Forumowe gadgety

Autor Wątek: Ile wytrzymała Twoja ostatnia żyletka? Mały opis + nazwa żyletki + liczba dni  (Przeczytany 435983 razy)

Offline Vyborny

• *
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
Derby - 1x i nigdy więcej tej marki

??? ??? ??? Co Ty masz za brodę?

Offline derazor

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Szczecin
lotnybartek, spróbuj ogolić się więcej niż jeden raz. W wielu przypadkach Derby goli gorzej za pierwszym razem niż później, gdy ostrze się wygładza.

Offline oski

• Stały bywalec.
Ostatnio napatoczyły mi się Biki. Nawet było nieźle. 6 razy gładko się ogoliłem.

Derby - 1x i nigdy więcej tej marki

??? ??? ??? Co Ty masz za brodę?

No tak to jest. Każdy ma inny zarost, inną grubość, gęstość. Niektórym Derby wystarcza na 1 raz, a mi BIC (który jest uważany za najgorszy badziew) wystarczył na 6 goleń.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2012, 17:21:23 wysłana przez oski »

Offline lotnybartek

• Użytkownik
  • **
  • Jak dziecko w sklepie z zabawkami!
  • Miejsce pobytu: Polska
Wilkinson - 3 razy.
Merkur of Solingen - Futur Chrome, Stojak na Maszynkę i Pędzel - Omega 206 Chrome, Pędzel - Omega Borsuk Model 6550, Żyletki Feather Platinum

Offline krzychu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków/Sanok
Tak się prezentuje moja klasyfikacja żyletek:

Feather 6x
Dorco 4x
Perma Sharp 4x
Zaza 3x
Derby 2x
Astra Superior Platinum 2x
Laser Super Platinum 2x
Shark 1x
Isana 1x
Bic 1x
Gillette Nacet 1x
Rapira 1x
Tiger 0x (nie dałem rady nawet ogolić się z włosem)

Offline witeq

• *
  • Miejsce pobytu: miasto 44 wysp,Polska
Timor-6x,zarost średni,golenie dwa przejścia jedno z włosem,drugie pod włos.
Pozdrawiam
Witek

Offline Vyborny

• *
Widzę że te Timory są bardzo chwalone. No ja osobiście z każdą sztuką Derby coraz bardziej jestem zawiedziony. Dawniej mogłem spokojnie ogolić się 4-5 razy, teraz przy drugim razie idzie już ciężko. Z włosem przepuszcza zarost a pod włos szarpie. Derby się popsuły, producent obrósł w piórka. Zastanawiam się nad Feather ale ponoć są strasznie ostre, no ale chyba o to chodzi :-\

Offline GZ

• Zaawansowany użytkownik
  • GZ
  • Miejsce pobytu: Lublin
1. Dorco: bardzo cienka żyletka. 1,2,3 golenie bardzo dobre, po 4 do śmieci.
2. Merkur: 4 golenia.
3. Derby: 2 golenia.

Offline witeq

• *
  • Miejsce pobytu: miasto 44 wysp,Polska
@Vyborny
Ja też kiedyś myślałem nad Feather,ale nie potrzębuję do golenia samurajskiego miecza,jak ktoś kiedyś porównał te ostrza.Dlaczego nie spróbujesz Timora,a może już próbowałeś?
Pozdrawiam
Witek

Offline Vyborny

• *
Nie, nie próbowałem...Na początku używałem Merkurów, potem Derby przez rok czasu bo mi pasowały i były tanie. Teraz muszę je odstawić i znaleźć coś lepszego dla siebie. W sumie z Merkurów byłem zadowolony.

Offline Rabarbar

• *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Vyborny, polecam Astry SS (niebieskie). Wg. mnie bardzo ostre. Jak dla mnie spokojnie wystarczają na 6 razy i są powtarzalne.

Offline Vyborny

• *
Wierzę że dobre, ale wolałbym coś co jest dostępne na facetari lub razors. Myślę że wrócę do Merkurów.

Offline lotnybartek

• Użytkownik
  • **
  • Jak dziecko w sklepie z zabawkami!
  • Miejsce pobytu: Polska
Tak więc zakupiłem około 2 miesięcy temu 100 żyletek Feather Platinum. Wciąż zaskakują mnie swoją ostrością i dokładnością wykonania. Każdą jedną regularnie golę się 5-6 razy. Za kazdym razem PN. Golenie codzienne. Jestem z nich bardzo zadowolony i nie przejdę na żadne inne w najbliższej przyszłości.
Merkur of Solingen - Futur Chrome, Stojak na Maszynkę i Pędzel - Omega 206 Chrome, Pędzel - Omega Borsuk Model 6550, Żyletki Feather Platinum

Offline oski

• Stały bywalec.
Polsilver Super Iridium ("teraźniejszy", produkowany w Sankt Petersburgu) - 7 razy. W dziwny sposób się stępiła - nie dało się golić z włosem, a pod włos szło dobrze. Pierwsze przejście (z włosem, podczas siódmego golenia) było bolesne, więc ją wyrzuciłem. Na szczęście nie miałem podrażnień :)

Offline Art

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Wrocław
Derby - od 1 do 3 razy w zależności od egzemplarza na jaki trafię
Astra - 3 razy
Isana - 2 razy
"Skomplikowanie sytuacji jest sprawą bardzo prostą, ale jej uproszczenie - bardzo skomplikowaną."
Prawo Meyera