Zdjęcie tygodnia.

beae7fdcad39f8b4
Strony: [1]
Woda po goleniu czyli klasyczny alkoholowy aftershave jest najprostszym do przygotowania kosmetykiem, można to bez większego wysiłku zrobić w domowych warunkach, nie dysponując ani zaawansowanym sprzętem ani wyrafinowaną wiedzą.
Jak zapewne doskonale jest Ci wiadomo wiele markowych wód po goleniu zawiera składniki, które mogą podrażniać. Zwłaszcza jeżeli masz wrażliwą i podatną na zacięcia skórę, aplikując środek po goleniu dostarczasz zawarte w nim substancje wprost do krwiobiegu więc zapewne wolałbyś aby były to substancje nieszkodliwe, lub w najgorszym razie obojętne dla twojej skóry. Po goleniu chcesz użyć płynu, który złagodzi suchość skóry, pomoże jej się zagoić i będzie przy tym świetnie pachnieć. Spróbuj zatem sam zrobić naturalny, niedrażniący płyn po goleniu.

Czytaj więcej...

Pedzle Wbrew pozorom pytanie nie jest aż tak banalne jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim, dlaczego piana akurat z mydła ? Przecież są znakomite pianki i żele do golenia, wystarczy nanieść na twarz i poczekać (albo i nie :)). No cóż, jest kilka powodów: wyrobienie piany przy pomocy mydła jest  opłacalne, (niewielka kostka mydła spokojnie wystarcza na kilka miesięcy codziennego golenia) a uzyskany efekt rekompensuje jakąkolwiek trudność. Otrzymana piana jest gęsta i dobrze trzyma się na skórze i pędzlu, dobrze się również spłukuje.
Oczywiście używanie  mydła do golenia wymaga posiadania dobrej jakości pędzla do golenia o sprężystym włosiu, co niestety wiąże się z pewnymi wydatkami, ale dobrze użytkowany pędzel będzie służył właścicielowi przez długie lata i na pewno okaże się trafiona inwestycją.

Czytaj więcej...

PedzleMydło do golenia – różni się dość znacznie od tego co zwykle nazywamy „mydłem” czyli mydła toaletowego.  Ale czy zawsze tak było? Na początek – co to właściwie jest „mydło”– według nowego Słownika języka polskiego pwn –”substancja stała, półpłynna lub płynna używana do mycia, prania itp.” trochę lakoniczna definicja prawda?:) Niezawodna jak zwykle wikipedia jest bardziej „naukowa” „Mydła – sole metali i wyższych kwasów tłuszczowych o 12–20 atomach węgla (np. palmitynowy, stearynowy, oleinowy). Są związkami powierzchniowo czynnymi – zmniejszają napięcie powierzchniowe na granicy faz.
Mydła znane są od starożytności i służą od tego czasu jako środki myjące i piorące. Mydło zostało wynalezione przez Fenicjan. Myjący efekt mydeł wynika z ich własności amfifilowych.

Czytaj więcej...

04 Lip 2014 - Arturro Barbiere

PedzleKim jet ów tytułowy Pan ? Co o nim wiadomo? Dlaczego jest tak ważną Personą ? (Tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi – chciałoby się powiedzieć) więc po kolei– dowiedzmy się wszystkiego…Arturro Barbiere – wbrew pozorom nie jest to imię i nazwisko, nie jest to również jak mogliby przypuszczać nazwa wykonywanego zawodu, gdyż wbrew dość powszechnym mniemaniom nie oznacza ona tej profesji, która w naszym pięknym języku obdarzyliśmy mianem „cyrulika” :). Tutaj każdy miłośnik oper zapewne się obruszy: jakże to?, a „Il Barbiere di Siviglia” – sławna opera buffa Gioacchina Rossiniego w dwóch aktach z 1816 roku? No cóż, w języku Rossiniego „Il Barbiere” to po prostu fryzjer z tym że nie taki znowy zwykły „parruchiere” ale fryzjer „męski” który potrafi również ogolić i zabawić rozmową, strudzonego codziennymi obowiązkami lokalnego notabla, czy szefa karabinierów.

Czytaj więcej...

Co jest potrzebne aby się „tradycyjnie” ogolić ? Mnóstwo rzeczy ;) no i na pewno „ocean wolnego czasu”… ;). Tak naprawdę potrzebujesz pięciu rzeczy:

1.mydło do golenia
2.pędzel
3.brzytwa
4.pas do „ostrzenia” brzytwy
5.kostka ałunu

Oczywiście możesz mieć kilka(naście) pędzli i mydeł, do tego kilka(naście) kremów i balsamów pre i after, kubek(ki) do gorącej piany i tak z pietnascie róznych wód po goleniu. Nie zapominając o kilku pasach koniecznie „russian leather” oraz co najmniej siedmiu brzytwach. Posiadanie tych wszystkich niezbędnych gadżetów jest jak najbardziej wskazane aby nie popaść w rutynę i monotonię.Jednak jeżeli masz w sobie coś z minimalisty lub mistrza zen wystarczy Ci pięć powyższych – przynajmniej na początek ;)

Czytaj więcej...

Strony: [1]

Brzytwa na Facebooku.

Artykuły użytkowników.

Ostatnio na forum.