbkę.  Na koniec czasem polewam brzytwę brutalem i wycieram miękkim papierem toaletowym. Zostawiam otwartą brzytwę na parapecie w sypialni do konca dnia i wieczorem chowam do pudełka.

Offline Hypervisor

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #34 dnia: Września 22, 2016, 09:50:01 »
Ja też staram się nie moczyć całej brzytwy, ale po użyciu po prostu ją płuczę, wycieram i zostawiam rozłożoną w pokoju (oczywiście odpowiednio wysoko, bo dzieci + brzytwa...  :o) Myślę że przy w miarę regularnym używaniu nic jej nie będzie, na pewno nie na ostrzu, a przy nicie rozłożona szybko schnie.

Niektórzy Koledzy polecają do przemycia Zielony ogórek Kulpolu, jeszcze nie próbowałem ale mam zamiar, cena jest przyjazna dla kieszeni.

@XDL jeżeli chcesz dopieścić brzytwę to polecam olej kameliowy, chyba w sklepie z dłutami mają taki czysty, na pewno będzie zadowolona :)

Offline Pieter

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #35 dnia: Września 22, 2016, 09:52:43 »
Ja płuczę w trakcie golenia i za radą jednego Kolegi na koniec płuczę w strumieniu gorącej wody i wycieram delikatnie w ręcznik lub inny materiał a na koniec jeszcze robię tak, jakbym delikatnie polerował na pasie, tylko, że robię to na udzie (jeansy). dzięki zastosowaniu gorącej wody, wilgoć, która by jeszcze ewentualnie została po wytarciu, odparuje.

Offline Hypervisor

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #36 dnia: Września 22, 2016, 10:06:50 »
a na koniec jeszcze robię tak, jakbym delikatnie polerował na pasie, tylko, że robię to na udzie (jeansy)

Kozak  rock

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #37 dnia: Września 22, 2016, 10:08:00 »
Hyper,  tańszą opcją od kameliowego może być także olej parafinowy a jeżeli brzytwa nie będzie dłużej używana to można też użyć wazeliny :)

Offline Pieter

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #38 dnia: Września 22, 2016, 10:09:00 »
Próbowałem oleju parafinowego, ale on tworzy krople na powierzchni. Mam wrażenie, że on po prostu nie przylega dobrze do metalu

Offline Hypervisor

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #39 dnia: Września 22, 2016, 10:14:18 »
Kameliowy już po prostu mam ;D  moim zdaniem bardzo przydatna w domu rzecz, chociażby do naoliwienia maszynek TTO - rzadki, czysty, nie brudzi. Parafinowy też mam, ale bardziej do "zapaćkania" ostrza na dłużej, a może to wazelina techniczna jest, w każdym razie gęste.

Offline macrob

• *
« Odpowiedź #40 dnia: Września 22, 2016, 10:21:56 »
Próbowałem oleju parafinowego, ale on tworzy krople na powierzchni. Mam wrażenie, że on po prostu nie przylega dobrze do metalu

To fakt,  zbija się w krople ale zostawia też taki cieniutki film. To powinno wystarczyć :)

Offline adamasz

• Stały bywalec.
  • Po 40 leciech brzytwie przywrócon
  • Miejsce pobytu: Skierniewice
« Odpowiedź #41 dnia: Września 22, 2016, 16:40:39 »
Ten kameliowy sprzedają też jako brunox do konserwacji broni. Ma psikadełko więc łatwy w użyciu.
PodrA.
Kolący brzytwy się chwyta - i tonącego uratuje...

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 26, 2017, 23:36:15 »
Ja golę się codziennie i nie specjalnie się przejmuję "suchością" brzytwy. Standardowo podczas golenia, opłukuję pod kranem większość piany, a resztkę w ręcznik. Golę się jedną brzytwą tylko, jest to taka męczona brzytwa, więc w wolnych chwilach ćwiczę też na niej sztukę ostrzenia ... nie ma czasu zardzewieć :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Offline Armand

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Breslavia/Cracovia/Baleary
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 27, 2017, 12:03:26 »
Podczas golenia wycieram w małą naturalną gąbeczkę (Spongia officinalis, eponge de mer ;)) która akurat mieści się w dłoni. Można też pewnie "ociosać" sobie zwyczajną gąbkę. Po goleniu starannie wycieram ręcznikiem, potem jeszcze ściereczką do szkieł zegarowych i smar do broni. Ale może to za dużo zachodu, wydaje mi się, że kluczowe jest nie trzymanie w wilgoci. Nawet nierdzewka w niekorzystnych warunkach po kilku latach jeśli nie miesiącach zacznie erodować.
Brzytwy-Piomet Częstochowa 6/8 "Samuraj"/ "Bagheera" 6/8 by Gienek.

MnŻ- Gillette NEW No. 77 (30's)

EDT- Safari, Aramis, Cacharel p/h, Kouros, Opium YSL  AS- Wars Classic, Ferajna Bay Rum, Admirał, Alpa 378, Alpa Farao <3 (Uwielbiam.. :D) EDC- Wars Classic, Przemysławka.

Offline Arcano

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Bielsko-Biała
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 28, 2017, 10:44:12 »
Widzę, że golenie brzytwą to nie tylko problem z zakupem brzytwy i kosmetyków.