Forumowe gadgety

Autor Wątek: Jakie żyletki  (Przeczytany 278356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scyzor

• Użytkownik
  • **
Jakie żyletki
« dnia: Lutego 23, 2012, 14:32:18 »
Jest jakaś różnica/czy ktoś zauważył jakąś różnicę między żyletkami różnych producentów?

Offline Zatoka golibrodów

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Odp: Jakie żyletki
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 23, 2012, 15:37:21 »
Tak, zauważyłem. Ja na przykład nie mogę się golić żyletkami Vidyut Super-Max Platinum (indyjskie) ani Tiger firmy Czech Blades gdyż mam twardy zarost a te żyletki są dla mnie zbyt tępe. Więc są niezaprzeczalne różnice między różnymi typami żyletek. 

Aktualnie najbardziej lubię Derby
a w rezerwie mam żyletki Astra, Polsilver, Wilkinson i BIC

Natomiast są teorie, ze różne rodzaje żyletek wychodzące z tej samej fabryki w Petersburgu różnią się tylko nazwami i opakowaniem ale bez dobrego mikroskopu nie będzie można tej tezy zweryfikować.

Offline lokor

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Łomża
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 23, 2012, 20:23:36 »
Ja goląc się maszynką (przed erą brzytwy) najbardziej lubiłem właśnie żyletki Platinium
(http://allegro.pl/zyletki-do-golenia-tradycyjna-maszynka-30gr-szt-i2122244452.html)
 - na drugim miejscu Derby, trzecie Wilkinson i Polsilver.
 Mój zarost jest bardzo twardy - może moja partia Super Maxów była bardziej ostra. Nie testowałem zbyt wielu paczek, bo po spróbowaniu golenia brzytwą całkowicie w to "wpadłem" i żyletki na mojej twarzy goszczą od tamtej pory bardzo rzadko - raz może dwa na rok.

Pozdrawiam

Rafał
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2013, 22:51:41 wysłana przez Rabarbar »

Offline Vyborny

• *
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 23, 2012, 22:40:35 »
Ja od  zawsze używałem żyletek Merkur. Są bardzo dobre, ale odkąd posmakowałem Derby nie planuję zmiany na inne. Do mojego zarostu i skóry idealne.

Offline Grzes85

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2012, 17:41:29 »
Oj panowie to macie jakieś kiepski zarost jak wam tylko derby, wilkinson czy bic wystarcza. Ja to muszę super iridiumy bądź feather chociaż te już dawno nie używałem. Dwa dni temu spróbowałem gillette silver blue to pierwszy przebieg super nawet powiedziałbym to samo co polsilver. Ale drugi przebieg to już była mordęga a o trzecim już nie powiem

Offline Vyborny

• *
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 24, 2012, 22:47:08 »
W sumie nie wiem czy powinienem zazdrościć takiego zarostu, bo zawsze chciałem mieć prawdziwie męski twardy zarost, a mam średni, ale jak czytam ile taki potężny zarost wymaga, to chyba docenię swój 8)

Offline zami

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wenecja
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 24, 2012, 23:02:12 »
Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić włosa, który nie zmięknie przy odpowiednim namoczeniu. Przecież to nie drut z nierdzewki.
Kwestia wypróbowania, co najlepiej zmiekcza i jak długo ma mięknąć. Nie chodzi już o samo oszczędzanie żyletek, ale przede wszystkim o komfort i podrażnienia.

Offline Grzes85

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 25, 2012, 10:20:05 »
Nie ma to nic przyjemnego. Ja na przykład lubię się golić bardzo co drugi dzień bo mnie samego drażni tak być zarośnięty ale teraz muszę dać na dłużej odpocząć skórze bo mam już ją tak podrażnioną że masakra. Za szybko mi to rośnie. Wczoraj o 22 się goliłem a dzisiaj już drapię jak nie wiem co :'( no ale lepiej tak nic nie mieć nic do  shave

Offline pawel8891

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Puławy
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 25, 2012, 17:10:32 »
Ja do tej pory używałem tylko żyletek Wilkinson i czerwonych Gellete, moim zdaniem są bardzo do siebie podobne. Na jak długo wystarcza Wam jedna żyletka?. Mi na cztery golenia chociaż niektórzy chwalą się że tą samą żyletką golą się 6 a nawet 7 razy, hmm... ciekawe. 

Offline zami

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 25, 2012, 18:12:34 »
Na jak długo wystarcza Wam jedna żyletka?. Mi na cztery golenia chociaż niektórzy chwalą się że tą samą żyletką golą się 6 a nawet 7 razy, hmm... ciekawe. 

Różnie. Bywa, że na 4, bywa, ze na 7. Zależy od żyletki i od zarostu. Jeśli na stałe golisz się co kilka dni (nawet co 2) to żyletka dostaje większy wycisk, niż byś golił się codziennie. Jeśli do tego słabiej zmiękczasz zarost to dodatkowo szybciej odmówi Ci łagodnej współpracy.

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 25, 2012, 18:54:00 »
A ciekawi mnie jak się ma do żyletek , teoria dotycząca brzytew o tym żeby dać czas KT na wrócenie do pierwotnego kształtu. KT są w sumie przecież podobne . :)

Maciek.

Offline zami

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 25, 2012, 19:06:46 »
Nie wyobrażam sobie żeby dało się zapałać do żyletki jakąś szczególną sympatią, jak to bywa w stosunku do ulubionej brzytwy. Żywotność żyletki jest za krótka, uroda jej mniej powabna - wykorzystać i rzucić.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2013, 11:29:44 wysłana przez Rabarbar »

Offline kemot

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 25, 2012, 19:25:12 »
Właśnie jestem na etapie testowania żyletek. Za mną Wilkinsony i Dorco. Te drugie znacznie lepsze. Przede mną złote polsilvery i gillete nacet stainless.

Offline zami

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 25, 2012, 20:41:48 »
Wypróbuj Derby. Dużo nie ryzykujesz. Czytałem również dobre opinie o Astrach. Zamierzam je właśnie przetestować. Też tanie i nie słychać o nich złych opinii.

Offline pawel8891

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Puławy
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 25, 2012, 22:34:30 »
A co powiecie o Polsilverach, cena dość wygórowana a jak z jakością?. Kiedyś spróbuję chociaż tanie to one nie są. Gdzieś czytałem że firma została wykupiona przez Gillette a produkcja przeniesiona do Petersburga.