Forumowe gadgety

Autor Wątek: Ile wytrzymała Twoja ostatnia żyletka? Mały opis + nazwa żyletki + liczba dni  (Przeczytany 437139 razy)

Offline reza

• Zaawansowany użytkownik
Ostatnio golę się żyletkami Dorco i wytrzymują do 5 goleń

Offline Klej91

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Lublin
Mój pierwszy PolSilver SI wytrzymał 6 goleń ;)

Offline friedman

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kraków
Merkur - 3 tygodnie golenia co drugi dzień, wymieniłem dopiero jak się pochlastałem, to był test wytrzymałości. Mam miękki zarost i golę się zawsze po kąpieli.  :)  Zamówiłem właśnie z faceciarni Timory i Persony - także je w ten sposób przetestuję.   >:D

Offline oski

• Stały bywalec.
Niezły pomysł z tym testem. Ładny wynik, wychodzi 10-11 goleń. Kiedyś osiągałem takie wyniki Polsilverem SI i Wilkinsonem, ale miałem bardziej miękki i rzadszy zarost.

faceciarni
+1 fajnie to napisałeś :)

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
Faktycznie niezły wynik.
No to albo jesteś bardzo oszczędny  :) - jak goście w kiltach, albo faktycznie masz super miękki zarost.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline friedman

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Kraków
Powiem wam, że te merkury w moim przypadku fajnie golą dopiero po dwóch goleniach, bo gdy golę się nową żyletką, to strasznie nieprzyjemnie "skrobie" mi twarz - po drugim użyciu są wręcz idealne  shave

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: za siedmioma górami
A używał ktoś bądź używa rosyjskich żyletek Sputnik?   8)

http://1.bp.blogspot.com/_uLvuXWaDg68/SFKesvpy7NI/AAAAAAAAAAs/_0vZRbS804M/s320/sputnik.jpg
Tępe żyletki  są jak tępi ludzie! Specjalnej krzywdy nie zrobią ale unikaj ich. Najpierw  sprowadzą Cię do swojego poziomu a później pokonają wykorzystując własne doświadczenie.

Offline Klej91

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Lublin
Ostatni BiC: cztery golenia :)

Dziś ogoliłem się Nacetem i stwierdzam że nie jest zły :) Zobaczymy ile on wytrzyma.

Offline AndrU

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kalisz
Moimi pierwszymi żyletkami były
Derby ogoliłem się nimi maks 4 razy ale późniejsze żyletki były coraz gorsze i Derby obecnie starcza zaledwie na 2 golenia.
Obecnie używam Gillette Silver Blue i wydają mi się ostrzejsze niż Derby, są też sztywniejsze, 4 razy się nią ogolę.

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
Ja używam jak na razie Polsilverów,  czekam na paczuszkę żyletek do testowania którą wysłał mi witeq.
Widziałem w znanym sklepie na literę F ( nie wiem czy można tu podawać nazwę sklepu ) Feathery czarne które ktoś z forum bardzo chwalił. Podobno są one inne niż te w żółtym opakowaniu. Jednak są drogie.
Jak ktoś używa BIC- ów to w sklepach Rossmann oraz Carrefour pojawiły się tak zwane dwupaki- 1 x paczka żyletek 5 szt.
Całość - 10 żyletek za ok 5 zł z groszami ( dokładnej ceny nie pamiętam ). :)
Tępe żyletki  są jak tępi ludzie! Specjalnej krzywdy nie zrobią ale unikaj ich. Najpierw  sprowadzą Cię do swojego poziomu a później pokonają wykorzystując własne doświadczenie.

Offline AndrU

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kalisz
Kurcze też bym się chciał załapać na paczuszkę żyletek do testowania :azn:

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
Paczuszka w sensie przesyłka a nie pudełko :)  ;D

Offline Dziki_Koziol

• Stały bywalec.
  • Boomala tomala a malonga aryki takana a pitonga!
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
Ja na moje pierwsze żyletki zakupiłem Polsilvery. Ogoliłem się jedną cztery razy  nie jestem pewien, czy mogę więcej, tzn. żyletka goli, nie odczuwam, że ciągnie zarost. Wyrzucić, czy próbować piąty raz?
Maszynka: Edwin Jagger R41
Żyletki: Astra SS
Mydło: Proraso zielone
After Shave: Różne płyny

"Marian milczał. Wiedział, że musi milczeć i czekać. Wokół było pusto i cicho. Ta cisza krzyczała."
Jan Oborniak

Offline Grzes55555

• Stały bywalec.
Próbować można, dopóki nie szarpie jest ok.
Bo później to już nie golenie a depilacja  8)

Offline Art

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wrocław
Polsilver - niestety nie byłem w stanie się nią ogolić, tępa, strasznie szarpała. Myślałem że to kwestia maszynki Merkur 41C i przełożyłem ją do Muhle R89 i było to samo. Golenie dokończyłem Isaną.
"Skomplikowanie sytuacji jest sprawą bardzo prostą, ale jej uproszczenie - bardzo skomplikowaną."
Prawo Meyera