Zdjęcie tygodnia.

beae7fdcad39f8b4
Strony: [1]

Pedzle Wbrew pozorom pytanie nie jest aż tak banalne jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim, dlaczego piana akurat z mydła ? Przecież są znakomite pianki i żele do golenia, wystarczy nanieść na twarz i poczekać (albo i nie :)). No cóż, jest kilka powodów: wyrobienie piany przy pomocy mydła jest  opłacalne, (niewielka kostka mydła spokojnie wystarcza na kilka miesięcy codziennego golenia) a uzyskany efekt rekompensuje jakąkolwiek trudność. Otrzymana piana jest gęsta i dobrze trzyma się na skórze i pędzlu, dobrze się również spłukuje.
Oczywiście używanie  mydła do golenia wymaga posiadania dobrej jakości pędzla do golenia o sprężystym włosiu, co niestety wiąże się z pewnymi wydatkami, ale dobrze użytkowany pędzel będzie służył właścicielowi przez długie lata i na pewno okaże się trafiona inwestycją.

Czytaj więcej...

PedzleMydło do golenia – różni się dość znacznie od tego co zwykle nazywamy „mydłem” czyli mydła toaletowego.  Ale czy zawsze tak było? Na początek – co to właściwie jest „mydło”– według nowego Słownika języka polskiego pwn –”substancja stała, półpłynna lub płynna używana do mycia, prania itp.” trochę lakoniczna definicja prawda?:) Niezawodna jak zwykle wikipedia jest bardziej „naukowa” „Mydła – sole metali i wyższych kwasów tłuszczowych o 12–20 atomach węgla (np. palmitynowy, stearynowy, oleinowy). Są związkami powierzchniowo czynnymi – zmniejszają napięcie powierzchniowe na granicy faz.
Mydła znane są od starożytności i służą od tego czasu jako środki myjące i piorące. Mydło zostało wynalezione przez Fenicjan. Myjący efekt mydeł wynika z ich własności amfifilowych.

Czytaj więcej...

04 Lip 2014 - Arturro Barbiere

PedzleKim jet ów tytułowy Pan ? Co o nim wiadomo? Dlaczego jest tak ważną Personą ? (Tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi – chciałoby się powiedzieć) więc po kolei– dowiedzmy się wszystkiego…Arturro Barbiere – wbrew pozorom nie jest to imię i nazwisko, nie jest to również jak mogliby przypuszczać nazwa wykonywanego zawodu, gdyż wbrew dość powszechnym mniemaniom nie oznacza ona tej profesji, która w naszym pięknym języku obdarzyliśmy mianem „cyrulika” :). Tutaj każdy miłośnik oper zapewne się obruszy: jakże to?, a „Il Barbiere di Siviglia” – sławna opera buffa Gioacchina Rossiniego w dwóch aktach z 1816 roku? No cóż, w języku Rossiniego „Il Barbiere” to po prostu fryzjer z tym że nie taki znowy zwykły „parruchiere” ale fryzjer „męski” który potrafi również ogolić i zabawić rozmową, strudzonego codziennymi obowiązkami lokalnego notabla, czy szefa karabinierów.

Czytaj więcej...

Co jest potrzebne aby się „tradycyjnie” ogolić ? Mnóstwo rzeczy ;) no i na pewno „ocean wolnego czasu”… ;). Tak naprawdę potrzebujesz pięciu rzeczy:

1.mydło do golenia
2.pędzel
3.brzytwa
4.pas do „ostrzenia” brzytwy
5.kostka ałunu

Oczywiście możesz mieć kilka(naście) pędzli i mydeł, do tego kilka(naście) kremów i balsamów pre i after, kubek(ki) do gorącej piany i tak z pietnascie róznych wód po goleniu. Nie zapominając o kilku pasach koniecznie „russian leather” oraz co najmniej siedmiu brzytwach. Posiadanie tych wszystkich niezbędnych gadżetów jest jak najbardziej wskazane aby nie popaść w rutynę i monotonię.Jednak jeżeli masz w sobie coś z minimalisty lub mistrza zen wystarczy Ci pięć powyższych – przynajmniej na początek ;)

Czytaj więcej...

Strony: [1]

Brzytwa na Facebooku.

Artykuły użytkowników.

Ostatnio na forum.