Forumowe gadgety

Autor Wątek: Astra Superior Platinum  (Przeczytany 168807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline axelf

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Astra Superior Platinum
« Odpowiedź #630 dnia: Października 31, 2021, 11:52:48 »
To te całkiem z lewej były idealne. Tych w środku nigdy nie miałem a teraz użeram się z tymi po prawej. Czy masz możliwość sprawdzić suwmiarką czy faktycznie różnią się grubością te z lewej od tych z prawej? Niestety nie mam już starych partii więc tego nie sprawdzę.
Ps. Jest różnica między żyletkami platinum od stainless? Astry występują w obu wariantach.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #631 dnia: Października 31, 2021, 12:05:19 »
Kurna nie wiem gdzie mam suwmiarkę po ostatnich porządkach gdzieś się zapodziała, ale jak nie znajdę to z pracy przyniosę i sprawdzę. Co do tych różnic co pytasz to nie mam pojęcia bo ja też kupowałem w 2015 roku Astry i jeszcze udało mi się jakieś 2 lata temu kupić te stare. Więc kupowałem je 2 razy ale nigdy nie robiłem porównań do Platinum bo mnie one nie siadły na początku przygody golenia i zostałem przy zielonych. Ale poszukam gdzieś bo miałem chyba ze 2 paczki tych niebieskich Astr z dawnych lat czyli też pewnie kupowane w 2015 roku i z ciekawości looknę jak one wyglądają/jakie mają nadruki.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

Offline jaro82

• Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #632 dnia: Października 31, 2021, 12:06:45 »
Dzięki. Po raz pierwszy użyłem Astry dwa lata temu. Wygląda na to, że była to najnowsza wersja.
Pierwsza po prawej na zdjęciu Mariusza.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline bartgee

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Przywidz, pomorskie
« Odpowiedź #633 dnia: Października 31, 2021, 13:05:54 »
Hmmm, dziwne to. Myślałem, że były tylko dwa wypusty, tj. starszy z nadrukiem na żyletce i nowszy z grawerunkiem laserowym zamiast nadruku. Wygląda na to, że jest i trzecia wersja, gdzie mamy nadruk na żyletce i papierek też z nadrukiem. Trochę to dziwne, bo nie rozumiem, dlaczego producent miałby wrócić do starszej technologii i robić nadruk zamiast laserowego grawerunku. Chyba, że przenieśli produkcję zielonej ASTRY na starszą linię produkcyjną.

To by wyjaśniało, dlaczego byłem zdziwiony, jak ostatnio zamówiłem 2 paczki ASTRY SP. Chciałem dostać koniecznie te z grawerunkiem laserowym, by je porównać z tym moim rzekomo starszym wypustem. Przyszły te same, których mam zapas ponad 100 szt., czyli te które są po prawej stronie na zdjęciu wrzuconym przez @Pimps.

Co do samej ASTRY SP, to dla mnie ta żyletka i konkretnie ta wersja to taki wół roboczy. Sprawdza się w każdej maszynce i zawsze wrzucam ją jako pierwszą do nowej maszynki. A najlepiej mi się sprawdza w agresywniejszych maszynkach.

Film, co prawda z 2018, Geofatboy dostał odpowiedź od producenta, że tylko sposób drukowania napisów oraz brak numeracji i druk laserowy tylko po jednej stronie zostały zmienione. Producent twierdzi, że nie zmieniły się parametry samej żyletki.

Natomiast nic nie wiemy, czy nie było zmian w tym najnowszym wypuście.

@axelf, Kolega @Robson dobrze pisze, warto znaleźć kilka takich, które będą Cię świetnie goliły. Na rynku jest ich tak dużo, że z powodzeniem znajdziesz takie 2-3 perełki. Wtedy zrobisz zapas i nie uzależnisz się od jednej żyletki, jeśli w przyszłości producent coś w nich zmieni, albo całkiem wycofa z produkcji.

Offline jansen

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #634 dnia: Października 31, 2021, 16:41:32 »
Ja kupiłem zielone astry miesiąc temu i przyszła starsza wersja.

Offline axelf

« Odpowiedź #635 dnia: Listopada 01, 2021, 10:11:22 »
No nic będzie trzeba się pożegnać z tymi żyletkami na dłuższy czas. Kupiłem wczoraj żyletki Bic i ku mojemu zdziwieniu płyną one po twarzy. Czyżby znowu zaczęli robić porządne żyletki jak dawniej hmmm

Offline jansen

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #636 dnia: Listopada 01, 2021, 17:48:59 »
@axelf dasz linka do tych bicow?

Offline axelf

« Odpowiedź #637 dnia: Listopada 01, 2021, 21:10:48 »
Bici kupiłem stacjonarnie w Auchanie. Na allegro można je kupić tylko, że ja potrzebowałem je na już więc wysyłka odpadła.

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #638 dnia: Listopada 01, 2021, 21:28:31 »
No nic będzie trzeba się pożegnać z tymi żyletkami na dłuższy czas. Kupiłem wczoraj żyletki Bic i ku mojemu zdziwieniu płyną one po twarzy. Czyżby znowu zaczęli robić porządne żyletki jak dawniej hmmm

@axelf - moje ulubione żyletki beer.

Online tom106

« Odpowiedź #639 dnia: Listopada 01, 2021, 21:53:20 »
Tak zachowacie te zyletki BIC, że muszę z nich skorzystać  hmmm
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #640 dnia: Listopada 01, 2021, 21:58:02 »
@tom106 albo je pokochasz, albo znienawidzisz - innej opcji z tymi żyletkami nie ma ;D.

Offline ProgFan_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #641 dnia: Listopada 20, 2021, 23:49:04 »
W moim przypadku z tymi Astrami jest jakaś dziwna historia. Żyletki są jakby agresywne ale nie są wystarczająco ostre. Nie wiem jak to nazwać ale po prostu nie suną łagodnie a przy tym niedokładnie golą. Muszę się sporo natrudzić żeby uzyskać PN i nie nabawić się podrażnień choć nie mogę powiedzieć że to jakaś totalna tępota, bo takowe ostrza trochę inaczej się zachowują. Może po prostu nie w każdej maszynce te żyletki się spisują... Nie mam jakiegoś super twardego zarostu a golę się co drugi dzień z reguły Woschodami i Sharkami, które są łagodne a przy tym skuteczne. Z tymi jest wręcz odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2021, 23:52:20 wysłana przez ProgFan_87 »

Offline jaro82

« Odpowiedź #642 dnia: Listopada 21, 2021, 10:09:00 »
@ProgFan_87: W jakich maszynkach próbowałeś Astry SP? Ja miałem z nią problem w R41, ale w wielu łagodnych maszynkach (Merkur 34c, R89, Fatip CC) okazała się być poprawną żyletką o umiarkowanej ostrości.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande

Offline ProgFan_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #643 dnia: Listopada 21, 2021, 10:36:29 »
@jaro82 próbowałem ich w Merkurze 33c oraz w Juniorze. W obu przypadkach było podobnie a nie są to agresywne maszynki. Golenie było po prostu nieprzyjemne, żyletka była bardzo odczuwalna na twarzy.

Offline jaro82

« Odpowiedź #644 dnia: Listopada 21, 2021, 16:59:31 »
@ProgFan_87: Merkur 33c jest z definicji dość łagodny. Ja bym załadował do niej coś pokroju Feather, Personna, Bolzano, Perma-sharp, Rapira Swedish Supersteel, Rapira Platinum Lux. Niedawno nabyłem Treet Durasharp. Ciekawe czy się sprawdzą w moim Merkurze 34c.

Bardzo polecam Ci Rockwella 6c, który pojawia się od czasu do czasu na olx lub na forumowym bazarku w cenie około 150-160zł. To dobry krok naprzód po łagodnych maszynkach. Dla mnie płytki 4-6 zapewniały świetne golenia.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2021, 17:06:36 wysłana przez jaro82 »