Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi  (Przeczytany 1093733 razy)

Offline Marekmarek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: ŁDŹ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #5910 dnia: Listopada 20, 2022, 21:16:00 »
Dlaczego nie kupujemy tylko Featherów? Jaka jest zaleta żyletki, która nie jest zbyt ostra? Jak to się ma do agresywności maszynki? Czy to tylko kwestia preferencji, czy zarost i skóra mają wpływ na wybór? Zdaje mi się, że im mniej wrażliwa skóra tym bardziej ostra żyletka może być w zastosowaniu. Z kolei im twardszy zarost tym bardziej agresywna maszynka i ostra żyletka będzie potrzebna. Dobrze myślę??

Offline ProgFan_87

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: UK
« Odpowiedź #5911 dnia: Listopada 20, 2022, 21:20:24 »
Nie do końca. Maszynka a tym bardziej żyletka to TOMBI. Dla mnie Feather to nic szczególnego poza pierwszym goleniem. Ale fakt - do twardego zarostu raczej należałoby wybrać agresywniejszy sprzęt. Ja na ten przykład mam twardy zarost ale dość wrażliwą skórę dlatego mi najbardziej pasują agresywniejsze maszynki ale łagodniejsze żyletki.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2022, 21:26:26 wysłana przez ProgFan_87 »

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #5912 dnia: Listopada 20, 2022, 21:51:09 »
Na swoim przykładzie wiem, że wrażliwość skóry zmienia się wraz z czasem. Po dwóch latach golę się już dość agresywnymi maszynkami a zaczynałem od Merkura 34c. Jeśli ma się jakieś problemy dermatologiczne to może to wręcz uniemożliwiać golenie MNŻ. Ważne jest aby skóra była zregenerowana do kolejnego golenia więc trzeba być szczególnie ostrożnym z codziennym goleniem. Ciężko mi określić jaką rolę pełniły kosmetyki po goleniu, ale u mnie standardem zawsze była woda z alkoholem i do tego balsam.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Online tom106

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #5913 dnia: Listopada 21, 2022, 06:37:49 »
Mając kilkanaście a może i kilkadziesiąt maszynek stwierdzam, że z różnymi maszynkami dobrze współpracują różne żyletki. Mam maszynki w których feather sprawdza się idealnie, ale mam też maszynki w których feather to jedna wielka porażka. U mnie i u wielu wygląda to tak , że jak mam nową maszynkę to biorę swoje ulubione żyletki, jeśli się nie sprawdzą, biorę inne, aż przetesuje w niej te 5-7 różnych żyletek. Jeśli maszynka z żadną się nie sprawdza to maszynka "wylatuje" ze zbiorów. Zazwyczaj jednak znajduje udane zestawienie Maszynki +żyletka. Z tego też względu całkowicie lekcewarze opinie osób, które daną maszynka się ogolą raz czy nawet trzy, ale tylko z jedną żyletką. Doświadczenie pokazuje że ocena danej maszynki to bardziej złożone zagadnienie.

@jaro82 Ja mam dokładnie odwrotnie, minol mi okres fascynacji agresywnymi i skutecznymi maszynkami. Teraz szukam czegoś wypośrodkowanego
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2022, 06:45:11 wysłana przez tom106 »
"Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto podąża sam, znajdzie się w miejscu, do którego nikt jeszcze wcześniej nie dotarł". - Albert Einstein

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
« Odpowiedź #5914 dnia: Listopada 21, 2022, 07:08:09 »
@tom106: Wiesz co, Rockwell 6c z płytką R6, Progress na ustawieniu 6-5-4, MR41 i Yatip są tylko lekko agresywne dla mnie. Golę się zupełnie komfortowo i bez podrażnień. Mam już tyle goleń nimi, że uważam je za podstawowe sprzęty. No może MR41 z nowymi Gillette Platinum oraz Perma-sharp a także BICami staje się zbyt agresywny. Głowica Yaqi Top jest bardzo drapieżna. Po niej to dopiero byłem okaleczony, chociaż może inne żyletki się w niej sprawdzą. Miałem też niedawno dwa golenia R41 po dłuższym czasie i były bardzo udane, chociaż nieco mniej komfortowe jak pozostałymi.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline msc04

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Poznań
« Odpowiedź #5915 dnia: Grudnia 02, 2022, 23:54:48 »
Szukam nowych żyletek, które będą współgrały      z RazoRock Lupo 72. Używałem dłuższy czas Trident R3 i byłem z nich zadowolony. Niestety zapasy się wyczerpały. Próbowałem Feather, KAI, Astry, kilka Treetów i Gillette 7 o'clock. Póki co nic mi nie podeszło. Jakie byście polecili?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Offline japurek

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #5916 dnia: Grudnia 03, 2022, 17:58:52 »
Spróbuj wilkinson gillette salon pack.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline LuQas

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #5917 dnia: Grudnia 06, 2022, 18:42:31 »
Ave

Jaka jest różnica między kamieniem Shapton Kuromaku a Shapton Glass. Który najlepiej kupić ?

Offline kfgz

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Supraśl
« Odpowiedź #5918 dnia: Grudnia 06, 2022, 19:22:49 »
Glass jest bardziej wytrzymały i nadaje się lepiej do ostrzenia twardych stopów > 62 HRC. Ja używam Kuromaku 8000 i 12000 do ostrzenia brzytew. Dają bdb rezultaty i są tańsze.
130F02041B18AB "... a gdybym był młotkowym, w fabryce z młotkiem szalał..."

Offline LuQas

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gdynia
« Odpowiedź #5919 dnia: Grudnia 06, 2022, 19:34:12 »
Czyli lepiej położyć więcej parę dych i kupić Glass ? Różnica 20 złotych