Forumowe gadgety

Autor Wątek: Feather  (Przeczytany 283196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrj

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Odp: Feather
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 21, 2012, 20:44:04 »
No to może ja wtrącę swoje trzy grosze.
Na tej aukcji  jakiś czas temu  ( u tego sprzedawcy) zamówiłem żyletki ( właśnie ?  czarne Fr?.y) a w zasadzie mój kolega , którego o to poprosiłem  ponieważ sam nie mam konta .
Oto link do aukcji :
http://www.ebay.pl/itm/100-FEATHER-DOUBLE-EDGE-BLADES-BLACK-Hi-Stainless-PLATINUM-COATED-made-in-JAPAN-/120992240330?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c2bb312ca

Czy to drogo , czy to tanio  sami  zadecydujcie.
W każdym razie ja osobiście jestem z nich bardzo zadowolony ( golą cudownie ? oczywiście wg. mnie) i w akcie radości zamówiłem u tego samego sprzedawcy kolejną partię żyletek ale już  ? żółtych?- tak dla porównania.

Na koniec krótko co do golenia :
Jestem brunetem, mam twardy zarost, golę się codziennie rano ? ?czarny fraterek? starczał mi spokojnie na 5-6 goleń - ( oczywiście używam też żyletek innych marek ? to tak żeby nie było ,że nie mam porównania z innymi).
Ale jak napisałem wcześniej jest to moja  skromna opinia.

Offline krzychu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków/Sanok
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 21, 2012, 21:13:33 »
Podobno czarne i te żółte to te same żyletki różnią się tylko opakowaniem :)

Offline lotnybartek

• Użytkownik
  • **
  • Jak dziecko w sklepie z zabawkami!
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 22, 2012, 23:02:57 »
Panowie, podsumowując temat o żyletkach marki Feather:

Są trzy różne typy żyletek tejże marki

Hi-Stainless - To są najstarsze żyletki. Ich opakowanie było czarno - szarego koloru. Nie są pokryte warstewką platyny. Nie są już również produkowane.

NeW Platinum Hi-Stainless - Ten model był produkowany w latach 80 w dwóch wersjach - pokrytej warstewką platyny i bez niej. Na żyletce są umiejscowione napisy: "Platinum Coated Blade" i "NeW HI-STAINLESS". Nie ma na nich natomiast loga Feather oraz zdania "Trade Mark". Zaprzestano produkcji obu rodzajów żyletek w 1988r.

Platinum Hi-Stainless - Te żyletki są produkowane dzisiaj. Są powleczone warstewką platyny i są pakowane w żółto - czerwone opakowanie z nadrukiem "starego typu".

Wersja żółto - czerwona od czarnej różni się tylko tym, że w tej pierwszej żyletki pakowane są po 10 sztuk a w drugiej po 5 sztuk. Żyletki są takie same.

Merkur of Solingen - Futur Chrome, Stojak na Maszynkę i Pędzel - Omega 206 Chrome, Pędzel - Omega Borsuk Model 6550, Żyletki Feather Platinum

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 20, 2013, 21:48:27 »
A ja dzisiaj przeżyłem małe zaskoczenie. Nie udało mi się ogolić po raz drugi (!) żyletką Feather z pudełka wchodzącego w skład zestawu z AS-D1. Przy goleniu z włosem nie ścinała ich
Było do dla mnie tym dziwniejsze, że dotychczas używałem każdej średnio sześciokrotnie.
Muszę sprawdzić czy był to jednorazowy przypadek, czy też wszystkie żyletki z tego opakowania są tak kiepskie.
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2013, 14:19:39 wysłana przez Rabarbar »
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Grzes85

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 20, 2013, 22:13:23 »
 ??? Nie możliwe. Szok.

Offline reza

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 21, 2013, 12:36:53 »
Dziwne że ta żyletka tak Ci na krótko starczyła bo mi starcza na 4 do 5 goleń  ???

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 21, 2013, 13:50:51 »
Wszystkimi poprzednimi Feathe'ami też goliłem się nawet 6 razy. Teraz otworzyłem nową paczkę (czarną) z zestawu z maszynką i po jednym goleniu byłem zmuszony ją wyrzucić. Być może wszystkie żyletki z tego opakowania okażą się tak kiepskiej jakości. Jak sprawdzę to dam znać.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline reza

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 21, 2013, 20:09:40 »
Może Ci się gorsza partia tych żyletek trafiła

Offline Robson

• *
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 21, 2013, 20:27:13 »
Wszystko możliwe, chociaż mam nadzieję, że była to jednorazowa wpadka  :)

Offline Vyborny

• *
  • Miejsce pobytu: Trzebnica/Wrocław
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 21, 2013, 22:07:58 »
Żeby tylko z żyletkami nie zaczęło dziać się tak jak z wymiennymi ostrzami. To byłby już szczyt. Takich producentów powiesił bym za jaja o ile je mają. :mad:

Offline tytanowy

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 19, 2013, 20:13:52 »
Dzisiaj pierwsze golenie Featherem. Pierwsze przejście - wzdłuż. Ależ ta żyletka idzie!  ;D Wreszcie znalazłem coś odpowiednio ostrego do mojego tytanowego zarostu ;) Niestety przy drugim przejściu - pod włos - już tak fajnie nie poszło i na całej szyi mam podrażnienia.
Mam nadzieję, że mi się uda okiełznać tą żyletkę, bo jej ostrość bardzo mi się podoba. A może za bardzo sobie rozgrzałem skórę twarzy przed goleniem? Nie wiem.

Offline oski

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 19, 2013, 23:40:20 »
tytanowy, na komfort i końcowy efekt golenia ma wpływ baaardzo wiele rzeczy - od piany aż do humoru danego dnia (mówię zupełnie poważnie).

Ciekawe na ile goleń Ci wystarczy taka żyletka Feather przy tytanowym zaroście ;D

Offline Purito

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 20, 2013, 00:22:39 »
Hi-Stainless - To są najstarsze żyletki. Ich opakowanie było czarno - szarego koloru. Nie są pokryte warstewką platyny. Nie są już również produkowane.

Czy te Feather'y, które obecnie sprzedaje Faceteria, to wersja z opisu powyżej? Wie ktoś?
Jeżeli tak, to jak wypadają w porównaniu z tymi w żółtym opakowaniu?

Offline slavko

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: uć
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 20, 2013, 00:26:51 »
Wiele sie naczytałem o osławionej ostrości i agresywności tych żyletek. Wraz z nowym Featherem Popular ktorego z ciekawością powitałem, dotarły do mnie dwie żyletki Feather- były w zestawie. Jedna powędrowala do wymienionego wcześniej Feathera Popular, druga do Merkura 15C. Używam tych zestawów od kilku  shave1
Wniosek mam taki: wszystko trzeba sprawdzać samemu. Te same żyletki, zarówno w jednej, uznanej za łagodną, maszynce(Popular), jak i znacznie bardziej agresywnej(Merkur 15C) są dla mnie...idealnie delikatne! Ostre, lecz nie agresywne, w pełni przewidywalne. Myślałem że po Merkurach nie ma nic lepszego, lecz bardzo sie myliłem.
Efekt: zero draśnięcia i podrażnień, super gładkie golenie. W Merkurze zaliczyłem idealną gładź, Feather jest dla mnie zbyt łagodny, ale to bardzo dobra maszynka. I co znaczy inna skóra i inny zarost u każdego! Typ mojego zarostu: dość gęsty i zdecydowanie twardy, skóra: wrażliwa. Mydło: białe Proraso bez gliceryny, pędzel: syntetyk Men-U Premier(doskonały).
pozdrawiam

Offline SergeG

• Stały bywalec.
  • Run, rabbit run. Dig that hole, forget the sun...
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 12, 2013, 22:18:27 »
Dzisiaj pierwsze golenie Featherami. Nie wiem dokładnie którymi, ale na papierku miały niebieski napis.

Nie będę się rozwodził zbytnio. Fantastyczne żyletki. Bardzo ostre (i chyba jednak agresywne), młócą zarost jak kombajn zboże. Oczywiście pupa niemowlaka i te sprawy. Nic mnie nie szarpało podczas golenia, a np. takie Derby to już przy pierwszym goleniu z włosem ma problem (a nie mam jakiegoś super twardego czy gęstego zarostu). Zero podrażnień, zero zacięć. Po goleniu zimna woda z kranu, bez ałunu, bez balsamu, bez after shave i czuję się jak młody bóg. Dla mnie sprawa jest prosta - nie zawracam sobie głowy żadnymi innym żyletkami niż Feather i Merkur. Nie warto się męczyć pozornie oszczędzając. Jak ktoś jest jednak wrażliwy na ostre żyletki, to niech raczej zainteresuje się żyletkami Merkur, bo są delikatniejsze, a również ostre.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2013, 22:20:03 wysłana przez SergeG »
MnŻ: iKon OSS P: New Forest Tubby 2 Super Badger Two Band, Mühle 33K256
Ż: KAI, Astra Superior Platinum, Feather M: Mitchell's Wool Fat, Kent, Proraso
EDT: Dior Eau Sauvage