Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Kwadratowe czoło.  (Przeczytany 6711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WojciechSzpulak

• Nowy Użytkownik
  • *
Kwadratowe czoło.
« dnia: Lipca 15, 2020, 16:40:12 »
Witam szanowne grono. Mam pytanie do posiadaczy brzytew. Goliłem się brzytwą z czołem okrągłym, jego wadą jest mała dokładność. Dlatego właśnie kupiłem brzytwę z czołem kwadratowym. Czytałem, że takie czoło potrafi zacinać. Czy ktoś z osób posiadających takową brzytwę może napisać, kiedy występują te zacięcia i jak ich unikać?

Offline fiB

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Elbląg
Odp: Kwadratowe czoło.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 15, 2020, 16:56:59 »
Na czym ma polegać mała dokładność okrągłego czubka?
U mnie z uwagi na kształt szyi, brody prosty czubek nie pasuje bo bym się stale zacinał, za to okrągły daje mi ten komfort, że nie muszę specjalnie przejmować się położeniem samego czubka bo staram się golić całą długością KT.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Offline WojciechSzpulak

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 15, 2020, 17:00:14 »
Mała możliwość tworzenia różnych nowych ,,fryzur,, albo np. specyficzne kształty wąsa czy brody.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 15, 2020, 17:05:23 »
@WojciechSzpulak dobrze że trafiłeś na nasze forum bo czytał byś gdzieś takie farmazony i Byś to wziął za pewnik. A co do rodzajów czubków w brzytwie to mamy:
okrągły, kwadratowy, fryzjerski, kolec, francuski/irlandzi i hiszpański
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 15, 2020, 18:36:31 »
Używam brzytwy z kwadratowym czołem i nigdy się nim (czubkiem) nie zaciąłem. Jeżeli masz obawy to możesz delikatnie (ale naprawdę delikatnie) przytępić go na kamieniu.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline WojciechSzpulak

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 15, 2020, 18:45:41 »
@Pimps też się cieszę, że znalazłem te forum. Jest tu wiele przydatnych informacji od specjalistów.

Offline WojciechSzpulak

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 15, 2020, 18:50:34 »
@Robson czyli, że to co wyczytałem prawdopodobnie było nieprawdą lub po prostu brzytwą w ręku osoby nie znającej się na rzeczy. Nie obawiam się zacięć, jak coś to ałun załatwi sprawę. Jak będzie ich za dużo to delikatnie przejadę po szkle. Dziękuję za podpowiedź.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 15, 2020, 19:09:56 »
Nie wiem co przyświecało autorowi opinii, o której piszesz, mogę jedynie powtórzyć, że sam  nie zaciąłem się czubkiem. Dla bezpieczeństwa można jednak delikatnie go przytępić, tak np. zrobiłem w brzytwie Wacker Chevalier. 
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 15, 2020, 19:33:49 »
Mnie się wydaje że chyba używałem brzytw ze wszystkimi czubkami i ja od czasu do czasu lubię sobie przyciąć płatek ucha :) ale do modelowania zarostu nie widzę problema. Wystarczy looknąć na filmiki na YT jak fryzjerzy wycinają różne obrazki na głowie i robią to szawetkami na żyletki a nie brzytwami, a szawetki mają też rózne czubki. Więc to tylko i wyłącznie kwestia dojścia do wprawy i jestem pewien że każdym czubkiem sobie damy radę.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM