Forumowe gadgety

Autor Wątek: Ile wytrzymała Twoja ostatnia żyletka? Mały opis + nazwa żyletki + liczba dni  (Przeczytany 435984 razy)

Offline lotnybartek

• Użytkownik
  • **
  • Jak dziecko w sklepie z zabawkami!
  • Miejsce pobytu: Polska
Feather Platinum Hi-Stainless

(5x i umarła) - rekord
Merkur of Solingen - Futur Chrome, Stojak na Maszynkę i Pędzel - Omega 206 Chrome, Pędzel - Omega Borsuk Model 6550, Żyletki Feather Platinum

Offline Grzes85

• Stały bywalec.
Dorco 4x
Gillate Nacet 3x

Lewy

Możecie uważać mnie za bajkopisarza, ale:
Derby - 15 dni. Nadal przechodzi test włosa i nie szarpie podczas golenia. Najlepsza żyletka jaką kiedykolwiek używałem
Polsilver - 8-10dni. Bez rewelacji
Tiger - W zasadzie już przed pierwszym goleniem nadaje się do śmietnika.

Offline Grzes85

• Stały bywalec.
Czemu bajko pisarz??? Wszystko zależy jaki zarost ty masz przecież nie trzeba ci tego mówić.

Offline oski

• Stały bywalec.
Mnie też możecie uważać za bajkopisarza, ale ostatnio żyletka Wilkinsona wytrzymała 10 goleń (po 2 przejścia - z włosem i pod włos). Chyba trafiłem na jakąś "wadliwą" partię  rotfl

Lewy

No właśnie mój zarost nie jest zbyt miękki i golę się codziennie. Na Derby ostatnio wiele osób psy wieszało, stąd moja obawa o posądzenie konfabulacji  :azn:

Offline oski

• Stały bywalec.
No a na Wilkinsonie jeszcze więcej osób psy wiesza. Podobno gorszy jest już tylko Bic. Ale z ciekawości ponownie spróbowałem wilkinsonów i przeżyłem szok - w pozytywnym sensie. Przy dziesiątym goleniu zaczęła trochę szarpać, więc powędrowała do kosza.

Offline kemot

• Stały bywalec.
Dorco - 4
Wizamet super iridium - 4
Polsilver złoty - 3
Rapira - 3
Zaza - 3
Astra - 3
Isana - 3
Wilkinson - 3 (początek przygody z tradycyjnym goleniem)
Super max - 2
Laser - 2
Gillette goal - 1
Perma shark - 1
Asco - 1
Derby - 1
Racer - 1
Treet - 1
Shark - 1
Nacet - 1

Żyletki, które trzeba wymienić po 1-2 goleniach u mnie nie mają racji bytu. Duża część żyletek po jednym użyciu zaraz lądowała w koszu, ponieważ komfort golenia był nijaki. Do wszystkich testów trzeba podchodzić z dystansem ( nie każda żyletka pasuje do każdej maszynki, nie każda żyletka pasuje do danego typu zarostu i rodzaju skóry).

Tomek

Lewy

A ja mam inne przemyślenia.
Może nie każda maszynka do golenia pasuję danej osobie i niezależnie od użytej żyletki, kąt ustawienia ostrza zawsze będzie powodowal odczucie szarpania i tępego golenia.
Ja np. nie byłem w stanie golić się Wizametem W-11 niezależnie od ustawien, za to taniutki P1 po poświeceniu mu chwili uwagi i dogięciu ślizgu tak aby byl równy i komfortowy dla mnie, jest idealną maszynką z którą sprawdza się prawie kazdy rodzaj żyletki umożliwiając komfotowych kilkanaście goleń.

Offline lotnybartek

• Użytkownik
  • **
Proponowałbym dyskusję o żyletkach toczyć w odpowiednich sekcjach, natomiast tutaj myślałem o czystym tekście informacyjnym. Mały opis + nazwa żyletki + liczba dni.

Takim sposobem stworzymy w miarę obiektywny obraz żywotności poszczególnych marek.
Merkur of Solingen - Futur Chrome, Stojak na Maszynkę i Pędzel - Omega 206 Chrome, Pędzel - Omega Borsuk Model 6550, Żyletki Feather Platinum

Offline WOJPAP

• Stały bywalec.
  • Poznać Pana po cholewach
  • Miejsce pobytu: Kraków
Odp: Ile wytrzymała Twoja ostatnia żyletka? Mały opis + nazwa żyletki + liczba dni
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 23, 2012, 12:11:50 »
Lotnybartek nic nie stworzysz .
Każdy ma inną twarz,zarost ,typ skóry , każdy używa innej maszynki inny kąt golenia.
To są tylko opinie ile komuś itd.
Aby zrobić jakieś w miarę sensowne badanie to trzeba by wybrać kilkanaście osób dać im jeden rodzaj maszynki i taką samą żyletkę, i tak przez kilka dni i wtedy może statystycznie coś by wyszło.
Fajnie że Ci się chciało założyć ten wątek ,ale on nie wiele mówi,każdy musi sam spróbować co i jak jemu pasuje.
Pozdrawiam Wojtek
maszynka Merkur Progress standard , żyletki Triton 3R , pędzel syntetyk Maggard purple 26 mm , mydło do golenia AB , krem do golenia "Wars ", ałun potasowy , after shave " Consul ", balsam koniczynowy " Lawendowa Farma ".

Offline reza

• Zaawansowany użytkownik
U mnie Merkur wystarcza na 6 goleń, Perssona na 5 goleń a Timor też na 5 goleń

Offline kemot

• Stały bywalec.
Panowie, tak na marginesie. Potrzebuję po jednej sztuce takich żyletek jak: feather, merkur czy timor. Z mojej strony mogę zaproponować kilkanaście sztuk innych żyletek w zamian za tą trójcę.

Offline Vyborny

• *
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
Derby ogoli mnie komfortowo około 6 razy. Nie kombinuję nawet dłużej bo po prostu są zbyt tanie.

Offline lotnybartek

• Użytkownik
  • **
Derby - 1x i nigdy więcej tej marki