Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Moje pierwsze golenie brzytwą i muszę obalić mit jaki panuje na forum  (Przeczytany 32409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nygusinsky

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: trójmiasto
Cześć

Nie wiem czy w dobrym dziale to umieściłem, ale jeśli w złym to poprosiłbym o przesunięcie. Dzięki.

Z góry od razu uprzedzam, bo chyba kilka osób źle mnie zrozumiało: nie przechwalam się, nie zjadłem wszystkich rozumów - na temat golenia brzytwą nie wiem jeszcze nic - to jest moje pierwsze doświadczenie z brzytwą i chciałem po prostu opisać jedną rzecz, którą ja odczułem tutaj na forum jako świeżak i osoba chcąca spróbować z brzytwą. I w żaden sposób nie chcę negować Waszych doświadczeń i nie chcę ich wyolbrzymiać. Opisuję jak ja to zrozumiałem.

Do rzeczy: Stałem się szczęśliwym posiadaczem brzytwy. Dzisiaj - i dzisiaj się nią ogoliłem. Nie wgłębiałem się w forum na temat technik golenia - przeczytałem tylko, że trzeba zmienić rękę (co wcale nie jest potrzebne) i o polerowaniu brzytwy na pasie. Nie wgłębiałem się, bo po co. I ogoliłem się dzisiaj tą brzytwą. I się obyło bez żadnych nacięć, przecięć, problemów. W tylko 1 miejscu lekko się zaciąłem, lekko! I co najważniejsze - ogoliłem się prawie identycznie jak tą podstawową MNŻ - Wilkinsonem z Rossman'a. Na prawdę są to minimalne różnice. A to było moje 1 golenie brzytwą i na prawdę 1 raz w życiu trzymałem i widziałem na żywo brzytwę (jestem z pokolenia ludzi urodzonych niewiele przed nowym tysiącleciem).

I teraz trzeba obalić ten jeden wielki bezsensowny mit, który panuje na forum i w głowach ludzi: a mianowicie ludzie myślą, że golenie brzytwą to jest bardzo trudna sztuka przy której można się bardzo łatwo skaleczyć, a wręcz krwawić. To jest moje osobiste odczucie z jakim ja (i pewnie nie tylko ja) spotkałem się na forum. Ja jestem żywym dowodem, który obala bezpowrotnie ten mit. Owszem - to forum baaaardzo pomaga i zachęca do spróbowania z brzytwą i chwała im za to, ale ja np. odczułem, że brzytwa jest super, ale na początku jest na prawdę ciężko. A przynajmniej u mnie tak zdecydowanie nie było (piszę o 1 goleniu)

Wydaje mi się, że problemy na początku golenia się brzytwą pochodzą w głowie, a nie w samym goleniu. Już tłumaczę jak wydaje mi się, że to wygląda:

Kiedyś po prostu, na tym forum kilku osobom nie wyszło golenie się brzytwą na początku. Nie wiem czemu - może gdzieś się czegoś naczytali albo byli bardzo lewi manualnie, ale tak aż do przesady (nie każdy musi być idealny) albo oni akurat mieli lęk, bo np. naoglądali się horrorów jak ktoś kogoś zabija brzytwą. I zaczęli marudzić, straszyć i ostrzegać ludzi, aby obchodzili się z brzytwą jak z jajkiem. I ludzie zaczęli nastawiać się psychicznie źle do brzytwy i myśleli jako o przedmiocie strasznie niebezpiecznym. No i kupowali brzytwę, bo chcieli spróbować, ale mieli już wbity ten lęk psychiczny przed nią i się jej dosłownie bali - a jak wiemy to jak ktoś nie jest czegoś pewny, boi się to łatwo popełnić błąd - no i ludzie popełniali te same błędy, tak samo się bali, drżała ręka przy goleniu i takie same efekty były, więc znowu przekazywali na forum, aby cackać się jak z jajkiem, więc młodzi adepci myśleli tak samo - koło się zamyka.

Ja brzytwy jakoś w ogóle się nie bałem. Serio, żadnego lęku przed nią nie miałem i bardzo dobrze, bo nie ma czego się bać. Po prostu przy goleniu trzeba być w miarę pewnym i pamiętać tylko o kącie golenia (mniej więcej). A kąty przy żyletce i brzytwie są takie same.

Więc apel do chłopaków, którzy chcieliby spróbować z brzytwą:

Absolutnie nie ma czego się bać, bo na prawdę nie ma czego. To wszystko siedzi w głowie. Jak nie będziecie mieli lęku to się ogolicie tak samo jak MNŻ.

Co nie zmienia faktu, że to jest dalej bardzo ostre narzędzie, z którym trzeba tak samo ostrożnie jak z MNŻ. Pokora chłopaki i tak czy siak.

Pzdr
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2017, 16:05:39 wysłana przez nygusinsky »

Offline zennhorst

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Odp: Moje pierwsze golenie brzytwą i muszę obalić mit jaki panuje na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 12, 2017, 14:42:00 »
cieszymy się Twoim szczęściem  beer
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 12, 2017, 14:48:30 »
I teraz trzeba obalić ten jeden wielki bezsensowny mit, który panuje na forum i w głowach ludzi: a mianowicie ludzie myślą, że golenie brzytwą to jest bardzo trudna sztuka przy której można się bardzo łatwo skaleczyć. Ja jestem żywym dowodem, który obala bezpowrotnie ten mit.

Coś z tym mitem przesadzasz że panuje na tym forum. Moim zdaniem to właśnie forum próbuje namówić ludzi do tego aby próbowali się ogolić brzytwą i z tego co przeczytałem z Twoich postów to też się tutaj dopytywałeś jaki zestaw wybrać do golenie brzytwą.
Moim zdaniem golenie brzytwą jest znacznie trudniejsze od golenia maszynką i będę to dalej twierdził, ale jest jak najbardziej do ogarnięcia i każdy kto chce to sobie z tym poradzi.
Tak czy siak gratulacje za tak szybki rozwój w temacie golenia brzytwą i czekamy na jakiś filmik aby innych zmotywować do tej zabawy  ook
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

Offline nygusinsky

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2017, 15:01:45 »
Patrzę z perspektywy swojej jako świeżak na forum co się pisze o brzytwie - że jest bardzo trudnym narzędziem.
No tak - dopytywałem się, bo się zastanawiałem nad BNŻ, ale to chodziło o względy finansowe. Ale nie wiem co to ma akurat do rzeczy na temat mitu. Ja nie twierdzę, że to forum jest złe czy coś - wręcz odwrotnie. To forum i ludzie, którzy tutaj są - nigdzie nie spotkałem tak fajnej mentalności i takiej chęci pomocy i chwała Wam wszystkim za to! Gdyby nie Wy to pewnie za brzytwę bym się nigdy nie wziął :) Przecież ten mit miał na celu pomóc ludziom, aby uważali.

I nie chodzi mi o kwestię namawiania ludzi do spróbowania - bo wiem, że ludzie tłumaczą, że nauka itp. Ale wszyscy mówią, że to trudna sztuka.
No to może jest na prawdę typowo kwestia indywidualna, ale nie można ucierać na forum, że zawsze jest ciężko itp. Ja sam jestem zaskoczony, bo na prawdę - poszło na prawdę łatwo porównując to co ludzie piszą
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2017, 15:03:18 wysłana przez nygusinsky »

Offline plasticfree

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 12, 2017, 15:09:54 »
Stary, raz się ogoliłeś i już wszystko wiesz - gratuluję, jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia co Ty.
Maszynka: Maggard Razors V3A (Graal)
Brzytwa: Dovo Solingen Best Quality 6/8
Pędzel: Vigshaving 2band 24mm

Offline nygusinsky

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 12, 2017, 15:15:49 »
ciach

Oho i się zaczyna. Nigdzie nie piszę, że wszystko wiem i nie mówię, że wiem wszystko o goleniu, bo nie wiem jeszcze nic tak na prawdę. Nie chciałem, żebyście mnie tak zrozumieli. Gdzie ja w tym poście gdziekolwiek się przechwalam i piszę, że wszystko wiem?

@plasticfree Mi tylko i wyłącznie chodzi o to, że nie taki diabeł straszny jak go malują. A w moim osobistym odczuciu to choć ludzie na forum zachęcają do brzytwy to też ostrzegają jakby to była bardzo trudna sztuka, której trzeba uczyć się latami. Odczytałem przekaz tak: "Kupuj śmiało, ale bardzo uważaj na początku, ale się nie zrażaj". Ja tak to odebrałem, a przecież tutaj się radziłem. Namówiliście mnie na brzytwę i też baaaaardzo pomogła jedna osoba na tym forum (gdyby nie ona to brzytwy na pewno jeszcze bym nie kupował), ale czytając Wasze wpisy można było stwierdzić, że trzeba cackać się jak z jajkiem na początku. Nie nastawiałem się tak, bo po co. Najwyżej pociarachałbym sobie twarz i nauczyłbym się pokory do brzytwy, ale jak widać - nic się nie stało i nie było czego się bać

[SP3CtRUM] - nie cytujemy poprzedzających postów
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2017, 17:05:06 wysłana przez SP3CtRUM »

Offline raflu

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 12, 2017, 15:29:59 »
Gratulacje Kolego!, u mnie było znacznie trudniej, zazdroszczę talentu, i pierwsze golenie było bardzo niedokładne, a pierwsze porządne zacięcie po 2 miesiącach golenia, kiedy za bardzo uwierzyłem w swoją (wydawało mi się) już wprawną rękę. Jako starszy facet po przejściach :-) radzę  jednak ostrożność zarówno przy kolejnych goleniach brzytwą, jak i w wyciąganiu ogólnych wniosków dotyczących banalności golenia brzytwą :-). Życzę powodzenia i tak jak @Pimps chętnie zobaczyłbym film zachęcający początkujących.
Never give up!

Offline nygusinsky

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 12, 2017, 15:34:34 »
@raflu Dzięki bardzo :) no właśnie kurcze ludzie źle mnie zrozumieli - nie piszę, że to jest totalny banał - chodzi o to, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Ale dalej trzeba uważać, bo przecież to jest bardzo ostre. Tak samo z MNŻ. Po prostu patrząc na opinie na forum to 1 golenie miało być baaardzo niedokładne i krwawe. A było zupełnie inaczej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2017, 15:38:45 wysłana przez nygusinsky »

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 12, 2017, 15:52:18 »
@nygusinsky - nikt nie pisze tutaj że pierwsze golenie brzytwą jest krwawe a w ręcz przeciwnie - musisz bardziej ze zrozumieniem czytać. Piszemy tu aby zachować bezpieczeństwo i uwagę bo zacięcie brzytwą może być znacznie mocniejsze niźli maszynką a co za tym idzie krwawsze.
Po prostu z Twojego post wynika że podważasz wszystkie nasze doświadczenia i mocno je wyolbrzymiasz. Stąd to poruszenie i przy okazji gratulacje że Tobie tak banalnie łatwo poszło i jak napisałeś dogoliłeś się praktycznie identycznie jak maszynką co w moim przypadku było zgoła inne bo musiałem poprawiać maszynką.
YouTube
INSTAGRAM

Offline nygusinsky

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 12, 2017, 16:03:44 »
@Pimps - no to ja to inaczej odebrałem. Ja dosłownie zrozumiałem, że brzytwa jest super, ale czeka mnie wiele czasu nim zacznę golić się poprawnie i muszę zdecydowanie bardziej uważać niż MNŻ, bo bardzo łatwo się zranić.
Ale tak samo Wy źle mnie zrozumieliście - Przepraszam, nie chcę podważać Waszych doświadczeń, bo przecież głupot i nieprawdy byście nie pisali, bo po co. Chodzi mi tylko o to, że może rzeczywiście powstał mit, który siedzi w głowie, bo większość osób ma problemy z brzytwami na początku i przed tym ostrzegają. Bo to by wyszło na to, że ja jestem jakiś super uzdolniony co prawdą nie jest.

A może rzeczywiście to jest kwestia psychiczna? Jakie miałeś nastawienie @Pimps jak 1 raz dotknąłeś brzytwę?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2017, 16:06:31 wysłana przez nygusinsky »

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 12, 2017, 16:12:29 »
@nygusinski - po prostu wyjątek nie czyni reguły i w Twoim przypadku poszło gładko ale myślę że po parunastu/dziesięciu goleniach Będziesz miał bardziej wyrobione zdanie.
YouTube
INSTAGRAM

Offline nygusinsky

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 12, 2017, 16:21:14 »
@Pimps - ale to już nie będą początki golenia :) a tutaj piszę tylko i wyłącznie o początkach golenia, pierwsze przejścia po twarzy itp. Ja zdaję sobie sprawę, że na temat brzytw to ja nic nie wiem - na prawdę jestem zielony w tym, całkowicie. Ale po prostu czytając Wasze doświadczenia spodziewałem się czegoś innego.

Może rzeczywiście jestem wyjątkiem...ale przynajmniej to obrazuje, że nie zawsze w 100% jest tak źle. Przynajmniej teraz można szczerze napisać, że to kwestia indywidualna, bo był na forum taki świeżak, który był totalnie zielony i mu o dziwo wyszło 1 golenie bardzo dobrze (wierząc na słowo) ;)

Offline Carlos

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 12, 2017, 16:29:42 »
Golenie brzytwą jest dla niektórych trudne a dla niektórych łatwe od początku i nie można mieć żali do tych co tą nie łatwą sztukę opanowali szybciej niż inni.
@nygusinsky tak trzymaj i broń swojego zdania, skoro to było dla Ciebie łatwe od pierwszego golenia to fajnie, a że ktoś potrzebuje więcej czasu to jego indywidualną sprawa i nie powinien innym mówić że są w błędzie bo on miał inaczej.  rotfl

Offline Bloodcat

• *
  • I used to be schizophrenic, but we're fine now.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 12, 2017, 16:36:55 »
@nygusinski fajniej, że się udało. Nagraj filmik z drugiego golenia, dodasz otuchy początkującym i przekonasz tych, którzy wiedzą, że praktyka czyni mistrza.
Ośmiel się być mądrym.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 12, 2017, 17:15:34 »
Fajnie, że Ci się udało i trzymaj tak dalej.

No ale kurczę, muszę się poprzyczepiać bo jednak wg mnie trochę na wyrost napisałeś swoje spostrzeżenia.

Gdyby temat brzmiał "Moje pierwsze golenie brzytwą i.... sukces" to by było wszystko w porządku i nikt pewnie by się do niczego nie przyczepił ale:

"muszę obalić mit jaki panuje na forum" to już lekka przesada. Mit? Jaki mit.
Po prostu czysty fakt - golenie brzytwą jest trudniejsze niż maszynką na żyletki. Kropka.
Jeśli ktoś chciałby skonfrontować swoje zdanie - proponuję "pojedynek". Na czas. Mogę się zmierzyć z każdym ;)

Dalej piszesz:
"I teraz trzeba obalić ten jeden wielki bezsensowny mit, który panuje na forum i w głowach ludzi"
"Ja jestem żywym dowodem, który obala bezpowrotnie ten mit."

Nic nie trzeba obalać bo nic takiego nie ma. A pisząc, że obalasz cokolwiek po jedynym goleniu brzytwą - to trzeba już naprawdę być totalnie zarozumiałym.

"Kiedyś po prostu, na tym forum kilku osobom nie wyszło golenie się brzytwą na początku. Nie wiem czemu - może gdzieś się czegoś naczytali albo byli bardzo lewi manualnie, ale tak aż do przesady (nie każdy musi być idealny) albo oni akurat mieli lęk, bo np. naoglądali się horrorów jak ktoś kogoś zabija brzytwą. I zaczęli marudzić, straszyć i ostrzegać ludzi, aby obchodzili się z brzytwą jak z jajkiem."

Tutaj też mocno popuściłeś wodze fantazji i nawet nie opłaca się tego komentować. Pisz raczej o faktach niż o wymysłach.

Tak jak pisałem na początku - gdybyś po prostu opisał swój zachwyt nad pierwszym goleniem - wszystko by było ok i pewnie większość by Ci dalej kibicowała.
Ale skoro poszedłeś inną drogą - to się nie dziw.
Ja odebrałem Twoje posty jako przechwałki, arogancję i w dużej mierze wydumane teorie. Wszystko raczej mocno zniechęcające do czytania i komentowania.

No nic. Życzę dalej powodzenia.

Ja należę chyba do tych "lewych manualnie aż do przesady" bo pomimo iż moje pierwsze golenie brzytwą było łatwe, przyjemne i bezkrwawe - to jednak w życiu efektu finalnego nie mógłbym porównać do tego co osiągam MNŻ. Po 3 przejściach było gorzej niż po jednym maszynką.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."