Forumowe gadgety

Autor Wątek: Voskhod  (Przeczytany 82586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aleksandersky

• Stały bywalec.
  • mente et gladius
  • Miejsce pobytu: Stalowa Wola
Odp: Voskhod
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 28, 2015, 08:40:34 »
Lechita_CMLXVI jeżeli cenisz sobie komfort w trakcie golenia i "po" ponad permanentnie wyczuwalną agresję żyletki, to moskiewskie ostrza będą odpowiednie.

Moskiewska fabryka produkuje żyletki według technologi Wilkinsona z lat '70. A skąd w Rosji ta technologia? Otóż z Polski :) Wizamet swój wspaniały rozwój zawdzięcza licencji zakupionej na początku lat '70 właśnie od firmy Wilkinson. Rosjanie w owym okresie nie mieli w zwyczaju niczego kupować, za to kopiowali niemal wszystko z pasją godną współczesnego chińskiego fabrykanta nie zważając na patenty i obowiązujące prawo międzynarodowe. Ponieważ wspaniała technologia była na wyciągnięcie "macki", skorzystali z tego bez wahania.  ::)

Mam dobrą albo złą wiadomość... rozpakowałem moje "nowe nabytki" i niestety, moskiewskie żyletki z nowej partii są już upaprane parafiną  :-[ Nie tak bardzo jak te z PPI, ale są.....
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2015, 17:50:28 wysłana przez Aleksandersky »
Merkur: Futur, Progress, 38C, 39C oraz pan Weber Classic.
Rapira, Voskhod, Astra, KAI... etc
Semogue 740, 730HD, 2040HD, Vulfix 404b Grosvenor
Tabac, Barbus, Palmolive, Arko.
Biały Jeleń, Proraso.
AS Chopin, Tabac, Arko, Prep.

Offline Lechita_CMLXVI

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska Zachodnia - Slavia Occidentalis
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 29, 2015, 23:56:03 »
Z rosyjskiego zestawu najpierw wypróbowałem Voskhody z R89. Pierwsze wrażenie - rewelacja. Łagodne, dokładne, nic nie szarpią pod włos. Parafiny jest faktycznie trochę. Jak dla mnie to żaden problem. Usuwając parafinę można przynajmniej dłużej pomajstrować przygotowując MNŻ :)

mr_neox

« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 30, 2015, 06:56:56 »
Dzisiaj odpakowałem swojego pierwszego Voskhoda no i rewelacja ook ook ook

Ostrość 7/10
Łagodność 9/10
Komfort po goleniu 10/10
Cena 9/10 - tańsze to są chyba tylko tritony, ale na miejscu w CCCP pewnie "prawie darmo" sprzedają ;D
Dostępność 5/10 - trzeba brać z ebaya i czekać ~2 tygodnie
Trwałość - ?
Rdzewność - ?

Dwa powyższe zostają do uzupełnienia na dniach, ale po dłuższym kontakcie z rapirą z tej samej fabryki można wywnioskować że trwałość to 3 golenia (może 4) a skoro pokryte teflonem to możne nie zajdą nalotem (ale blaszki nie wyjmuję z maszynki do końca jej życia).

mr_neox poleca rock

Offline DrUsagi

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: podwarszawska wioska
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 01, 2015, 15:35:10 »
Potwierdzam, golenie bardzo przyjemne, zarost 4 dniowy pięknie znikał. Zero podrażnień. PN prawie jak po piórkach. Prawie bo ciut więcej poprawek miałem. Zobaczymy jak kolejne golenia wyjdą.

mr_neox

« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 02, 2015, 20:26:31 »
Uzupełnię swój wpis:

Ostrość 7/10
Łagodność 9/10
Komfort po goleniu 10/10
Cena 9/10 - tańsze to są chyba tylko tritony, ale na miejscu w CCCP pewnie "prawie darmo" sprzedają ;D
Dostępność 5/10 - trzeba brać z ebaya i czekać ~2 tygodnie
Trwałość - 8/10 - wytrzymały 4 golenia i delikatnie dały znać, że sorry stary, ale starczy, 5 może by i wyszło (punktów 8 na 10 a nie wyżej bo niektóre blaszki są w stanie wytrzymać 6 goleń)
Rdzewność - nie rdzewieją w maszynce bez wyciągania, bez mycia i bez suszenia
Opakowanie 10/10 - podwójny papierek, bez kleju i innych mazideł

Czyli jakoś uśredniając dostają uczciwie 8,2/10 - jakby były dostępne na miejscu moża by się pokusić o wyższą ocenę.
Genialne żyletki :azn:

Offline czesiek777

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kielce
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 03, 2015, 08:21:05 »
Na allegro już je ściągnęli  :P
U mnie niestety Voshody nie zgrywają się z R89, a o dziwo z CC od Perl śmigają aż miło. Zdecydowanie nie najlepsze do dłuższego zarostu. Do codziennego golenia po dobraniu dla nich głowicy która wam pasuje jak najbardziej godne uwagi. Z Moskiewkich produktów zdecydowanie najbardziej pasują mi Rapiry; Voshody tylko do niektórych konfiguracji sprzętowych, a Ladas wogóle.

Offline chalkadiki

• Stały bywalec.
  • Veritas super omnia...
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 03, 2015, 11:11:48 »
Nigdy wcześniej nie używałem tych żyletek, i ostatnio miałem możliwość ogolenia się tą żyletką w Merkurze 33c. Choć nie mam dużego doświadczenia w materii MNŻ muszę przyznać,że golenie było bardzo przyjemne. Zarost trzy dniowy, nic mnie nie szarpało. Ciągnąłem maszynkę tak jak chciałem tylko dlatego,że czułem łagodność żyletki.Do tego doszło kila poprawek, i  po goleniu nie miałem podrażnionej skóry, co jest w moim odczuciu wielkim plusem dla Voskhoda. Dla mnie rewelacja. Zobaczę jak się sprawi podczas drugiego golenia.

Offline DrUsagi

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: podwarszawska wioska
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 03, 2015, 11:15:58 »
Dla mnie drugie golenie tą żyletką wykonalne, ale wyraźnie gorsze niż pierwsze.

Offline chalkadiki

• Stały bywalec.
  • Veritas super omnia...
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 03, 2015, 11:19:00 »
Dlatego właśnie czekam na drugie golenie tą żyletką by zobaczyć, jak wygląda pod katem trwałości ostrza i samych odczuć podczas golenia.
Pamiętam o tym,że jest to budżetowa żyletka, i jeśli nawet można ogolić się nią tylko raz, to i tak mam wrażenie,że warto ją posiadać w swoim zbiorze żyletek.

Offline czesiek777

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kielce
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 03, 2015, 11:28:55 »
U mnie wszystkie żyletki z Moskwy to 2 golenia i kosz.

Offline marco

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 03, 2015, 11:34:33 »
Golę się już drugą żyletką voskhod. Pierwsza wystarczyła na 3 golenia po 3 przejścia w parkerze.
Ostra, ale delikatnie łagodna. Golenie tą żyletką , to czysta przyjemność.
I tylko żal (...) ściska , że żyletka nie wytrzymuje dłużej. Ale cóż, tak widocznie musi być...
Miłego dnia!

Offline chalkadiki

• Stały bywalec.
  • Veritas super omnia...
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 03, 2015, 11:43:19 »
Jutro drugie podejście do tej żylaki...zobaczę jakie efekty przyniesie. Na pewno naskrobię kilka słów po goleniu.
Marco,  trzy golenia po trzy przejścia to wcale nie taki zły wynik. :)
Dobrze, że są wciąż w sprzedaży.

Offline marco

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 03, 2015, 11:49:16 »
Niby wynik dobry, ale ja nie mogę się przestawić na te mniejsze ilości. Byłem przyzwyczajony, że żyletka dłużej mi wytrzymywała. Ale kilkanaście lat temu to i zarost był inny, a i mój Parker szybciej wykańcza żyletki niż wilkinson classic.
Miłego dnia!

Offline korea83

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Kościan
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 02, 2015, 09:24:55 »
Zapakowałem dzisiaj tą żyletkę do Webera i nie wiem co mam o niej teraz myśleć. Z jednej strony mam wrażenie, że te ostrza są raczej z tych "mocno mniej ostrych", ale przyznać też muszę, że skuteczność golenia jest co najmniej imponująca. Przejście z włosem raczej mało komfortowe ze względu na odczuwalny brak ostrości (choć to może być częściowo powodowane tym, że ostatnio używałem niemal wyłącznie żyletek Feather). Niemniej zarostu na twarzy jakby wyraźnie mniej niż zwykle po jednym przejściu  hmmm Przelot w poprzek i było już całkiem nieźle. Tutaj ostrze jakby się "dotarło" i goliło mi się wyraźnie lepiej. Po włos było już ok, a efekt jest w pełni zadowalający  ook
MnŻ: Muhle R89, nierdzewny Generał
Pędzel: Muhle CLASSIC 93K256, Semogue SOC borsuk, Semogue SOC dzik, syntetyk Plisson, syntetyk Yagi

Offline Mirx

• *
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 21, 2015, 11:24:47 »
Jestem zachwycony właściwościami żyletek Voskhod (Восход). Są wzorowo łagodne i wystarczająco ostre. Łapię się na tym, że wolę je niż Feather, Astry i KAI. Koniec świata! Polecam każdemu, ale szczególnie osobom początkującym. Dla mnie REWELACJA.

Jeśli ktoś zamierza kupić, to piszę się na paczuszkę 100 szt.