Forumowe gadgety

Autor Wątek: Żyletki dla początkujących  (Przeczytany 278619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lääkäri

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Anywhere, anytime
Odp: Żyletki dla początkujących
« Odpowiedź #300 dnia: Grudnia 17, 2021, 22:44:24 »
Od kilku miesięcy wróciłem po wielu latach do TG, więc podzielę się moimi wrażeniami odnośnie żyletek, może się innym początkującym przydadzą.
Zacząłem, jak wielu chyba, od Wilkinsonów dołączanych do maszynki Wilkinson Premium - wrażenia raczej negatywne, chociaż na pewno technika nie była wtedy moją najmocniejszą stroną. Później znów chyba standard - łatwo dostępne Isany, tu już wrażenia dużo lepsze, aczkolwiek problematyczne u mnie miejsca nadal pozostawiały do życzenia.
Kolejne próby to już za radą bardziej doświadczonych z forum: zamówiłem do wypróbowania: Astra SP, Voskhod, Ladas, Personna Platinum, Rapira Super Platinum.
Klasyfikacja subiektywna powyższych:
1) Personna, Ladas i Astra SP - w takiej właśnie kolejności chociaż ex aequo. Generalnie przeskok w stosunku do Wilkinsonów i Isan. Łagodne, w miarę powtarzalne i lepszy efekt w problematycznych miejscach.
2) Rapira - trochę niżej, ale też dobrze się prowadzą i nie szarpią
3)Voskhod - tu najmniej fajerwerków, lepiej przy drugim goleniu niż przy pierwszym, zyskuje na skuteczności.
Wydaje mi się, że trzeba oceniać żyletki po skuteczności w najbardziej trudnych miejscach. Umówmy się: mało problematyczny jednodniowy zarost ogoli każda żyletka...
Teraz zamówiłem parę ostrzejszych, ale również Personna, Ladas i Astra SP.
Nie będę oryginalny jeśli powiem, że każdy musi sam ocenić. Nie zrażać się i próbować ciągle czegoś nowego.

Używam  maszynki Wilkinson Premium.
Pre-shave: Proraso Cypress & Vetyver lub Wood and Spice
Mydło L'Occitane lub kremy: St James Black Pepper and Lime, TOBS Cedarwood, okazjonalnie Lider lub Wars

Golenie co 1-2 dni. Raczej nie przekraczałem 3 goleń na 3 przejścia (Z włosem, pod włos i po skosie) jedną żyletką.

pozdrawiam shave1

Offline ProgFan_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #301 dnia: Grudnia 17, 2021, 23:10:28 »
@lääkäri teraz spróbuj tych żyletkek w innej maszynce a założę się że co poniektóre będą inaczej pracować. Jeśli lubisz łagodne ostrza to polecam także Sharki. Są bardzo skuteczne.

Offline lääkäri

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Anywhere, anytime
« Odpowiedź #302 dnia: Grudnia 17, 2021, 23:38:16 »
Dojrzewam do kupna kolejnej maszynki. Wilkinson Dobry na początek ale ten już chyba mam za sobą  ;)
Pierwszego Sharka już wypróbowałem. Rzeczywiście skuteczny.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2021, 23:40:56 wysłana przez lääkäri »

Online judgebien

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #303 dnia: Grudnia 18, 2021, 10:07:26 »
Ja polecę Rapiry Lux Platinum i Treet Dura Sharp, chyba najbardziej optymalne pod względem skuteczności i łagodności

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Artisso

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Sosnowiec
« Odpowiedź #304 dnia: Grudnia 18, 2021, 11:46:03 »
A ja polecę zakup przynajmniej 10 opakowań różnych żyletek i znalezienie tych, które Ci odpowiadają. Powtórzę to, co bardziej doświadczeni Koledzy starają się przekazać w niezliczonych wątkach na tym forum - żyletka jest najbardziej subiektywnym elementem zabawy pt. "TG". Mówiąc wprost, musisz ją dopasować tak samo do siebie, jak do maszynki, którą się golisz. Ja przerobiłem trochę blaszek i z tej gromady wyłowiłem dwie, które odpowiadają mi idealnie - Astra SP (dość oczywisty i raczej bezpieczny wybór) i Derby Premium (chyba mają więcej przeciwników niż zwolenników, ale mi zapewniają mega łagodne golenie). Eksperymentuj, baw się goleniem, a na pewno znajdziesz swoje ulubione blaszki. I nie przywiązuj się do nich zbytnio, bo żyletki mają to do siebie, że partia Y nie musi być taka sama jak partia X Niestety, co jakiś czas producenci coś zmieniają lub markę przejmie inna firma a wtedy pozostaje już tylko szukanie starego wypustu lub czegoś nowego

Offline T800

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Rybnik Piaski
« Odpowiedź #305 dnia: Grudnia 18, 2021, 13:38:50 »
Mnie ostatnio mile zaskoczyla zyletka Lamix golilem glowe i dla odskoczni od brzytwy pojechalem tez twarz Ostre skuteczne i przyjazne dla skory sa te zyletki Lamix