Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: [FILM] tradycyjne golenie z bartgee  (Przeczytany 45573 razy)

Offline jaro82

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Ostrowiec Św.
Odp: [FILM] tradycyjne golenie z bartgee
« Odpowiedź #570 dnia: Listopada 07, 2022, 08:15:01 »
Razorock Bulldog to kawał solidnej rączki - 90mm, 13mm, 80g. Warto sobie nawet taką nabyć, jeśli nie planujemy zakupu stalowych maszynek.
Ja z kolei mam RR Super Knurl, która niewiele ustępuje Bulldogowi: 91mm, 13mm, 72g shave1

@Marekmarek: Masz Rockwella 2c czy 6c? King to dość łagodna maszynka. W obu Rockwellach będziesz miał dostępny ten poziom łagodności. Wczoraj ogoliłem się Rockwellem z płytką R6 (+ Gil. Nacet). Skuteczne i łagodne dla skóry połączenie :)
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande
P: Frank Shaving, Omega 11137, Semogue 610, Yaqi Sagrada Familia, Omega S-Brush

Offline bartgee

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Przywidz, pomorskie
« Odpowiedź #571 dnia: Listopada 13, 2022, 13:53:39 »

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #572 dnia: Listopada 13, 2022, 14:45:09 »
Dobrze się ogląda z podkładem muzycznym :) Widzę, że kosmetyki z tej linii Nivea na allegro z łatwością idzie dostać. Fajnie je wyczaiłeś do testu :azn: Balsam jest u mnie obowiązkow przy każdym goleniu.
MNŻ: Rockwell 6C, DSCosmetic T7-SE, S9, Gillette King C, Muhle R89, R41, Merkur 34C, Razorock 37, Fatip CC Grande

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #573 dnia: Listopada 13, 2022, 22:55:19 »
@jaro82, dzięki beer. Prócz samego kremu do golenia wszystko można dostać z polskiej dystrybucji. A krem to tak jak wspomniałem na filmie, jedna babka ma na allegrolokalnie.pl. Jest jeszcze 5 szt. ook

Offline Mokasyn86

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gliwice
« Odpowiedź #574 dnia: Listopada 14, 2022, 12:17:14 »
ja nie wiedziałem z początku, że to z filmiku ta muzyka, myślałem, że coś włączyłem osobno  :)

Offline Marekmarek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: ŁDŹ
« Odpowiedź #575 dnia: Listopada 14, 2022, 13:00:26 »
+1 do muzyki w tle, fajny klimat IMHO

We wcześniejszych filmach lepiej słyszałem Twój głos i kran aż tak nie szumiał, teraz musiałem bawić się głośnością (oglądałem na telefonie).

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #576 dnia: Listopada 14, 2022, 21:32:58 »
Ja też na początku myślałem, że muzyka leci z innej karty w przeglądarce. Nawet nie musisz zmieniać co film na inną :)

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #577 dnia: Listopada 20, 2022, 12:08:46 »
@Marekmarek, dzięki. Obniżyłem poziom głośności dźwięku muzyki. Na tym filmie poziomy głośności weryfikowałem na słuchawkach i głośnikach, bez sprawdzania na telefonie. Teraz sprawdziłem też na telefonie. Daj znać, czy teraz jest dobrze beer.

Zapraszam na Mydlaną Niedzielę :):

Offline Mokasyn86

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Gliwice
« Odpowiedź #578 dnia: Listopada 20, 2022, 12:20:50 »
Jaka jest konkurencja tego zapachu w tej samej kasie ? Oczywiście lepsza ? Poza tymi Stirling i Puros...

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #579 dnia: Listopada 20, 2022, 13:27:57 »
Obejrzane :) Przedostatnim razem również wyciągnałem swojego slanta (German 37) po kilku miesiącach. Łagodny podczas golenia, ale finalnie bardzo skuteczny i trochę krostek mi pościnał koło ust bo zbyt śmiało wymachiwałem maszynką. Jeśli chodzi o tytoniowe zapachy to nabyłem niedawno aftershave Tobacco do Tabaca na zimę. Pachnie wyśmienicie, ale pierwsze użycie przede mną :)

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #580 dnia: Listopada 20, 2022, 20:02:46 »
@Mokasyn86, zapachowo to nie mam żadnego mydła/kremu pachnącego podobnie.

@jaro82, ano German 37 podobno był wzorowany na wersji V1 Merkura 37C, którą właśnie mam. Wersja V2 jest nieco mniej agresywna. Jakiej marki kupiłeś tego AS-a?

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #581 dnia: Listopada 20, 2022, 21:18:06 »
CHH Tobacco - niemiecki aftershave, bardzo tani. Jest o nim niewielki wątek na forum. U nas trudno dostępny. Wysłałem Ci pw skąd dokładnie.
https://brzytwa.org/forum/index.php?topic=5092.0

Offline Marekmarek

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: ŁDŹ
« Odpowiedź #582 dnia: Listopada 20, 2022, 23:38:54 »
@Marekmarek, dzięki. (...) Daj znać, czy teraz jest dobrze beer.

Dobry film, dzięki. Na TOBSa się czaję, tylko szafka pełna, duży wybór, ceny nie najniższe...  badger12

Co do dźwięku to jest ok, dla mnie muzyka mogłaby być głośniej, spokojnie tak jak ostatnio. Wtedy chodziło mi o to, że kran było za bardzo słychać względem mowy - (aż musiałem robić na chwilę ciszej oglądając na telefonie wieczorem) teraz obejrzałem i na laptopie i na telefonie jest ok. Raz kran wyciąłeś, a raz mniej go odkręcasz i nie szumi aż tak głośno.

Życzę szybko rosnącego zarostu w grudniu!

Offline jaro82

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #583 dnia: Listopada 21, 2022, 07:17:45 »
Mając potencjalnie lata goleń przed sobą to jest szansa aby wszystkiego spróbować. Ja przez dwa lata już wypróbowałem Phoenixa, Nuavię, Tabaca i wiele innych. Wiele klasyków jak TOBS, MWF, Kent i TH przede mną. Nie ma co się spieszyć. No chyba, że się trafi okazja lub promocja    rock

Offline bartgee

• Stały bywalec.
« Odpowiedź #584 dnia: Grudnia 04, 2022, 13:31:53 »
@jaro82 - dzięki beer.

@Marekmarek, dzięki za cenny komentarz. Problem z muzyką w tle jest taki, że w zależności od urządzenia na którym odtwarza się film, trudno dopasować poziom jej głośności względem dialogu. Inaczej te poziomy są słyszalne na słuchawkach, inaczej na głośnikach, a jeszcze inaczej na telefonach czy telewizorach. Potem dochodzi problem, że na każdych z tych urządzeń też inaczej słychać różnice między poziomami dźwięku dialogu i podkładu. Dopiero raczkuję w świecie audio, będę starał się ulepszać jakość dźwięku na filmach.

Zapraszam Wszystkich na kolejny film: