Forumowe gadgety

Autor Wątek: Gillette Platinum  (Przeczytany 28632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skanderbeg

Odp: Gillette Platinum
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 22, 2014, 10:33:01 »
Dziękuję za pamięć ook (i przepraszam za lekki OT).

Offline Flanker

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 22, 2014, 11:37:23 »
Na pudełku nigdzie nie pisze gdzie zostały wyprodukowane, na kartoniku na którym było przyczepione pudełko również nic, dopiero na naklejce czeskiego dystrybutora doczytałem (lekko zatarty napis) że wyprodukowano w Rosji... Czyli niestety szału chyba nie będzie :( No ale zawsze warto wypróbować, mam jeszcze czerwone Gillette kupione w kraju więc zrobię porównanie jak jedne i drugie grają.

Skanderbeg

« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 22, 2014, 11:42:04 »
A to mnie zagmatwałeś ???
Czyli koniec końców nie UK, tylko fabryka Putina?

Offline Flanker

• Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 22, 2014, 12:13:55 »
Na to wygląda. Jednak napisy hiszpańskie/włoskie na boku pudełka poddają to w wątpliwość...  Ich kartonik jest większy od standardowych Astr, Iridiumów czy czerwonych Gillettów. Na tamtych nie ma napisu: "Distributed by Procter & Gamble UK, Weybridge, Surrey, KTI3 OXP, UK."

Na bokach pudełka napisy po włosku i hiszpańsku. Na kartoniku do którego były przyczepione ten sam napis o dystrybucji. Dodatkowa naklejka która jest doklejona jest w językach węgierskim, czeskim, słowackim, chorwackim i chyba słoweńskim. Tu wszędzie pisze że wyrobiono w Rosji, nawet w jednym miejscu mowa o Petersburgu.

bigmaciek

« Odpowiedź #19 dnia: Maja 26, 2015, 23:18:18 »
Przy okazji powrotu tematu żyletek Gillette na pierwsze strony pozwolę sobie na odświeżenie tego wątku. Dla mnie Gillette Platinum były ostatnimi prawdziwymi żyletkami firmy od której nazwy słowo "żyletka" zagościło na stałe w języku polskim i jest ta samo ważne dla fana TG jak słowo "adidas" dla sportowca.  ;D Mój skromny zapas zbliża się ku końcowi i chętnie bym uzupełnił. Niestety podaż kiepska więc ktokolwiek widział te żyletki w sprzedaży proszę o info. Tak one wyglądają:

Nie udało mi się dotrzec do źródła produkcji. Jedni mówią, że to są jeszcze słynne "Swedes" a inni, że to jeszcze produkcja starego Wizametu tylko na eksport. W każdym razie interesują mnie te konkretne żyletki nie ruskie ani hinduskie.

Offline chinasky

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Glasgow
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 22, 2015, 09:45:05 »
W sklepach w Hiszpanii chyba je widzialem?

Sent from my iPhone using Tapatalk

bigmaciek

« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 22, 2015, 00:45:03 »
W jednym ze sklepów TG zauważyłem żyletki o takiej samej nazwie, Gillette Platinum, w makabrycznej cenie - 17 zł za 5 szt.  ???  Chyba najdroższe żyletki na rynku. Czy ktoś się może orientuje czy one mają coś wspólnego z żyletkami na zdjęciach w tym wątku?

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2015, 00:49:06 wysłana przez bigmaciek »

Offline Aleksandersky

• Stały bywalec.
  • mente et gladius
  • Miejsce pobytu: Stalowa Wola
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 22, 2015, 06:27:58 »
Tak, to z założenia te same tylko w innym, nowszym opakowaniu :) Od razu informuje, że nawet nie leżały obok "starych"  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2015, 06:30:24 wysłana przez Aleksandersky »
Merkur: Futur, Progress, 38C, 39C oraz pan Weber Classic.
Rapira, Voskhod, Astra, KAI... etc
Semogue 740, 730HD, 2040HD, Vulfix 404b Grosvenor
Tabac, Barbus, Palmolive, Arko.
Biały Jeleń, Proraso.
AS Chopin, Tabac, Arko, Prep.

bigmaciek

« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 23, 2015, 23:19:24 »
O ile pierwsze zdanie rozumiem, bo jest to odpowiedź na moje pytanie to drugie zdanie nie za bardzo.  hmmm Jakaś podpowiedź?

A dodatkowe pytanie to nawiązanie do mojego wcześniejszego wpisu: czy te "nowe" na zdjęciu maja coś wspólnego z Rosją lub Indiami?

Offline zennhorst

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 23, 2015, 23:40:01 »
bigmaciek,

Zdjęcie Platinum, które wkleiłeś to żyletki produkowane obecnie w St. Petersburgu na rynek europy wschodniej.
Zwane są potocznie:

- Maltese Platinums (Maltesers),
- Dark Platinums,
- Dark Blue Platinums,

Gillette w St. Petersburgu produkuje jeszcze Platinum na rynek europy zachodniej (Włochy, Grecja, Hiszpania).
Żyletki  zwane potocznie:

- White Platinums,
- Cardboard Swedes,
- Cardboard Platinums,
- Gillette Platinum Classic,

wyglądają tak jak na zdjęciu w 1 wpisie w tym wątku.

Zmartwię Cie, to czego szukasz to stara produkcja Wizametu i nie ma nic wspólnego z obecną produkcją w Rosji
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2015, 23:53:05 wysłana przez zennhorst »
"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"
zennhorst

bigmaciek

« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 23, 2015, 23:52:52 »
Dzięki zennhorstook

Twój wpis mi sporo podpowiedział.

Offline tysonic

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Miasto Świętej Wieży
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 02, 2018, 13:26:08 »
Piąte golenie za mną i jak na razie jestem mega zadowolony z tych blaszek. Wydają mi się nawet ostrzejsze od Polsilverów SI a już te są jak dla mnie bardzo ostre, do tego Gillette nie podrażniają bardziej a wręcz odnoszę wrażenie, że mniej. Za jakiś czas napiszę więcej ale póki co polecam.
Vintage Gillette is the shit!

Offline Czupirambir

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 02, 2018, 22:27:09 »
Mam dokładnie takie same odczucia w porównaniu do Polsilverów, ale z Gillette Silver Blue. Ostrzejsze, delikatniejsze i starczają na więcej goleń;) Z Platinumami nie mogłem za to się dogadać. Niby też ostre, ale podrażniające.

Offline Mały Marcio

• Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #28 dnia: Października 04, 2018, 21:26:47 »
Apropos wpisu w wątku o konsumpcjonizmie (http://brzytwa.org/forum/index.php?topic=12781.msg311923#msg311923), otrzymałem pytania na PW co to za żyletki Gillette Platinum i już wyjaśniam.  :)

To nowe pakowanie współczesnych żyletek, produkowanych w Rosji.
Same żyletki trochę inne, bo nadruk wygląda jak wypalany laserem zamiast farby z pieczątki.
Wrzucam kilka fotek żyletki i opakowania.

Offline tysonic

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Miasto Świętej Wieży
« Odpowiedź #29 dnia: Października 04, 2018, 22:42:02 »
To tak samo jak z Astrami, najwidoczniej zmienili dla wszystkich ostrzy nadruk na laser co wydaje się logiczne. Nowe nadruki i opakowanie mi się podobają, przyjemna zmiana. Szkoda tylko, że nadal ładują tonę kleju bo uważam,że cztery malutkie kropki zamiast dwóch ogromnych robią tą samą robotę a mniej czyszczenia maszynki zostaje. Na szczęście to jedyna wada tych żyletek jak dla mnie.
Vintage Gillette is the shit!