Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Wybór pędzla z borsuka  (Przeczytany 8454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vandeth

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Wrocław
Odp: Wybór pędzla z borsuka
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 03, 2021, 13:16:52 »
Jakieś 2 tygodnie temu zamówiłem Lotusa 24mm od Uomo. Według trackingu jest już u nas w kraju więc może niedługo przyjdzie. Mam spore nadzieje co do niego bo czasami jak zbyt długo wyrabiam pianę na twarzy, potrafię mieć podrażnienia od pędzla. Oczywiście pewnie duża w tym wina braku odpowiednich umiejętności ale może Lotus będzie bardziej wyrozumiały.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 03, 2021, 13:20:39 »
A próbowałeś syntetyków? APShave ma świetne. Najdelikatniejszy będzie miękki Cashmere ale ja osobiście najbardziej lubię Synbada. Naprawdę dobre knoty. Ja choć byłem kiedyś zdecydowanym fanem borsuków się bardzo do nich przekonałem

Offline Vandeth

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Wrocław
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 03, 2021, 14:17:37 »
Z syntetyków miałem VULFIX VS1 - to był mój pierwszy pędzel. Mam też Yaqi Purple Haze Mew Brown i Syntetyka od DScosmetics. Yaqi i DS wydają się mega delikatne ale mimo wszystko mają kłujące końcówki. Pewnie problem polega na tym, że wyrabiam pianę przez większość czasu ruchami kolistymi. Może gdybym wyrabiał ją tylko "malując" pędzlem i uważając żeby nie dociskać zbyt mocno to byłoby lepiej?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 04, 2021, 21:11:16 »
Co do Lotusa - to po części charakterystyka zbliżona do Chubby ale w drugiej części totalnie inna niż Chubby.
Rzeczywiście, jak napisałem, nie jest to pędzel dla każdego.
W mojej opinii ściągnął tą lepszą od połowę od Chubby a to co było złego w Chubby - w Lotusie jest odwrotnie.
Chubby’ego nie polubiłem, miałem i rozmiar 2 i rozmiar 3, i syntetyka, i Best i Super. Sprzedałem wszystkie. Lotusa raczej nie sprzedam.

Aaa i wg OUMO nazwa knota to LotusTip Manchuria - więc Lotus to też Mandżur.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2021, 21:14:08 wysłana przez SP3CtRUM »
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline macrob

• *
  • Miejsce pobytu: Szmaragdowa Wyspa
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 05, 2021, 12:07:59 »
A co było złego w Chubby ;) Dla mnie to w dalszym ciągu bardzo dobry pędzel. Trzeba się z nim trochę poznać ale potem odwdzięcza się z nawiązką.

Niby jest dopisek Manchuria ale jak się ich zapytasz o Manchuriany to piszą że nie mają ale mają za to Lotusa. Ja z tego zrozumiałem że oni sami traktują te knoty jako dwa różne rodzaje. Może jako zmodyfikowanego Manchuriana?

Offline Matty

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Października 21, 2021, 22:41:09 »
Czy jesteście w stanie mi polecić pędzel z borsuka do +/- 200zl?

Mam syntetycznego Trafalgara T3 i Omegę 81052 z dzika. Szukam trochę z ciekawości i chęci spróbowania.  :) Na pewno nie chciałbym takiego kolosa jak T3. Fajnie, jakby nie byl mocno mopowaty, ale wiem tez, ze w tej kasie nie mogę stawiać wygórowanych wymagań.

Zastanawiałem się nad Simpsonami, ze względu na niezła dostępność, szeroki wybór chwytów i dość pochlebne opinie na forum.

Offline SP3CtRUM

• *
  • \o/ Spec \o/
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #36 dnia: Października 21, 2021, 23:16:16 »
W tej cenie nie znajdziesz dobrego borsuka - poza pędzlami z Chin.
I w taki na Twoim miejscu bym celował.

Jak z ciekawości - weź kup dobrego 2-Banda - to extra pędzle.
Kiedyś takim nr 1 na start to był chyba VIG Shaving - włosie jak na tamtą cenę było genialne. Rączka dla mnie niezbyt wygodna. Ale wtedy on kosztował ok. 50 PLN.
Teraz po różnych podwyżkach, ciągle dostępny, kosztuje 111 PLN - wg mnie ciągle warto.

Tu link do opisu na forum:
https://brzytwa.org/forum/index.php?topic=10510.0

Tu do Aliexpress:
https://pl.aliexpress.com/item/2026754907.html

Ale ogólnie to każdy:
Yaqi Silvertip
Yaqi 2-band
OUMO Silvertip
OUMO 2-Band
VIG Shaving Silvertip
VIG Shaving 2-Band

dobierz rączkę, która Ci się podoba i która może być dla Ciebie wygodna. Z włosia będziesz zadowolony. Szukaj też na Allegro, OLX czy naszym bazarku.
"...You can call me SP3CtRUM, you can call me Spectrum, you can call me Spec. You can call me a dirty spec-of-a-bitch, but if you EVER call me Speick again, I'll finish this fight..."

Offline Matty

• Nowy Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Października 22, 2021, 07:45:50 »
Wielkie dzięki za propozycje. Włosie faktycznie wyglada dobrze, w takim razie pewnie wybór padnie na któryś z nich. Problem mam tylko z rączkami, bo mówiąc szczerze - niewiele z nich mi się podoba  ;D
Ale tutaj się nie pali, będę sondował bazarek i może wpadnie coś innego. Jeśli nie, dzięki Tobie wiem na czym stoję.  beer

Offline judgebien

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Polska
Wybór pędzla z borsuka
« Odpowiedź #38 dnia: Października 22, 2021, 08:03:34 »
Matty
Możesz jeszcze sprawdzić na ebay pędzel Maseto

https://www.ebay.pl/itm/MASETO-24mm-Extra-Density-100-Silvertip-Badger-Shaving-Brush-Horn-Handle-/224636578081?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l6249&mkrid=711-127632-2357-0

Zbiera dobre recenzje i jest porównywany na zagranicznych forach do simpsona chubby. Akurat  teraz mają obniżkę i można kupić knot 24 mm za 240 zł z dostawą. Kilku kolegów używało lub używa tych pędzli i z tego co czytałem są zadowoleni. Ja zamówiłem 28 mm mam nadzieje ze będzie dobry.

W cenie do 200 zł możesz kupić borsuki Stando, prawie wszystkie które są w ofercie kosztują mniej więcej tyle. Na forum znajdziesz recenzje tych pędzli.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2021, 08:28:16 wysłana przez judgebien »

Offline Biogon

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: 3ka
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 10, 2021, 13:57:03 »
Używam czasami Maseto Shaving SilverTip 32mm. Jest odrobinę grubszy niż Chubby 3 a na pewno gęstszy i IMO, lepiej wykonany. Nie gubi włosia jak angielskie. Cenowo Maseto zabija. jakieś 2-3 lata temu kosztował mnie około 250 PLN vs 1200 za Chubby-go. Kupowałem w sklepie Maseto na ebaju - "classicshop2012"
HAWK V3-A, V3-OC, V2, ATT S1, IKON MR-SE, Silesia, GSA

Offline Śmietan01

• Zaawansowany użytkownik
  • Wojtek
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 20, 2022, 21:29:04 »
Witam,

Odświeżę trochę wątek. Czy ktoś z Was miał styczność z pędzlem Captain Fawcett`s borsuk ? Na oficjalnej stronie jest napisane, że jest to "Super" badger, ale ponieważ mają w ofercie tylko ten pędzel z borsuka, zastanawiam się, czy to aby czasem nie jest Pure badger lub coś innego opisane jako "Super".
Czy któryś z kolegów może się wypowiedzieć na ten temat?