Forumowe gadgety

Autor Wątek: Super-Max Super Platinum  (Przeczytany 25230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thor

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: PL
Odp: Super-Max Super Platinum
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 10, 2015, 18:19:49 »
U mnie żyletki Super-Max Platinum wytrzymują 2 golenia w OC i 3 w CC rozmawiałem ze sprzedającym te żyletki który twierdził że to zależy od partii żyletek dla mnie są lepsze od żyletek issana którymi nie mogłem się ogolić shave1
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2015, 21:32:52 wysłana przez Thor »

Offline Czupirambir

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 10, 2015, 22:21:47 »
Ja ogoliłem się tylko dwa razy WC z tą żyletką, ponieważ przed trzecim goleniem zauważyłem miejscową rdzę. Samo golenie przyjemne, czuć że żyletka jest cieńsza niż inne, ale kultura golenia wyższa od Isany i Tritona R3, które miejscowo drapały. Podsumowując: żyletka spełniająca swoje zadanie, ale nietrwała. Chociaż za cenę 1zł za 5 sztuk można jest jej to wybaczyć.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2015, 22:25:31 wysłana przez Czupirambir »

Offline Lechita_CMLXVI

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska Zachodnia - Slavia Occidentalis
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 10, 2015, 23:24:02 »
Jeżeli rdza nie występuje na ostrzu to nie ma się czym przejmować. Większość żyletek rdzewieje - wiadomo twarda polska woda  ;D

Offline Rafff

• *
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 11, 2015, 02:28:44 »
Stanowczo wolę R3  shave1

Offline Czupirambir

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 11, 2015, 07:22:28 »
Lechita_CMLXVI, właśnie na ostrzu zrobiła się ruda więc usunąłem z maszynki. Była to moja pierwsza pordzewiała żyletka, mam jeszcze 9 do testowania.

rafff, na razie goliłem się tylko jednym Tritonem, który drapał jak Isana (punktowo), ale że mam ich zapas to tak czy siak przetestuję większość ilość (99 mi zostało), ale już w DE89.

Offline Carlos

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 11, 2015, 07:41:18 »
Miałem ta żyletkę załadowaną w W11 i było ok natomiast w Gillette Old Type z trzy dniowym zarostem dała sobie elegancko radę bez szarpania.

Offline Thor

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: PL
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 11, 2015, 18:58:41 »
Panowie widzę że wszystko się pomieszało bo w tytule widnieją żyletki Super-Max Super Platinum (z żółtym napisem na srebrnym tle)a na wklejonym zdjęciu są żyletki Super-Max Platinum (srebrno- niebieskie opakowanie)które używałem i uważam za lepsze od issany hmmm

Offline Hausner93

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 27, 2015, 12:55:49 »
Dzisiaj na rynku spytałem Panią Romskiej urody sprzedającą te żyletki:
"-Pani Kochana, jakiej to produkcji?
-Jak to jakiej... AMERYKAŃSKIEJ! Spływaj gościu..."

???

Offline Nathan

• Stały bywalec.
  • amabor
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 27, 2015, 21:32:12 »
Ale za co to "spływaj gościu"? Że nie takim tonem spytałeś?
"Just add water."

Offline Bloodcat

• *
  • I used to be schizophrenic, but we're fine now.
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 27, 2015, 21:55:32 »
Mnie je próbowano sprzedać za 5zł paczka, jako najlepsze na rynku... ; D
Ośmiel się być mądrym.

Offline ownd

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 09, 2015, 09:29:47 »
Żyletki nabyte za 1zł (nie przeze mnie :P), już sam wygląd żyletek nie powala na kolana. Po przeczytaniu niepochlebnych ocen postanowiłem się ogolić ale bardzo ostrożnie. Jak na taki początek (wygląd :P) poszło bardzo sprawnie aż się nie spodziewałem :D

Offline Czupirambir

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 11, 2015, 07:55:52 »
Muszę stanąć w obronie Super-Max Platinum, ponieważ używana ostatnio żyletka dała mi 4/5 komfortowych goleń, z tym, że to niekomfortowe było z mojej winy. Już w WC goliło mi się tą żyletką lepiej niż Isaną czy Tritonem i w DE89 jest tak samo. Żyletka ostrzejsza i cieńsza od wcześniej wymienionych, lecz potrafi delikatnie podrażnić. Poważnie się zastanawiam nad 6 próbą, ponieważ po 5 razie nie stwierdziłem drastycznych zmian w działaniu żyletki w porównaniu do wcześniejszych.

Edyta:
Proponuję rozdzielić temat Super-Max Super Platinum i Super-Max Platinum.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2015, 07:57:37 wysłana przez Czupirambir »

Offline ciarkons

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 07, 2015, 16:33:13 »
Dziwna sprawa z tymi żyletkami. Znalazłem je zupełnym przypadkiem. Chodziłem po pewnym bazarku i z ciekawości spytałem jednego sprzedawcę czy może ma żyletki sprzedaż. Powiedział: "złotówka za paczkę" z wschodnim akcentem. Na jego straganie pełno było rzeczy made in china więc z pewną rezerwą podszedłem do nowego nabytku.
Pierwsze wrażenie było mocno mieszane.... Sposób zapakowania pozostawia wiele do życzenia. Klej na kopertach, w które zapakowano ostrza zdecydowanie za łatwo odpuszcza, trochę to podejrzane... Żyletki wyglądają jakby były nieco mniejsze od pozostałych, które miałem (czyżby to były odpadki albo przerobione żyletki?) Mimo wszystko przystąpiłem do testów. Do zgolenia miałem 5-cio dniowy zarost. Golenie bez zastrzeżeń. Pomyślałem sobie wtedy - wow! odkryłem fajne i tanie żyletki. Dwa dni potem golenie dwudniowego zarostu nową żyletką nie było już tak przyjemne. Wklepałem "Super - Max Platinum" w google i okazało się, że ktoś na brzytwie zdążył przetestować i opisać te żyletki. Trochę się zdziwiłem tak niską ich oceną. Skończyłem paczkę (5 szt.) i nadal trudno jest mi wydać ostateczny werdykt. Z jednej strony żyletki dobrze się spisują ścinając miękki i dłuższy zarost, natomiast przy krótkim i ostrym zaroście szarpią i nierówno ścinają. Cena bardzo atrakcyjna. Dokupiłem jeszcze 5 paczek.

W skali od 1-10 5. Bez szału, ale tragedii jeszcze nie ma. Narazie... :) może będzie lepiej/gorzej.

Offline rectosei

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Żory
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 11, 2015, 10:20:31 »
Ja też mogę coś dodać od siebie w temacie tych żyletek. W sobotę kupiłem sobie testowo na targu paczkę 5 sztuk, za 2 złote. Powiem tak: goliłem się stosunkowo szybko, bo w ciągu dnia. Podrażnień w sumie niewiele miałem, więc raczej ostrze łagodne. Ale z efektu końcowego nie jestem zadowolony. Nie wiem jak to dobrze określić, ale dla mnie żyletka ta jest po prostu "męcząca". Ani to szczególnie ostre, ani komfortowe. No niby da się ogolić na PN, ale chyba nie tędy droga. Wczoraj dałem jej drugą szansę, jednak przy drugim przejściu założyłem z powrotem Muhle. Szkoda się męczyć. Reasumując: nie jest katastrofalnie, ale do ideału jeszcze bardzo daleko. Zdecydowanie lepiej wspominam Tritony, których zużyłem 150 sztuk.
Maszynka Mühle R107
Pędzel: HJM 31P8SGR Black Fibres
Mydło / krem do golenia: Proraso, Cella, Lider Classic, Caola, Arko, Lea, Mühle Rokitnik, Barbus
Żyletki: Feather, Triton, Astra, Iridium Super (te polecam)

Offline Czupirambir

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 11, 2015, 10:23:39 »
rectosei, z jaką maszynką używałeś tych żyletek?