Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Golenie przed czy po kąpieli?  (Przeczytany 80263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
Odp: Golenie przed czy po kąpieli?
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 12, 2019, 06:20:50 »
Masz cały wątek o ręczniku używanym do golenia: https://brzytwa.org/forum/index.php?topic=1353.0
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline Wectra

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #106 dnia: Lipca 21, 2019, 13:56:51 »
Ja się golę w tygodniu rano przed kąpielą bo potem mam "zajęte lustro".

A w weekend mam więcej czasu i nikt się nie spieszy to po kąpieli mam rytuał golenia.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

DE: Mühle R4, DS Z0
Fan SV, Floris, B&M, Murphy&McNeil

Offline zaczek1213

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: PL
« Odpowiedź #107 dnia: Lipca 21, 2019, 22:37:00 »
Ja po prysznicu i to tym wieczornym. Rano nie chciałoby mi się ale to ogólnie indywidualna sprawa....

Offline dudekmotorek

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Bez różnicy
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 24, 2019, 23:36:47 »
 Czytam i widzę że niektórzy mają do golenia stosunek jak do poezji czy do malarstwa. Poza kilkoma sprawami związanymi z goleniem jak wybór przyrządów do golenia, jakości mydła lub kremu do golenia ewentualnie wody kolońskiej itp ja mam do tego bardzo przyziemny stosunek. Te wszystkie zabiegi jak golenie po prysznicu stosowałem mając lat -naście -dzieścia. Dzisiaj golę się wieczorem przed prysznicem z prostego powodu: po prysznicu lustro jest zaparowane a rano najnormalniej w świecie nie mam czasu ponieważ śpieszę się do pracy. Mydło zwykłe w sztyfcie Palmolive prosto na zmoczony zarost czasem golę prawie suchy zaraz po namydleniu. I do tego doskonale nadaje się łagodna maszynka. Jeśli chcę lepszy efekt używam drugiej agresywnej maszynki i daję te 2minuty żeby zarost namiękł. Zawsze przed zanim nie zaparuje lustro, nigdy rano wolę wypić kawę i starą gazetę.
Najgorszy jest człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 25, 2019, 09:56:07 »
Pijasz stare gazety??? rotfl

A tak serio - to każdy podchodzi do golenia w zupełnie inny sposób.
Dla niektórych to po prostu prosta czynność usunięcia zbędnego zarostu a dla niektórych to rytuał.
I nie należy krytykować ani jednych ani drugich - każdy ma prawo podchodzić do tego jak mu się podoba.
Warto tylko nadmienić, że znajdujesz się na forum pasjonatów Tradycyjnego Golenia - nie należy więc się dziwić, że większość z nas traktuje to jako coś więcej niż codzienny przykry obowiązek.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline Wectra

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 25, 2019, 11:29:48 »
No właśnie to jest rytuał, który przygotowuje Cię do dobrego dnia.
Ja dlatego codziennie wstaje wcześnie robię sobie kawę i w spokoju pije  przeglądając internet.

Potem drugi rytuał czyli golenie, po którym jestem gotowy do dnia.
Później pobudka dzieci do szkoły i się zaczyna gonitwa....

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

DE: Mühle R4, DS Z0
Fan SV, Floris, B&M, Murphy&McNeil

Offline dudekmotorek

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 25, 2019, 11:46:35 »
Nie skrytykowałem jeszcze, opisałem moje odczucia i moje podejście do całej czynności jaką jest golenie. Ja po prostu czuję satysfakcję z golenia ale względy praktyczne czytaj codzienność nie pozwalają mi na tego typu zabawy. To dlatego zainwestowałem w kilka maszynek dość drogich jak na moją kieszeń, po to właśnie by czuć satysfakcję bynajmniej nie z wydanych pieniędzy ale z dobrego golenia. Kierowałem się sentymentem w głównej mierze w mniejszej ekologią a o ekonomii trudno tu pisać bo mogłem kupić worek najtańszych jednorazówek i mieć zapas na najbliższe 15lat. Spróbowałem kilku różnych próbek kremu do golenia, płynów po goleniu ale nie mam czasu i ochoty się tak bardzo rozdrabniać ze względów czysto praktycznych i braku czasu. Ja mam gonitwę od rana pobudka po 5 rano na spacer z psem, śniadanie kawa, gazeta, wracam wieczorem czasami po 12 godzinach. Znowu pies , dzieci, jedzenie itd nie mam wystarczająco czasu na sen więc nie zamierzam wstawać wcześniej żeby się ogolić. Skutecznie bez napinki i rytuałów ale porządnie. Satysfakcja.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2019, 11:48:20 wysłana przez dudekmotorek »

Online Pimps

• *
  • Mariusz Sapeta
  • Miejsce pobytu: Tarnów
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 25, 2019, 12:17:26 »
@dudekmotorek ja też twoją wypowiedź odebrałem jak lekki sarkazm. Ja podobnie jak Ty bardzo wcześnie wstaję, bardzo długo pracuję, mam dziecko mam kilkadziesiąt maszynek dość drogich i już chyba kilkadziesiąt brzytw dość drogich ale jestem pasjonatem i jestem w stanie celebrować to golenie i zrobić z tego filmik i się po napinać i zrobić kilka fotek do tego. Ale ja jestem nie boje się tego słowa użyć PASJONATEM TG i jestem sobie w stanie tak to poukładać że mogę jednak to celebrować bo chcę. A i dodam że już chyba 10 rok pracuje wszystkie soboty i nadal na to znajdę czas.
Jesteś tutaj świeży więc Ci się nie dziwie że niektórych podejście do TG zauważasz jako dziwne, ale tak jak stwierdził to @SP3CtRUM to forum w większości miłośników TG więc sprawia nam to radochę jak piernik. I powiem Ci z ciekawości golenie drogimi sprzętami czy tanimi nie ma znaczenia a bardziej znaczenia chyba ma ich posiadanie. Ostatnio golę się brzytwami po rewitalizacji które na pewno nie należą do drogich a zabieg uważam za bardzo przyjemny. Tak samo z maszynkami i mydłami. Jeżeli nas stać i chcemy mieć coś drogiego to nie znaczy że golenie będzie lepsze a często się zdarza i to właśnie w przypadku maszynek że mimo ich drogiej ceny w ogóle z nimi się nie możemy dogadać.

Reasumując mam nadzieję że tę Twoją wypowiedź źle zrozumiałem gdyż będąc na jakimkolwiek forum branżowym moglibyśmy się mocno zdziwić jak ludzie traktują poważnie swoje pasje i zamiłowania  a podśmiechiwanie się z tego tłumaczeniem się że to czy tamto nie jest na miejscu bo po prostu jest obraźliwe.
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce to można Evil
YouTube
INSTAGRAM

Offline dudekmotorek

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 25, 2019, 13:04:14 »
Nie będę ukrywał, że czytam niektóre wypowiedzi z uśmiechem na ustach ale to nie jest szyderczy uśmiech a raczej taki, który wyraża zdziwienie i zaskoczenie. W pisaniu i czytaniu nie ma tego co jest w mowie a mianowicie intonacja i to jak odbierasz pewne rzeczy zależy w dużej mierze od czytającego jak sobie sam intonuje, czytając czyjąś wypowiedź. Tak więc bez zabawy w śledczego proszę i jeszcze jedna rzecz o której warto pamiętać: pomimo wspólnych zainteresowań mamy różne charaktery bez tego żadne forum ani nawet rozmowa czy spory nie istniałyby bo nie mają sensu. Jeśli ktokolwiek tego nie rozumie proszę o zignorowanie mojej wypowiedzi. Ja mam zaledwie 4 maszynki i szawetkę o brzytwie myślałem ale znowu ze względów praktycznych na razie odpuściłem a miłośników używek zapraszam na ebay uk czyli angielski. Maszynki do golenia Valet z pasem ostrzącym po 20£ na polskim allegro widziełem po 250-300zł ostre przegięcie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2019, 15:29:43 wysłana przez dudekmotorek »

Offline Robson

• *
  • Miejsce pobytu: CK
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 25, 2019, 14:48:33 »
W pisaniu i czytaniu jest coś czego nie ma w mowie a mianowicie intonacja...

A ja zawsze myślałem, że wręcz odwrotnie, że intonacja jest nierozerwalnie związana z mową  :).
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

Offline dudekmotorek

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 25, 2019, 15:31:15 »
Ups a pisałem przecież, że nie mam czasu na sen i że jak ktoś nie rozumie to żeby zignorował. Już poprawiam.

Offline ProgFan_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 30, 2021, 02:34:47 »
Zdecydowanie po kąpieli choć nie zawsze golenie wypada akurat kiedy biorę prysznic więc wtedy tylko ciepła woda ale nigdy przed kąpielą.

Offline tom106

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 30, 2021, 06:27:38 »
Ja przewrotnie zawsze przed kąpielą, po kąpieli mam czasem lustro zaparowane i to mnie rozprasza. Zaczynam zabawę golenia od ciepłej lub chłodnej wody i niezauwazylem aby była znaczna różnica w goleniu czy golimy się przed czy po kąpieli.
Ps. Wydaje mi się że to w mowie jest właśnie intonacja, która pozwala jakby dogłębnie poznać zamysł mówiącego. Natomiast w czytaniu mamy znaczne pole do interpretacji bo właśnie nie ma tej informacji. Tak mnie w szkole nauczyli może żyłem w błędzie ;)
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline bartgee

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Przywidz, pomorskie
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 30, 2021, 07:36:48 »
@tom106 na zaparowane lustro jest prosta metoda, którą tu opisałem ;): https://brzytwa.org/forum/index.php?topic=17463.msg384362#msg384362

A wracając do wątku to ja ani przed ani po kąpieli. Po prostu golę się przeważnie między 10:00 a 12:00 :). Rzadziej wieczorami, ale wtedy na długo przed kąpielą, w domu 4 osoby, więc później kolejka do łazienki ;D.

Offline Mattia

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 09, 2022, 18:35:56 »
Witam,
jeśli rano to przed. Gdy golę się wieczorem to jak mi wypadnie.
Pozdrawiam