Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: TREET  (Przeczytany 66448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacha

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Gdańsk
Odp: TREET
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 14, 2020, 21:01:19 »
Raczej nie. Kto by podrabiał pakistańskie żyletki  ;D
U mnie się sprawdzają a zarost mam twardy i gęsty.

Offline morfeusz

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Na końcu świata
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 14, 2020, 23:27:19 »
Kup po jednej paczce i wypróbuj na własnej skórze. Przetestowałem prawie wszystkie ogólnodostępne Treety i jak dla mnie różnice są minimalne. Wyjątek stanowiły Treet Silver pakowane 10 +1 tępe, podrażniające  i nieskuteczne.
Już 2 dni temu tak zrobiłem. Wcześniej tylko korzystałem z łatwo dostępnych Wilkinsonów. Kupiłem jednak sprawdzone na forum i nie tylko  Dura Sharp = 100szt. Także próbki które były dostępne w sklepie po 5 sztuk aby porównać i nie płacić za kolejną przesyłkę: Trig, Asco, Perma Sharp, Treet Platinum, Blue Birth, żółte Feather, Gillette Platinum, zielone Astra, Voskhod Teflon Coated. Po testuje te które dostanę, później sprawdzę Treet'y Platinum za 14 zł.

Offline ManfredBee

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #122 dnia: Września 07, 2020, 13:10:12 »
Żyletki Treet Platinum. Kupione na A... za 3,50zł za paczkę 5 sztuk. Każda sztuka jest pakowana w dwie kopertki. Żyletka nie jest do klejona do kopertki.

Testowane w WCP, MR41 i M15C.

Sam nie wiem, co o nich myśleć. Golenie jest umiarkowanie przyjemne, ale skuteczne. Skóra po goleniu jest zadowolona, choć żyletka pozostawia pojedyncze krwawe punkty na skórze. Odnoszę jednak wrażenie, że muszę nieco walczyć z żyletką. Jakby z entuzjazmem wbijała się we włosy zarostu, ale brakowało jej trochę entuzjazmu, żeby zakończyć cięcie.

Trwałość nie powala. Jak dla mnie, pozwala na jedno, wstępne, przejście podczas golenia głowy plus jedno golenie twarzy. Ewentualnie dwa golenia twarzy. Po tym żyletka jest do wymiany.

Subiektywnie oceniam ją na „taką sobie”, ale, formalnie rzecz ujmując, robi robotę bez większych szkód. Dlatego ostatecznie oceniam ją jako „dobrą”.

Offline judgebien

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #123 dnia: Grudnia 06, 2021, 10:51:18 »
Mam pytanie o Treet Dura Sharp, które teraz są sprzedawane na Amazonie po 42 zł za 200 sztuk. Dają radę? Jak z ich powtarzalnością?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline wacek_1984

• Stały bywalec.
  • Jestem tylko w połowie zły.
  • Miejsce pobytu: Piastów
« Odpowiedź #124 dnia: Grudnia 06, 2021, 11:13:09 »
Dają, są bardzo fajne. W tej cenie warto.
Chodzi o to czy jest kraniec wszechświata i czy jest on otoczony drutem kolczastym.

Póki możesz leżeć na podłodze niczego się nie trzymając, wcale nie jestes taki pijany.

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #125 dnia: Grudnia 06, 2021, 14:54:12 »
@judgebien: Jestem jedną z osób, które niedawno nabyły DuraSharpy z Amazona. Dużo jeszcze się nimi nie goliłem, narazie po trzy golenia w Rockwell 6c (płytka 4), Dscometic S9 .86 i Gillette King C. Fajne żyletki, szczególnie się sprawdziły w dwóch pierwszych maszynkach. Ostrość powyżej średniej, utrzymuje się na przyzwoitym poziomie do trzeciego i ostatniego golenia żyletką. Będę wkrótce próbował je w łagodniejszych maszynkach jak Merkur 34C, Fatip CC i R89. Na tą chwilę oceniam je pozytywnie.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline judgebien

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #126 dnia: Grudnia 06, 2021, 14:56:40 »
Wacek_1984 i Jaro82
Dzięki za info, właśnie zamówiłem, beer

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #127 dnia: Grudnia 06, 2021, 15:08:35 »
@judgebien: W jednej paczce jest po 10 sztuk żyletek, więc golenia będzie naprawdę dużo ;D Pytanie tylko czy siądą.
Z jakimi maszynkami chciałbyś próbować Durasharpy?
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande

Offline judgebien

• Aktywny użytkownik
TREET
« Odpowiedź #128 dnia: Grudnia 06, 2021, 15:12:06 »
Jaro82
Kiedyś miałem i były Ok, potem nie mogłem ich kupić. Używał będę do r41, ikon slant, a szczególnie yagi slant. Yagi goli mnie świetnie ale mam po niej mocne podrażnienia, mam nadzieje ze będą dobre do niej bo już przetestowałem z 20 żyletek i nie moge znaleźć optymalnej.

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #129 dnia: Grudnia 06, 2021, 15:18:15 »
Aktualny wypust też niekoniecznie musi mieć parametry starych egzemplarzy. Sam jestem ciekaw czy w agresywnych maszynkach się sprawdzą. Może spróbuję w swojej R41-ce, ale to chyba już będzie zbyt mocne połączenie. Napisz potem o swoich odczuciach w tym wątku.

Offline judgebien

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #130 dnia: Grudnia 06, 2021, 15:20:00 »
Jaro82
Dam znać, gole się codziennie więc szybko będę wiedział. Przesyłka ma być 9 grudnia, sam jestem ciekawy.

Offline les

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: polska
« Odpowiedź #131 dnia: Grudnia 06, 2021, 17:58:20 »
Ja też kupiłem Treety na Amazonie. Kupiłem, bo u początków TG, co w istocie było przecież niedawno, bo półtora roku temu, nabyłem kilka paczek i bardzo mi pasowały, wręcz uznawałem je za bardzo ostre. Jak zamówiłem duży pakiet na amazonie, to się okazało, że mam jeszcze dwie paczki. Postanowiłem  ich użyć. Okazało się, że półtora roku codziennego golenia zmieniło moje preferencje co do ostrości. No owszem, żyletki jakoś golą, ale żeby były szczególnie ostre, to nie bardzo. Wziąłem kolejną żyletkę, to samo. Pakiet z Amazona bez otwierania zwróciłem. Wiadomo jednak, że co człowiek to opinia. Więcej, ten sam człowiek, a w różnym czasie dwie różne opinie. 

Offline judgebien

• Aktywny użytkownik
TREET
« Odpowiedź #132 dnia: Grudnia 14, 2021, 08:42:44 »
Jestem po 5 goleniach żyletkami Treet Dura Sharp z Amazona. Bardzo mi odpowiadają.
Na pierwszy ogień poszła r41, golenie bardzo przyjemne i bez podrażnień, specjalnie robiłem więcej przejść w newralgicznych miejscach na szyi gdzie zwykle mam podrażnienia. Ostrością ustępują żyletką  Feather, ale są leprze niż Astry SP i SS. R41 z tymi żyletkami goliłem się jak bym golił się King C Gillette bez obaw ze się zatnę.
Podobnie było z ikonem Slant, tez było przyjemnie i PN, ale musiałem robić więcej poprawek niż np z Astrami SP.
Użyłem jeszcze Muhle rocca i tu przełom, już miałem tą maszynkę sprzedawać bo bardzo mnie podrażnia, ale z Treetami goli mi się bardzo dobrze i chyba teraz to będzie mój codzienny zestaw.
Dla mnie te żyletki są podobne do Rapira Lux Platinum, które bardzo lubię z tym ze Treet są trochę ostrzejsze, dłużej mam PN niż po Rapirach.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2021, 09:02:14 wysłana przez judgebien »

Offline ManfredBee

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #133 dnia: Lutego 25, 2022, 09:38:14 »
07 września 2020 roku opiniowałem żyletki Treet Platinum. W lipcu 2021 skusiłem się na zakup paczki 10 żyletek Treet Durasharp za 6 złotych (na A... od d...b..._pl). Dla zaoszczędzenia kosztów wysyłki zakupiłem wtedy żyletki różnych marek za ponad 40zł i dopiero niedawno nadszedł czas na rozpoczęcie użytkowania żyletek Treet Durasharp. Na tą chwilę została mi jeszcze jedna sztuka.

Żyletki używałem w WCP, MR41 i M15C.

Każda żyletka zapakowana jest w podwójną kopertę, bez klejenia do koperty.

Golenie jest dla mnie dość przyjemne, ale nie ma zmiłuj - krwawe kropki muszą być, a o PN muszę zapomnieć. Jak dla mnie drugie golenie twarzy jest nieakceptowalnie bolesne, głowę goli nieźle, ale jedna żyletka nie wystarczy na jedno golenie. A więc golę wyłącznie twarz, najlepiej M15C, pierwsze przejście po prostu, a drugie z podkładką z żyletki o obciętych ostrzach. U mnie ta maszynka nie zapewnia PN, więc zwykle na ostatnie przejście i poprawki przekładam żyletkę do MR41 lub WCP (tu z podkładką jw.). W przypadku Treet Durasharp nadal nie mam PN, za to przybywa podrażnień, więc ostatnie żyletki używam w samej tylko M15C i po jednym goleniu wyrzucam.

Żyletki oceniam pozytywnie, ale nisko, jako co najwyżej „akceptowalne” w przypadku braku alternatywy.

Offline jakac93

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #134 dnia: Lutego 25, 2022, 15:05:10 »
Dla mnie durasharpy są ostrymi żyletkami, ale drapią.
Ostatnio pierwszy raz użyłem treet 7days i myślałem, że znalazłem idealną żyletkę. Ostra i łagodna. Niestety 2 golenie nie było już tak przyjemne i zaczęły drapać podobnie jak DS.
Spróbuję jeszcze raz z nową sztuką, ale jak się okaże że starczają tylko na jedne golenie to lipa. Dla porównania muszę odkopać jeszcze treet platinum.

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka