Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Czy można się codziennie golić tą samą brzytwą?  (Przeczytany 36753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greq

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Gród Sokoła - między Drawą i Wąsawą ;-)
Odp: Czy można się codziennie golić tą samą brzytwą?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 07, 2014, 16:10:19 »
Przyjmuję TG z wszystkimi prawdami i legendami, dlatego nie golę się codziennie jedną brzytwą. Mam wytłumaczenie dla "mojej żony Zofi"  ;D, skąd u mnie przyrost ilości golideł.
J.A Henckels Zwillingswerk 64 1/2 & Blue Wonder Sheffield Steel - pas krupon jaruh8 - kubek LF - Cella - świnka Omega - Brutal Classic - Krem Brutal Classic

Offline hastiness

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 07, 2014, 19:59:58 »
Tylko żeby Zofia nie przyrobiła Ci rogów z jakimś innym TG twierdząc że narząd używany codziennie nie spełnia jej oczekiwań  rotfl
Najbardziej boję się whisky z colą, bo po whisky z colą niczego się nie boję.  

Offline Mikolaj

• *
  • Miejsce pobytu: Danzig
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 01, 2014, 12:06:10 »
Jedną nie gole się codziennie ale zdarzają mi się wyjazdy na które nie zabieram ze sobą arsenału tylko ograniczam do jednej.      I nie odczuwam różnicy w goleniu każdego wieczora tym samym ostrzem.
Kiedyś przecież niewiele osób posiadało więcej niż jeden egzemplarz a zarost im rósł tak samo jak nam i dawali radę.
Czyny za życia brzmią echem w wieczności

Offline Carlos

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 07, 2018, 08:52:16 »
Odkopię temat. badger12 badger12

OD kąt kupiłem Wapi Chirurgiczną golę się nią codziennie. Jako że mam troszkę kremów i mydeł do golenia, staram sie używać w rotacji wszystkiego. Nie odczułem jakiegoś spadku ostrości i przyjemności podczas golenia spowodowanego codziennego golenia tą samą brzytwą.

Offline Erais

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Konin
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:05:58 »
Jakiś czas temu czytałem jakiś artykuł w necie, że brzytwę powinno się używać co trzy dni, by właściwie i długo służyła, gdyż ostrze wymaga regeneracji, podobno dla arystokracji tworzono nawet siedmiodniowy pakiet- siedem brzytw w skrzynce, na rączkach miały wygrawerowane dni tygodnia, by właściciel się nie pomylił  :) Linku nie przytoczę- z pół roku minęło, jak to czytałem  :) Ja naprzemiennie używam dwóch, a i tak golę się raz, dwa razy w tygodniu  :)

Offline Carlos

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:21:51 »
Myślę że 7 sztuk by się u wielu forumowiczów  znalazło shave1 shave1

Offline TheMarco

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:28:14 »
@Erais nie ma to jak dobra reklama i stworzenie "mitu" dla celów konsumpcjonizmu.

Czytam ten odkopany temat, i nie mogę wręcz uwierzyć. Przecież spora część nowych jak i starych użytkowników weźmie te "herezje" na serio  rotfl
After shave only own production with rose hydrolate or lavender hydrolate (for junk from store shelves, thank you).

Offline Erais

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:38:21 »
@TheMarco tyle wyczytałem interesując się historią brzytw i golenia nimi, nie mnie oceniać, czy to mit, czy reklama, czy jeszcze coś innego, wiadomo, że nie wszystko co w necie jest prawdziwe, na metalurgii zaś się nie znam.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:42:14 »
No to ja mam jakieś "podrabiane" brzytwy bo same się nie regenerują  :). Osobiście używam naprzemiennie dwóch brzytew, ale to dlatego, że jak obie przewecuję na pasie to mam 4 dni spokoju  :)
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Erais

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:54:58 »
Przeglądając internet, czy może na ten artykuł się znów nie napatoczę, znalazłem coś innego, mianowicie sklep na F i z artykułu: Jak golić się brzytwą ?- praktyczne porady na temat golenia taki drobny cytat:
"Wielu mężczyzn nie goli się brzytwą codziennie a np. raz w tygodniu lub rzadziej kiedy mogą poświęcić więcej czasu na ten prawdziwie męski i relaksujący rytuał. Na co dzień golą się inną ulubioną maszynką do golenia. WAŻNE! Jeśli chcemy golić się brzytwą ze stali węglowej codziennie, zaleca się posiadanie 2 brzytew, gdyż po każdym goleniu stal ostrza regeneruje się ok 2 dni."
Myślę, ze coś jest na rzeczy, natomiast nikt nikomu nie zabroni golić się co dzień tą samą brzytwą  :)

Offline Carlos

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:24:46 »
Jasne że nie, tylko co tak naprawdę kryje się pod pojęciem REGENERACJA. Które tak często jest używane.
Bo czytając to co tutaj zostało napisane, to można wywnioskować że jeśli się bodziemy golić brzytwą co 2 dni to będzie ona cały czas ostra bo się będzie regenerować. Ale wiadomo że tak nie jest bo brzytwa z czasem się tępi.
Wiadomo że brzytwa używana codziennie się szybciej stępi od tej używanej co 2-3 dni. Może z tego bierze się takie przekonanie że brzytwa musi się zregenerować. Naprawdę ja nie odczuwam żadnej różnicy goląc się codziennie tą samą brzytwą.

RazoRock

« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:33:17 »
Ja jak kupie brzytwe to bede sie nia golic cały czas. To tylko narzędzie do golenia bez przesady.. Tak samo z wycieraniem w gąbkę.. Po co to? W USA myja brzytwe pod woda i jest ok. Mi sie wydaje ze u nas teoche zbytnio jak ze wszystkim sie za bardzo przesadza. Myślicie ze kowboje mieli gąbki i dbali tak o brzytwy? Ogolili sie przetarli w spodnie i wio na koń.

Offline MJW

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:37:07 »
JA mam kilka brzytew ale jednej używam cały tydzień i potem następna idzie w ruch

Myję ją bezpośrednio w wodzie i w tygodniu niczym nie zabezpieczam ale leży sobie w szufladzie w pokoju.

Po tygodniu alkohol na nią, olejek kameliowy i do szuflady a do akcji wkracza następna

Offline gienek-emeryt

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Częstochowa
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:57:24 »
 :-\ ;D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 11:30:18 wysłana przez gienek-emeryt »
Każde rękodzieło ma swoją cenę.
Kto zaniża jego wartość lekceważy wykonawcę i ośmiesza siebie.

Offline zennhorst

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 07, 2018, 11:11:39 »
słaby ten wpis powyżej ...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 11:19:38 wysłana przez zennhorst »
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst