Forumowe gadgety

Autor Wątek: System FAC ulubione ostrza.  (Przeczytany 18010 razy)

judgebien i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Yary

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: środkowa Polska
Odp: System FAC ulubione ostrza.
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 05, 2021, 07:37:21 »
Feather SG- ech. Bezpieczne jak cholera. Podgalam sobie kark przy każdym goleniu i nie stresuje mnie, że nie widzę. To co dziwne, to że raz wydają się ciągnąć, czyli wrażenie tępych. Innym razem wydają się ciąć bez problemu. Jeszcze nie odkryłem, od czego zależą tak różne odczucia. Dodam, że gdy zapodałem po raz pierwszy wczesniej goląc się KAI Captain Mild (które uważam za bardzo ostre i bardzo chętne do cięcia skóry), to 1 golenie FSG wydawało się nieprzyjemnie tępe, ciągnące zarost. Drugie mniej, a przy trzecim goleniu Softami już miałem poczucie skutecznego, dobrego narzędzia. Odczucia, gusty, odczucia: jeden woli blondynki, drugi brunetki, trzeci jest otwarty, czwarty chętnie spotka się brunetem...
Wczoraj zapodałem KAI Captain Pink MG, czyli też ostrze chronione. Na ten etap zabawy szawetkami wolę ostrza chronione. Czy Soft Guardy czy KAI MG są super dla mnie, nie mam lęków przed zacięciem, osiągam regularne PN między 9.5 a 10+. Chyba mam swój szawetkowy Graal, szukać dalej nie zamierzam. W maszynkach zatrzymałem się na Timless oraz iKon OSS i nie miałem potrzeby szukać nowych (choć po zakupieniu porządnej brzytwy sprzedałem jedną z maszynek). Mój park narzędziowy obecnie to: iKon, FatBoy, Feather Artist Club SS. Ostatnio głównie ćwiczę Piórko. Nie wiem, co zrobię z brzytwą- róznorodne ostrza FAC zapewniają mi pożądany stopień zmiennosci w goleniu, widać szukam nowych wrażeń i doswiadczeń, a nie tylko super efektu po.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2021, 07:57:23 wysłana przez Yary »

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #76 dnia: Listopada 05, 2021, 07:43:34 »
@Yary trenuj technikę a za każdym razem będą takie same tylko będą traciły ostrość
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

Offline jaro82

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #77 dnia: Listopada 05, 2021, 08:30:05 »
@Yary: Nie mam dużego doświadczenia, ale na początku golenia szawetką najlepiej trzymać się jednego rodzaju ostrzy. Wybrać bezpieczne dla siebie, najlepiej z ochroną i ćwiczyć technikę. Wykonać przynajmniej 30-40 goleń zmieniając ostrze na nowe po 7,10 lub 12 użyciach. W tej chwili mam około 25 goleń za sobą i uważam, że jestem wciąż w połowie drogi :)

MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline tom106

• Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 07, 2022, 18:17:54 »
Z uwagi na brak czasu od kilku dni gole się wyłącznie szawetkami. Wypróbowałem już kilka ostrzy i jakoś ostrza bez ochrony mi lepiej pasują czy to Kai czy Feather Profesjonal blade to jednak mi bardziej odpowiadają niż ostrza z ochroną. Choć muszę przyznać, że teraz ostrza Softqard już mnie tak nie drapią jak kiedyś.
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline ShaveManiac

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 09, 2022, 19:02:01 »
U mnie wręcz odwrotnie jak już tylko ostrza z ochroną, bo pozwalają na wiekszą nonszalancję przy goleniu...

Offline jaro82

« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 09, 2022, 20:20:17 »
Ciekawi mnie jakie będą moje odczucia gdy wrócę do szawetki po kilkunastu goleniach brzytwami  hmmm
Próbowałem ostrza Feather Proffesional w szawetce i po dwóch krwawych próbach odłożyłem szawetkę na półkę.
Potem to samo ostrze trafiło do maszynki z głowicą Yaqi Excalibur SE i miałem jedno z najlepszych goleń w ogóle  :azn:
To jest dobry pomysł Panowie, aby spróbować ponownie szawetki w najbliższym czasie  :)
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande

Offline ShaveManiac

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 09, 2022, 20:55:38 »
Z maszynek wybieram wyłącznie maszynki SE na ostrza FAC....biją na głowę maszynki DE... Maszynki FAC są to takie szawetki dla leniwych..masz super golenie bez uczenia się ruchów, bez możliwości zacięcia się...Maszynki na FAC to są według ,mnie najlepsze maszynki. Pozdrawiam

Offline jaro82

« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 09, 2022, 21:14:01 »
@ShaveManiac: Potwierdzam. Pierwsze golenie zero zacięć i gładź na całej twarzy. Tylko nie sprawdziłem przez ile goleń ostrza bez ochrony trzymają taką ostrość.

Offline tom106

« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 09, 2022, 21:44:27 »
@ShaveManiac  jeden lubi brunetki drugi .........
@jaro82 ostrzone przeze mnie brzytwy są również dość agresywne i w odczuciu bardzo mi przypominają ostrza FAC bez ochrony może właśnie dlatego ostrza z ochroną wydają mi się porostu tępe. Staram się ostatnimi czasy nie wyciągać ostrza brzytwy tak wysoko, aby było przyjemniejsze w odbiorze, ale średnio mi to wychodzi. Musze temu zagadnieniu poświecić więcej czasu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2022, 23:25:59 wysłana przez tom106 »
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 09, 2022, 21:48:09 »
Maszynki na ostrza FAC podobnie jak DE mogą być zarówno bardzo dobre jak i bardzo przeciętne. Wszystko zależy od konkretnego modelu i potrzeb danej osoby. Miałem możliwość użytkowania (dłużej lub krócej) trochę maszynek  DE jak i SE i moim zdaniem uogólnianie w tym zakresie jest bez sensu.
Jeżeli chodzi o ostrza FAC to w jedynej szawetce jaką obecnie się golę (Tedalus) najbardziej leżą mi chyba Feather Pro Guard.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline jaro82

« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 10, 2022, 21:57:49 »
@tom106: Oj, chyba bym nie chciał takiej drapieżnej brzytwy. Mam trzy naostrzone przez Mokasyna (GD66, Wostok i Osobaja). Wszystkie mają bardzo przyjemny stosunek skuteczności do agresywności. Trochę się wciąż zacinam, ale to zasługa niektórych dziwnych ruchów brzytwą ;D Powoli ruszam z nauką ostrzenia bo za bardzo się skupiłem na goleniu.

Offline tom106

« Odpowiedź #86 dnia: Maja 01, 2022, 10:49:12 »
Wczoraj w końcu zdecydowałem się ogolić chińskimi ostrzami FAC, które otrzymałem w komplecie do zakupionej szawetki. Ostrza kilka miesięcy przeleżały, nie używałem ich, bo nie cieszą się dobra opinią.  Ostrza bez ochrony. Można się nimi ogolić bez problemu. W odczuciu przypominają mi ostrza Softquard z ochroną, które zawsze wydawały mi się tępe. Porównując z ostrzami bez ochrony typu KAI Captan blade, czy z trochę łagodniejszymi Feather professional to nawet nie ma co porównywać. Najbliżej im do ostrzy z ochroną co sugeruję, że są tępawe. Ciekawe jak będzie z ich trwałością, ale przypuszczam, że nie najlepiej.

Online judgebien

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #87 dnia: Dzisiaj o 09:39:40 »
Które z ostrzy FAC są najagresywniejsze? Mam feather super profesional i szukam czegoś ostrzejszego

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk