Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: To jak to jest z tym goleniem ?  (Przeczytany 7141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafff

• *
To jak to jest z tym goleniem ?
« dnia: Grudnia 26, 2017, 21:34:11 »
Witam .
Pan Adam Szulc  ( znany fryzjer barber ) w swoich filmach mówi że golimy się tylko z włosem brzytwą . Właśnie przed chwilą przeczytałem oto taki komentarz pod  jednych z moich filmów .

,,Tylko że kolega Rafał nie umie się golić brzytwą ponieważ brzytwą goli się i pod gala tylko z włosem nigdy przenigdy pod włos tak jest we wszystkich szkołach golenia ale dzięki za dobre chęci ,,
To więc co wy o tym sądzicie ?
A tu film i ostatni komentarz

« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2017, 21:39:17 wysłana przez Rafff »

Offline Marcin Es

• Zaawansowany użytkownik
  • "Amor patriae nostra lex"
  • Miejsce pobytu: Toruń
Odp: To jak to jest z tym goleniem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 26, 2017, 21:40:47 »
Ten Pan Adam to może powinien zmienić zawód. Rafał, w jednym filmiku gada, że golimy się z włosem, a w innym jego filmie widać jak goli kogoś pod włos. Gość jest niestabilny w tym co robi i co mówi, dlatego szkoda się nim zajmować. On się golić nie umie ;D

Golimy się pod włos, czy to brzytwą czy to maszynką na żyletki. W każdym razie ja tak robię, jak ktoś chce się golić z włosem....proszę bardzo, nie mam nic przeciwko. :)

Rafał...Pan Adam to się od Ciebie powinien uczyć golić ook. Twoje filmiki są super ;D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2017, 21:52:23 wysłana przez Marcin Es »

Offline krotosz84

• Miejsce pobytu: Knurów/Gliwice/Śląsk
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2017, 19:33:27 »
IMO każdy goli się tak jak mu wygodnie
Wiadomo na początek nikt nikomu nie poleca golenia pod włos. Absolutnie nie dociskamy maszynki itp.
Ja golę się pod włos i dociskam niektóre maszynki
TOMBI i to jest piękne

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Witeq & Rafifafi - SOTD biggest fan :)
---------------------------------------
Queen MÜHLE R41, Lady WIZAMET W11 and Pearl family OC, CC & TTO.
Mr. Gillette Slim Twist

Offline Heniek.F2

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 29, 2017, 23:31:32 »
Obejrzałem filmik i nie wiem czy to ten sam, ale Pan wspomina, że golenie pod włos nie jest polecane w zakładach fryzjerskich, bo może powodować problemy, co np wiąże się z brakiem przyzwyczajenia skóry itp. Wspomina też, że poleca się golenie w zakładzie codziennie rano, czyli w sumie to przy dobrym ogoleniu rano, na cały dzień wystarcza. I z tym się zgadzam. Oczywiście ogolenie się samemu a w salonie to zupełnie coś innego, bo jak zdążyłem przyuważyć, tam ruchy faktycznie są w różnych, powiedzmy optymalnych kierunkach, co przynajmniej w moim przypadku jeżeli chodzi o te kierunki, to ja taki mistrz nie jestem :) Chyba nie ma co porównywać golenia w salonie z łazienkowym, to chyba dwa różne światy :) No chyba, że obejrzałem inny filmik :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
h.

..."17. Einstein uważał, że jego najlepsze pomysły przychodziły mu podczas porannego golenia.'' źródło: internet

Offline piomic

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 31, 2017, 11:18:57 »
Chyba nie ma co porównywać golenia w salonie z łazienkowym, to chyba dwa różne światy

Choć nie mam pewności który świat lepszy. Zwłaszcza jak widzę brodatego "barbera" w "barberszopie" zamiast ogolonego golibrody w salonie fryzjerskim i przejście z włosem szawetką plus dogolenie elektrykiem zamiast golenia na gładko sprzętem do tego stworzonym.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 31, 2017, 11:25:42 »
Bo w tego typu "salonach" liczy się bardziej oprawa niż samo golenie, a przynajmniej takie o jakie nam chodzi.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline plasticfree

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 31, 2017, 16:45:05 »
Tak naprawdę najbardziej tam liczy się strzyżenie włosów a w drugiej kolejności ogarnięcie brody. Reszta to już margines.
Maszynka: Maggard Razors V3A (Graal)
Brzytwa: Dovo Solingen Best Quality 6/8
Pędzel: Vigshaving 2band 24mm

Offline piotrasta

« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 31, 2017, 19:44:03 »
barber
i wszystko jasne. Według mnie lepiej powinien tu się wypowiedzieć jakiś dobry fryzjer/golibroda (?) z tamtych lat, jakoś nie przemawia do mnie "modne barber" i odcinanie się wszędzie od polskich nazw.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 01, 2018, 11:20:13 »
Nazwa jak nazwa, od jakiegoś czasu panuje taka tendencja na "obcojęzyczne nazewnictwo", pewnie właścicielom wydaje się, że lepiej będą prosperować pod takimi szyldami. Problem w tym (z punktu widzenia TG), że w tych salonach zajmują się głównie stylizacją fryzury i brody. Tak naprawdę golenie zarostu to poboczna i marginalna działalność i żeby było łatwiej to "wymyślono", że golenie brzytwą ma być tylko z włosem. Dzięki temu jest łatwiej, szybciej i bezpieczniej, mniejsze prawdopodobieństwo zacięcia klienta.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline kwasek071

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 06, 2018, 18:24:15 »
A ja się gole z włosem i pod włos i skośnie a mam zarost jak drut kolczasty. Nic złego mi się nie dzieje . Kiedyś ostrzylem brzytwy bez użycia taśmy.  Teraz ostrzę inaczej poniewaz kilkadziesiąt ostatnich iksów wykonuje z taśmą aby zmienić nieco geometrię ostrza . Dzięki temu golenie jest jeszcze łagodniejsze i na dłużej brzytwa trzyma ostrość . Mam wrażenie że taka KT jest mniej podatna na odkształcenia w konfrontacji z twardym zarostem.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Well yes, but actually no.