Forumowe gadgety

Autor Wątek: ISANA  (Przeczytany 132520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oski

• Stały bywalec.
ISANA
« dnia: Marca 21, 2013, 19:50:51 »
Dziś miałem pierwsze starcie z Isaną - jedna z lepszych o ile nie najlepsza żyletka jaką używałem, biorąc pod uwagę cenę, to jest (jak na razie) poza konkurencją. Podobna we właściwościach do Gillette Stainless, jest jednocześnie ostra i delikatna. Zobaczymy jak z trwałością.

Offline rectosei

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Żory
Odp: ISANA
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2013, 08:14:45 »
oski w pełni podzielam Twoje zdanie na temat Isany. Na początku podchodziłem do tych żyletek nieufnie, ale chyba niesłusznie. W każdym razie Derby (które mnie niestety bardzo rozczarowały) biją na głowę. Relacja cena-jakość Isany - rewelacja.
Maszynka Mühle R107
Pędzel: HJM 31P8SGR Black Fibres
Mydło / krem do golenia: Proraso, Cella, Lider Classic, Caola, Arko, Lea, Mühle Rokitnik, Barbus
Żyletki: Feather, Triton, Astra, Iridium Super (te polecam)

Offline SergeG

• Stały bywalec.
  • Run, rabbit run. Dig that hole, forget the sun...
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2013, 19:11:29 »
Rownież doceniam Isanę i potwierdzam zdanie kolegów.
MnŻ: iKon OSS P: New Forest Tubby 2 Super Badger Two Band, Mühle 33K256
Ż: KAI, Astra Superior Platinum, Feather M: Mitchell's Wool Fat, Kent, Proraso
EDT: Dior Eau Sauvage

Offline macrac1068

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Szczecin
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2013, 14:25:09 »
Przyłączam się do pozytywnej opinii. Mnie starcza na jakieś 3 golenia (po 2 przejścia).

Offline gimli

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: pol and ...
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 25, 2013, 23:18:48 »
Isany ostatnio w rossmanie 2,99zl za 10 szt.
Nie widze powodow zeby szukac czegos innego, derby wydaja mi sie ostrzejsze ale nie ma w sklepach stacjonarnych a zamawiac w necie to tylko 100 szt sie oplaca
POWERBUILDING<3

Offline Dziki_Koziol

• Stały bywalec.
  • Boomala tomala a malonga aryki takana a pitonga!
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 26, 2013, 10:27:19 »
Będę musiał się przejść do Rossmana. Moje żyletki widzę tak: BIC, Isana (jeśli się sprawdzą) i Polsilver, które uważam, że najlepsze z tego towarzystwa. Budżetowo! :)
Maszynka: Edwin Jagger R41
Żyletki: Astra SS
Mydło: Proraso zielone
After Shave: Różne płyny

"Marian milczał. Wiedział, że musi milczeć i czekać. Wokół było pusto i cicho. Ta cisza krzyczała."
Jan Oborniak

Offline andrzejaslo

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 26, 2013, 23:47:56 »
Isany czekają u mnie w kolejce jako następne na próbę, kupione właśnie w Rossmanie w promocji, przy okazji zakupu pędzla i sztyftu do tamowania skaleczeń. Byłem sceptyczny (może ta cena tak działa na wyobraźnię) co do nich ale czytając komentarze może nie będą takie złe, zobaczymy.
Edwin Jagger DE86811BL, Wilkinson Classic, pędzel Isana dzik, pędzel Isana borsuk, mydło czerwone Proraso, żyletki... ciągle szukam i testuje

Offline gie

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 26, 2013, 23:57:17 »
Isany nie są złe, ale ostatnio przy piątym goleniu BICem stwierdziłem w połowie że zmienię żyletkę - padło właśnie na Isane i, szczerze mówiąc, jak dla mnie było tylko trochę lepiej...

Offline yarecki1234

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 13, 2013, 12:46:33 »
Ja isanę używam z R89 i sądzę iż to przyzwoite żyletki, chociaż miałem tylko styczność z derby ( dołączona do R89) i wilkinsonem. Ostanio w rossmanie była na nie promocja 2,99 za 10 sztuk a teraz chyba kosztują ponad 4 zł.
R89, R41, 41C
Cella, Proraso, Muhle
Feather, Polsilver SI

Offline Szabas

• Stały bywalec.
  • S.B.J.
  • Miejsce pobytu: Lubin
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 13, 2013, 21:01:40 »
Właśnie jestem po wieczornym zabiegu i powiem Wam koledzy, że REWELACJA!

Żyletka Isana w starym motylku Gillette + krem Lider = nowe światło na komfort mojego golenia. :)
Jestem przezadowolony.
Po dwóch przejściach z włosem, trzecie pod włos było już tylko dopełnieniem przyjemności.

Jak dla mnie Super!
Nigdy nie mów sobie, że to koniec. W murze, zawsze luźna cegła jest.
<Perfect>

Offline Pieter

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 16, 2013, 22:46:20 »
Jestem zaskoczony tym, co piszecie. Wlaśnie zezłomowałem żyletkę Isana po drugim użyciu. A zarost mam raczej z tych bardziej lichych. Dla mnie ta żyletka to mniej więcej jest na poziomie BIC-a. Ciągnie zarost i podrażnia. Wcześniej używałem Polsilver, tych z Petersburga i to było niebo a ziemia. W koncu wyrzucilem ją po 8 goleniach, ale stwierdzam, że ona nadal była lepsza niż ta ISANA przy pierwszym i drugim użyciu. Dla mnie porażka :(

Offline oski

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 16, 2013, 22:55:56 »
Tylko, że Isana kosztuje ułamek tego co Polsilver SI. Mi starczyła na 6 goleń, ale powinienem ją wyrzucić po piątym.

PS. A Polsilver to faktycznie inna liga, naprawdę warte tych 1,50 zł.

Offline Pieter

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 16, 2013, 23:00:32 »
Oski, ale mi chodzi o to, że wg mnie to ta Isana nie jest warta nawet tych pieniędzy. Ba, nawet nie jest warta tego, by kupic ją w tej promocyjnej cenie. Bo co to za przyjemność golenia. Zużyję pozostale z musu, żeby nie wyrzucić, ale one dla mnie się nie nadają od pierwszego użycia, po prostu w ogóle nie należaloby ich używać. A skoro tak, to ekonomicznie przebije ją każda żyletka, choćby kosztowała po 5 zł za sztukę

ps. Isana zadaje kłam twierdzeniu, że golenie tradycyjne jest tańsze od maszynek systemowych :) Macha3 wyrzucalem po 30 goleniach, żyletkę polsilver po 8, więc ekonomicznie. Ale isanę należałoby wyrzucić PRZED 1 użyciem :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2013, 23:03:28 wysłana przez Pieter »

Offline oski

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 16, 2013, 23:09:47 »
No teraz wyjaśniłeś to całkiem inaczej. Rozumiem o co chodzi. Może pozostałe będą lepsze? Nie wiadomo.

PS. Wiem co to znaczy podrażnienie Isaną - to miało miejsce przy tym nieszczęsnym szóstym goleniu. I to było jedno z gorszych podrażnień od początku przygody z mnż.

Offline Pieter

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 16, 2013, 23:12:03 »
Mam nadzieję, że może trafiłem na gorszy egzemplarz :) Zobaczymy.... jeszcze przetestuję ją z Wilkinsonem Classik, bo problemy, o których pisałem były w duecie z Futurem