Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: System FAC ulubione ostrza.  (Przeczytany 21105 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
Odp: System FAC ulubione ostrza.
« Odpowiedź #90 dnia: Maja 20, 2022, 12:23:26 »
Moim zdaniem najostrzejsza o ile tak można powiedzieć bo wszystkie żyletki FAC są dla mnie ostre, ale taka naj dla mnie to KAI Captain Titan Mild B-CAPT
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

Offline judgebien

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #91 dnia: Maja 20, 2022, 13:24:52 »
Robson, Pimps dzięki za info

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Sergeant

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #92 dnia: Maja 20, 2022, 15:24:28 »
Rozumiem że dla początkującego najrozsądniej będzie zacząć od Feather Soft Guard i KAI Captain Titan Mild ?

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #93 dnia: Maja 20, 2022, 15:29:21 »
@Sergeant moim zdaniem w żyletkach nie ma takiego czegoś jak rozsądnie. Ja zacząłem od Feather Professional, potem od jakiejś KAI tylko już nie pamiętam której a potem wpadła mi w ręce Feather PRO-GUARD. I mimo że super mi się goliło tymi pierwszymi to po użyciu guardowskiej było dla mnie jeszcze lepiej. Więc w żyletkach o czym wszyscy wiem jest tak że nie ma dla początkujących czy zaawansowanych tylko jest tak jak nam przypasuje.
YouTube
INSTAGRAM

Offline Sergeant

• Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #94 dnia: Maja 20, 2022, 15:35:20 »
Zgadzam się @Pimps. Biorąc jednak pod uwagę że twój zarost jest bardziej wymagający i twardszy od mojego, zacznę od Soft Guard.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #95 dnia: Maja 20, 2022, 15:52:53 »
Ale ja właśnie lubię Guradowskie żyletki a dokładnie je wolę więc też nie ma się co kierować zarostem - po prostu bierz te softy i sam się dowiesz po goleniu jak Ci to się czuło na twarzy i jak Ci szło.
YouTube
INSTAGRAM

Offline Mokasyn86

• Miejsce pobytu: Gliwice
« Odpowiedź #96 dnia: Maja 20, 2022, 16:31:38 »
Ja tam za bardzo nie czuję różnic przy pierwszym (!) użyciu żyletki jakaby nie była  hmmm Twarda chyba i gruba skóra  :) Receptory wypalone od słońca i solarium  rotfl

Offline tom106

• Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #97 dnia: Maja 20, 2022, 22:40:57 »
@Mokasyn86 a czy czujesz różnice jak ostrze dogorywa, czy jedziesz, aż ci się znudzi ze 20-30 goleń? Ja zdecydowanie czuje agresję przy pierwszym użyciu i utratę ostrości z czasem.
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline Mokasyn86

• Miejsce pobytu: Gliwice
« Odpowiedź #98 dnia: Maja 21, 2022, 11:11:51 »
Utratę ostrości owszem czuję. Jak najbardziej.
Nie czuję tylko różnic pomiędzy żyletkami przy pierwszym użyciu. No może minimalnie przy skrajnych biegunach (najmniej ostre Guardy i najbardziej ostre Pro), ale czy Feathery czy Kai przy pierwszym goleniu nie czuję. Przy tym samym mydle oczywiście. Myślę, że gdyby zrobić BLIND TEST, niewiele osób mogłoby zgadnąć, czy dana żyletka to taka czy inna  ;) A nawet jestem pewien, że 100% nie zgadnie  hmmm
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2022, 11:17:45 wysłana przez Mokasyn86 »

Offline bartgee

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Przywidz, pomorskie
« Odpowiedź #99 dnia: Maja 21, 2022, 14:51:33 »
Rozumiem że dla początkującego najrozsądniej będzie zacząć od Feather Soft Guard i KAI Captain Titan Mild ?

@Sergeant, niekoniecznie. Ty się goliłeś sporo szawetką Blueabeards Revenge na zwykłe żyletki, więc na Twoim miejscu nie bałbym się żadnych ostrzy FAC ;).
BTW, zobacz PW. ook

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #100 dnia: Lipca 07, 2022, 22:18:10 »
Po paru miesiącach w końcu sięgnąłem po Feathera Proffesional Super. Pierwsze podejście było z chińskim klonem KAI. Na szczęście kilka wcześniejszych goleń było również ostrzami bez ochrony. Dzięki temu pozbyłem się nieco ciężkiej ręki po brzytwie. Ostrze na skórze nie wydawało się nieprzyjemne i ścinało zarost bez najmniejszego oporu. Musiałem się golić wręcz takimi muśnięciami zachowując maksymalne skupienie. Spodziewałem się krwawego początku i szybkiej podmiany na Progressa, którego trzymałem pod ręką a wszyszło całkiem niezłe golenie. Na twarzy obyło sie bez większych kontuzji. Dwa niewielkie zacięcia i delikatnie ściąłem jakieś krostki. Na szyi doszło kilka mikrozacięć. Dobrze, że w poprzednich podejściach z ostrzami bez ochrony wyłapałem błędy, które kończyły się mocno krwawiącymi draśnięciami i podczas próby z Proffesionalem Super udało się ich uniknąć.

W drugim goleniu wypróbowałem to samo ostrze z głowicą Yaqi Excalibur SE. Wyszło bardzo, ale to bardzo łagodne golenie. Bez zacięć, podrażnień i nieprzyjemnych odczuć przy ścinaniu zarostu. Po począkowych chwilach niepewności całkowicie relaksujące golenie golenie jakbym trzymał w dłoni Merkura 34C albo Germana 37 :) Twarz obśmigana idealnie może oprócz miejsc pod nosem gdzie trudniej było dotrzeć. Głowica Yaqi nadała łagodny i bezurazowy charakter goleniu całkowicie maskując agresywność ostrza.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush