Forumowe gadgety

Autor Wątek: Żyletki do Feather Artists Club SS  (Przeczytany 14028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

extrema

Odp: Żyletki do Feather Artists Club SS
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 04, 2016, 19:06:14 »
Mi się sprawdziło w tym jednym jedynym przypadku który opisuję, a więc płytka SE2 plus nożyk , zresztą odruch wypychania , naciągania i inne  mam od "zawsze" . Takie same rady widzę u golących się brzytwą.  Jak chyba każdy syn, obserwowałem ojca jak się goli, szczególnie w okresie gdy było pewne, że czasy nie golenia bezpowrotnie mijają.  Stąd późniejsze nawyki ;). Teraz jak jest łagodnie to aż tak bardzo nie przykładam to tego wagi. Masz rację, wszystko TOMBI ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2016, 19:19:44 wysłana przez extrema »

INFIDEL

« Odpowiedź #16 dnia: Marca 27, 2018, 15:10:13 »
Pimps i mark
Przeczytałem Wasze recenzje i sugestie dotyczące ostrzy do SE.
Wielkie dzięki i szacunek.
Wasze opinie - bezcenne a za wszystko inne mogę zapłacić kartą MasterCard...  ;)

Offline Moperos1986

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Simoradz
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 06, 2019, 17:33:08 »
Kupilem ss z nożykami light touch i to byla katastrofa szarpanie zamiast golenia.
Prosze mi powiedzieć czy nożyki kasho kai captain beda pasować do feather ss i na odwrót?
MAM nadziej kupic cos co mnie niee rozczaruje i z brzywy będzie pożytek

INFIDEL

« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 06, 2019, 17:40:29 »
będa pasowały - to ten sam standard.
Mam nadzieję, zę wypowie się jeszcze ktoś kto już uzywa "brzytw" Feather - np.: @Pimps lub @shrack
Ich opinia będzie wiążąca

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 06, 2019, 18:13:38 »
Każde nożyki systemu FAC będą pasowały. A co to za nożyki LIGHT TOUCH bo takich chyba nie mam?
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

shrack

« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 06, 2019, 19:08:49 »
Jeśli ten SS to jest chińska kopia a ostrza to te najwęższe Light Blade to tak jak prezentowałem na swoich zdjęciach nie wystaje z głowicy przepisowe 0,6mm tak jak to jest określone w standardzie Feather, lecz jakieś 0,2mm  i aby się ogolić za pomocą tak mało wystającego ostrza trzeba radykalnie zmienić kąt ustawienia, co może powodować szarpanie lub podrażnienia.

Offline Moperos1986

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 06, 2019, 21:37:20 »
Kur....no niemożliwe że to podróbka...ostrza też podrabiaja?

Scalono:

Gdzie są te rysunki wspomniane?tyle kasy dalem za to masakra

[Robson] - nie pisz posta pod własnym wpisem, korzystaj z funkcji Modyjikuj
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2019, 21:46:02 wysłana przez Robson »

shrack

« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 06, 2019, 22:11:32 »
@Moperos1986 wrzuć jakieś zdjęcia tego zakupu albo chociaż jakiś link do strony będzie łatwiej cokolwiek powiedzieć.

Offline Moperos1986

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 06, 2019, 23:20:03 »
Mam malo postow zeby tu wrzucić cos ale.wszystko wyglada ok made in japan a strona z ktorej zamówiłem także...hm...ktos wyzej w poscie pisał że któregoś nozyka nie poleca bo do bani ale nie bylo mowy o podróbce

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 07, 2019, 05:34:57 »
@Moperos1986 a kto tu pisze gdziekolwiek o podróbkach?
Podaj dokładną nazwę na opakowaniu i producenta tych ostrzy i tylko tyle. Co do samego urządzenia to masz oryginalną szawetkę firmy Feather SS czy jakiegoś chińskiego klona? Jeżeli chińskiego klona to tutaj jego wykonanie może pozostawiać wiele do życzenia i np. krawędź trzymająca żyletkę może być nierówna i stąd mogą występować problemy gdyż żyletka nie będzie równo wystawać. A jeszcze co do kasy to ile kosztowały te żyletki bo najdroższe to koszt ok. 80 zł za 15 szt. a tak to cena w granicach 60 zł za 20 szt.?

No i najważniejsza spraw - czy Ty kiedykolwiek goliłeś się szawetką/brzytwą? bo jeżeli to twoje pierwsze golenie to wydaje mi się a nawet jestem pewien że każde tego typu urządzenie będzie Cię szarpać bo po prostu nie umiesz się golić i tutaj jest największy problem?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2019, 05:37:06 wysłana przez Pimps »
YouTube
INSTAGRAM

shrack

« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 07, 2019, 05:58:00 »
Kolega posiada oryginalną shavette Feather SS  brzytwa zakupioną w Polsce.
Sklep ten również sprzedaje ostrza tylko nie wiem, jakie zostały zamówione przez kolegę.
Jak tylko uzyskam taką informację na PW postaramy się pomóc koledze z jego problemem?

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 07, 2019, 06:07:34 »
No to jeżeli tak jest to kolega po prostu nie umie się golić i wszyscy którzy zaczynali się golić brzytwą/szawetką wiedzą o tym i inaczej nie będzie.
Ale jeżeli kolega używa ostrzy light firmy Feather to musi szawetkę trzymać pod znacznie większym kątem bo ostrze wystaje minimalnie i moim zdaniem do nauki te ostrz się nie nadają bo nie są intuicyjne a wręcz trzeba już znać technikę aby wyczuć czy ostrze zbiera czy nie.
YouTube
INSTAGRAM

Offline Moperos1986

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 07, 2019, 13:45:47 »
A wiec tak po rozpoznaniu tematu i krótkich wymianach zdan z kolegami.Posiadam feather ss jest oryginalny a ostrza nazywaja się Light blade również firmy feather.
Tak golilem się szawetka parker z roznymi żyletkami dobrej klasy choć nie szło mi zbyt dobrze i uznałem że kupie cos prestiżowego gdzie właśnie będę mial do wyboru ostrza o różnej agresywności i ekspozycji ostrza aby dobrać cos na czyn zaczne się uczyć w miarę bezpiecznie i z obawy o zaciecia wybrałem ostrza light wiedząc że będą najmniej wystawac z brzytwy co akurat nie przełożyło się na oczekiwany rezultat przeze mnie.Dlatego bede musial dobrac ostrza ktore mi siąda i na nich zaczne cwiczyc i szkolić technikę tak az poczuje że wiem co robie i moja reka bedzie bardziej pewna .Za brzytwe jakos 480zl zapłaciłem a ostrza 80 czy jakoś tak

shrack

« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 07, 2019, 13:55:36 »
Ostrza można kupić alledrogo w niższej cenie.
W wątku o takich modelach shavette jest filmik i krótki opis ostrzy.

Offline Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 07, 2019, 13:59:54 »
No to za ostrza trochę przepłaciłeś gdyż ona są najtańsze ze wszystkich dostępnych i można je kupić za 52 zł + koszty przesyłki. Możesz u naszego forumowego kolegi @Dzik i Borsuk zapytać o te ostrza gdyż ona ma praktycznie wszystkie dostępne czy to Feather czy to KAI. Kolega też ma swój sklep na naszym polski najbardziej znanym portalu aukcyjnym.

Co do samych ostrzy to tak naprawdę to ja nie widzę wielkich różnic między nimi jeżeli chodzi o golenie w szawetkach. Różnice widziałem goląc się nimi w maszynkach. Jedynie widzę różnice w ostrzach np. Pro-Gurd czyli z takimi żyłkami na swojej powierzchni i one wydaje mi się że były by najdelikatniejsze i najbezpieczniejsze dla początkującego adepta sztuki choć moim zdaniem troszeczkę mniej ostre ale to może być subiektywne.
Ja bardzo lubię w szawetce Feather Professional Super Blade a znowu w maszynce nie mogłem się nimi golić bo mi wydzierały zarost a nie ścinały go. Wydaje mi się że najbezpieczniej będzie jak kupisz sobie albo Feather Pro-Guard albo Feather SoftGuard i te drugie są dla mnie najbardziej delikatne ze wszystkich jakie posiadam łącznie z ostrzami KAI typu Guard.
YouTube
INSTAGRAM