Forumowe gadgety

Aktualności

Autor Wątek: Dzień dobry - wątek powitalny dla nowych użytkowników - 2020 rok  (Przeczytany 36236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miklo

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Odp: Dzień dobry - wątek powitalny dla nowych użytkowników - 2020 rok
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 18, 2020, 00:58:28 »
Cześć - troszkę lat już mam (po 40ce), deko golarek przerobiłem ;) Elektryczne, jednorazówki, systemowe żaluzje... Postanowiłem spróbować czegoś nowego. Żaluzje mnie podrażniają, jednorazówki jeszcze gorzej, elektryki niedogalają...

Kupiłem QShave RD729 - najprostrza maszynka z krótką rączką. Mam za sobą dwa golenia. Pierwsze żyletką z zestawu z QShave. Wydawało mi się, że nie bierze zbyt dobrze. Lekko się niedogoliłem, ale chciałem nie przesadzić i się nie pociąć. Było bez podrażnień. Poszło nieźle. Wręcz zaskakująco łagodnie. Nic nie szarpało, po prostu goliło. Dwa dni wcześniej jeszcze skrobałem się żaluzją. Drapało, szarpało... Drugie golenie poszło żyletką Isana. Golenie pod włos i w bok pod nosem i broda poszło słabo - krwawiłem jak świnia ;) Chociaż nie mam żadnych większych śladów.

No cóż - będzie lepiej. Maszynka jest fajna. Ciężka. Prosta. Jeszcze deko nauki i będzie malina :D

Offline Spięty

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Modlin
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 31, 2020, 12:53:15 »
To i Ja się przywitam. Mam na imię Sylwek, tradycyjnie golę się całe życie ale od roku mniej więcej nabrało to nowej formy. W sklepie Rosman kupiłem metalową maszynkę Wilkinson i zacząłem o niej czytać. Tak trafiłem na forum. Od początku zainteresowałem się wyrobem pędzli do golenia i jak już stworzyłem sobie warunki to się zarejestrowałem. Mam gotową bazę 30 kształtów rączek w dowolnej konfiguracji knotów. Za jakiś czas zapoznam Was ze wszystkim. Jeszcze muszę poczytać o dłutach i tokarkach, żeby zwiększyć wydajność.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2020, 12:55:30 wysłana przez Spięty »

Offline Yary

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: środkowa Polska
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 03, 2020, 03:38:46 »
Dzień dobry, witam serdecznie ;), po paru godzinach czytania tutejszego forum się zarejestrowałem. Jestem wdzięczny za setki wypowiedzi, liczę na więcej, fajnie się czyta o TG, przymierzam się do swojej pierwszej MNŻ :o

INFIDEL

« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 03, 2020, 06:41:51 »
@Spięty , @Yary , @miklo  ook
Witajcie na Forum

Offline Marcin Es

• "Amor patriae nostra lex"
  • Miejsce pobytu: Toruń
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 03, 2020, 17:16:12 »
Witam na forum Panowie  ook

Offline schizm

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: warszawa
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 03, 2020, 17:20:20 »
Witam nowych forumowiczów  shave1

Offline witeq

• *
  • Miejsce pobytu: miasto 44 wysp,Polska
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 03, 2020, 18:23:32 »
Miło powitać nowych forumowiczów beer
Pozdrawiam
Witek

Offline Rafff

• *
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 04, 2020, 20:13:24 »
Dzień dobry wszystkim  shave1

Offline iSzwej

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wawa
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 20, 2020, 21:07:21 »
Witam, mam na imię Robert, dorosłem do golenia brzytwą, zakupiłem na początek starą brzytwę Eicker Solingen. Jestem po pierwszych dniach niełatwej przygody ale mega satysfakcjonującej, jestem tu bo szukam wiedzy:)

Offline Maniek1990

• Miejsce pobytu: Oława
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 20, 2020, 22:31:00 »

@iSzwej Witamy  :) Mogę tylko powiedzieć iż dobrze trafiłeś. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć miłej lektury  :azn:

Offline Kenezrg

• Miejsce pobytu: Warszawa/Ząbki
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 21, 2020, 12:21:05 »
Witam wszystkich świeżych na forum  ook
MNŻ:Wilkinson Classic Double Edge
Ż:Feather/Gillette 7'o clock SE/Triton
Brzytwa: Specjalna Sfk Wapienica  (x2)         
M: Dusy Kabinett/TOBS Sandalwood
K:Wars Classic/Arko /Nivea
P:Wilkinson Classic
B:Biały Jeleń Dermo/Institut Karite Paris
AS: Hand made/ Old Spice Swagg

Offline ManfredBee

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 21, 2020, 20:11:10 »
Witam.

Nawróciłem się na TG po tym, jak na gwiazdkę 2019 dostałem Wilkinsona Classic Premium.

Wcześniej miałem krótki epizod z MNŻ, konkretnie W11, tak gdzieś na przełomie lat 80 i 90. Poza tym goliłem się jednorazówkami, maszynkami systemowymi, maszynkami elektrycznymi. Okresowo eksperymentowałem, potem pozostawałem wierny wybranemu produktowi, po czym skóra protestowała i znów poszukiwałem produktu dla siebie. I tak parę razy. Przez kilka ostatnich lat od poniedziałku do piątku goliłem się elektrycznie, a w niedzielę i od święta - na mokro. Stanęło jednak na tym, że nie byłem w stanie golić się codziennie. W efekcie od lata 2019 goliłem się dwa razy w tygodniu, ale za to razem z głową.

Po sięgnięciu po MNŻ okazało się, że mogę się ogolić naprawdę gładko, golenie może sprawiać mi przyjemność i nie mam problemu z tym, żeby golić się codziennie.

Na tą chwilę pracuję nad goleniem głowy za pomocą MNŻ - zdecydowanie zbyt dużo czasu mi to zajmuje i mam tu fragmenty niemal nie do ogolenia żyletką. Na razie pomagam sobie, zużywając ostatnie jednorazówki i systemówki z zapasów, ale docelowo chcę całkowicie z nich zrezygnować. W tym celu rozważam zakup 15C (warto?).

Offline czlowiekSzesc

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: London
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 23, 2020, 13:56:08 »
Dzien dobry,

Na to forum czesto trafialem gdy szukalem informacji czy to o maszynkach, zyletkach czy o technikach. W koncu postanowilem dolaczyc.
Gole sie 10-12 lat, ale wet shaving odkrylem dopiero w drugiej polowie 2019 roku, od tego czasu wreszcie golenie to przyjemnosc :)

Witam wszystkich, mam nadzieje ze uda mi sie nikomu nie przeszkadzac, a moze i komus pomoc.

Offline Erais

• Stały bywalec.
  • Miejsce pobytu: Konin
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 23, 2020, 15:08:22 »
 ;D Witam wszystkich nowych kolegów  ;D

Offline black731

• Nowy Użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Śląsk
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 23, 2020, 20:43:24 »
Cześć,
MNŻ i mydłem golę się od 2013r. Wtedy też trafiłem na to forum ale nie rejestrowałem się, wpadłem tylko na chwilę poczytać co na początek. No i wybrałem, R89. Zadowolony szybko dobrałem pasującą mi żyletkę (Astra zielona) i mydełko (KENT/MWF) i zadowolony, że znalazłem swojego prawie grala spieniałem kolejne porcje mydła myśląc że ominąłem testy mydeł, maszynek. Ale nie, ale nie... Dopadło mnie, zapragnąłem odmiany. No i jestem, już zamówiłem maszynkę QSHAVE na testy. Własnie skończyło się dla mnie te tańsze golenie. Oprócz tego zamówiłem brzytwę na żyletki, co samego mnie zdziwiło gdyż jakiś czas temu byłem zdania że brzytwa to nie dla mnie.